Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: Ne_lly   
Дата:   12-09-08 11:29

Моля да ми помогнете при избор на обектив за Канон от три възможни:
- Sigma 70+300 f/4-5,6 DG Macro;
- Tamron AF 70-300 f/4-5,6 Di LD Macro;
- Canon EF 75-300 f/4-5,6 II USM.
Като разгледах посочените параметри в Павилиона разликите не са големи.
Някой има ли опит с тях? Тялото е Canon 40D.


Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: gecata   
Дата:   12-09-08 16:29

за това тяло 70-200/4л най малко, друго не му отива



Публикацията е редактирана (12-09-08 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: teodor29   
Дата:   12-09-08 17:44

Послушай Гецата! С този обектив ще изцедиш повече от апарата. Освен ако не гониш дългото. Но какво получаваш срещу него? По-малка светлосила, по-нисък контраст, по-малка здравина, а и резолюцията на дългото не е кой знае каква. Е-е-ех, ако можеш да си позволиш да е ИС.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: thumper   
Дата:   12-09-08 17:48

а за 450Д кой от изброените от автора е по-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: teodor29   
Дата:   12-09-08 18:05

Не виждам защо за 450д да е друго. Само защото е пластмасов? Нали въпросът е за картинката? Най-добрият за дадена марка апарат е обективът от същата марка (при горе-долу равни други условия). Този канон не беше ли по-стария вариант? Май 70-300ИС е по-новия. Сигмата на 300мм в центъра е с ниска резолюция, а по краищата сякаш няма такава. Върти и се вътрешния цилиндър и въобще конструкцията не е мн. добра. За тамрона НЯМАМ впечатления. Обикновено са с добра оптика, но пък с други проблеми.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: teodor29   
Дата:   12-09-08 18:50

Само да добавя, че според мен да дадеш много пари за тяло, а малко за обектив е неправилно. Това са големи зумове, но евтини. За съжаление изводът е ясен. Нали целта е да получиш по-добра картина? Иначе може да се окаже, че картината от някой турбо-сапунер ще е по-добра (ако не броим шума). Нали смисълът на ДСЛР е възможността да избираш обективи. Ама ако не са добри защо изобщо ги избираш. Тяло за 1700 лв. с голям зум за 400 лв., не-е-е! По-добре събирай пари известно време и тогава купувай. 450д е по-евтин не защото е с по-лоша картина от 40д. Та и за него важи горното, според мен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: thumper   
Дата:   12-09-08 19:35

teodor29,когато снимаш от една седмица и пари за обектив,равняващи се на тези за тялото,определено ти се струват много. Идеята е да се свикне с въпросния "голям зум" и тогава да се мисли за добър обектив. А скъпото тяло е,за да не се налага след време с обектива да сменяш и тялото. Поне аз така разсъждавам. Въпросът е чак толкова лоши ли са тези обективи (първите три),че изобщо да не си заслужават парите и ако нещо в тях си струва,то кой е най-удачният избор.
П.С. още почни нищо не разбирам от фотография,но предполагам обектив с подобно фокусно разстояние ми е нужен,за да снимам птици например?


Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: Ne_lly   
Дата:   12-09-08 19:46

Имам един мн. стар обектив Sigma 70-300 f/4-5.6 но ми прави доста проблеми - не всякога прави връзка с тялото. Иначе макрото му е много добро - когато все пак реши да работи [smilie2].
По тая причина питам за обективи със същите показатели. Знам, че са тъмнички. От Тамрон нямам впечатления.
Предложете нещо добро.
Нужен ми е и широкоъгълен обектив, че сега снимам с китака от лентовия Канон ,а той е направо скръб с 40-ката.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: teodor29   
Дата:   12-09-08 22:03

Не, за парите си хич не са лоши обективите! Ако е СИГМА, по-добре поне да е АПО, само 50 лв. е по-скъпа. Ако искате, прочетете тук във фотофорум ревюто на СИГМА-та (начало-ревюта-сигма).В слргиър.ком са най-доволни от тамрона. Не казвам, че не стават за снимане, но са далече от качеството на гореописаните. Аз поне не бих си купил никой от тях. Затова давам такова мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: nik1   
Дата:   13-09-08 11:39

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=221519&t=221519&phorum_uriauth=

Прочети първия пост
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив 70-300 f/4-5.6 за Canon
Автор: apollo   
Дата:   13-09-08 11:50

Ако ще снимаш често в тоя диапазон то събери пари за нещо добро, както каза Гецата. Иначе ако просто искаш да имаш дълъг обектив по ръка ако се наложи защо да се изхвърляш!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »