Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос от новак с DSLR
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-08 11:53

След бая време най-после се добрах до 350D, който за сега е с китов обектив, но скоро мисля да взема и някой по-читав.
Иначе въпросът ми сигурно ще се стори доста тъп на някои от вас, но все пак... Има ли обективи, при които "фокус" частта не се върти, в смисъл измества се само напред и назад без да се завърта, както е с пръстена за zoom? Идеята ми е като се закачи градиентен филтър или сенник тип "цвете", той да не се завърта при фокусиране. особено със сенника е доста дразнещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: mrge.org   
Дата:   16-09-08 11:56

Да, има обективи при който не се върти предната част.
Има и иобективи при които не се мести напред - при тях се мести част вътре в обектива и така се фокусира.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: Davidoff   
Дата:   16-09-08 11:56

Има.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-09-08 11:57

Да, има такива обективи!

Относно градиентния филтър - помисли за Кокин система и истински желатинови филтри. Малко по-скъпи са, но целта оправдава средствата в този случай ;).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: nicknay   
Дата:   16-09-08 11:59

d_ave, радвам се, че си комплектовал китака с апаратче и желая много хубави кадри.

По темата - има такива обективи, но трябва да четеш вниталено - търсиш такива, които са с Internal Focus. Пример за такъв е SIGMA 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro.
Често тези обективи имат означение накрая IF или IFS.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-08 14:29

Мерси, значи започвам издирване.
Кажете някой замистител за китовия, че насоката ми е главно ефектни и градиентни филтри и с тоя подвижен фокус е голяма мъка.

а за кокин имам един държач за Р серията, сега се оглеждам за някой и друг филтър:)

Nicknay, обектива е идеален, за сега ще ми свърши перфектна работа докато намеря нещо с вътрешен фокус:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-09-08 14:45

За филтрите - полезна статия на българиски, написана от уважаемия н1х0н в личния му блог:
http://f-start.com/?p=41


За обективите - всичко зависи от парите, които си склонен да дадеш.
Може би Канон 17-55 2,8 Л ИС ще ти върши перфектна работа, особено ако не смяташ да сменяш "кропките" за по-голяма матрица.

На твое място, бих отишъл в Павилиона да тествам и да си преценя кое би ми свършило най-добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: teodor29   
Дата:   16-09-08 17:16

Тоя канон 17-55 ИС пък откога стана "Л"?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос от новак с DSLR
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-09-08 17:36

Точно така! [smilie18]
Не е Л [smilie24] [beer] [shtrak]

Въпреки, че се носят слухове, че се ползвали Л стъкла в него. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »