Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Критика
Автор: crazy_666   
Дата:   11-09-08 22:00

Може ли малко критика за тази снимка? Искам да знам всичките й косури, защото наскоро може пак да ходя до Пловдив и искам да я направя по-добре [shtrak]

http://212.36.3.59/site_pics/187/r_1217933243_IMG_3550.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: biso   
Дата:   11-09-08 22:08

кОсури ... се пише с У

а за снимката
най-добре наистина да има облаци, ама като няма ... може мааалко по-прецизно да се реже небето

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: crazy_666   
Дата:   11-09-08 22:11

ми той облаците си ги имаше, просто аз съм се поолял с фотошопа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: ddimo   
Дата:   11-09-08 22:24

Резни малко отляво и отдолу[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-09-08 22:25

Не бих казал, че в случая центрирането ми харесва на мен, по-класически би стояло с повечко въздух вдясно, понеже натам "гледа" обектът.
Още мъничко въздух и отгоре.
Изобщо като цяло този кроп не знам дали е най-удачният, ама все пак и нямам представа какво има отстрани.

По този случай бих препоръчал много пробване и щракане от различни гледни точки, различни кадрирания и оставяне на повече пространство, което после лесно може да се кропне.

Вероятно подобно кадро би могло да стане интересничко с HDR обработка... или всъщност още при снимането, щом тепърва пак ще се снима.

Може би дори и по-драстични обработки с текстуризиране биха могли да се вържат, разбира се, в зависимост от търсената идея и стил.

Ама на мен кухарката ми не разбира особено от фотография, аз съм си само един долен фотошопист, та не е задължително препоръчително да бъдат взимани предвид забележките ми [smilie8] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: crazy_666   
Дата:   11-09-08 22:41

мм може да пробвам HDR ако си намеря статив до тохава

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: ирник   
Дата:   11-09-08 22:51

Добра композиция. Не мога да отрежа нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: deadscreem   
Дата:   11-09-08 22:52

не ти е нужен статив за ХДР, правиш си клина просто на burst мода на камерата ти и после един ауто align в photoshop и layer-ите ги save-ваш по отделно и тогава в Photomatix Pro...
а що се отнася за снимката според мен кадрирането не е много удачно, въпреки че с малко повече изчистване на обектите които разсейват погледа и повече въздух от дясно би станало интерестно... не мога да си обясня какво искаш да кажеш със снимката, ако ти успееш да си обясниш ще измислиш как да я снимаш.
пробвай различни гледни точки и се стреми да правиш повече с апаратът ти и възможностите ти от колкото с компа ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: Fru   
Дата:   11-09-08 22:59

може би искам да я видя монохромна.
Малко си се попрестарал с ФШ-а Тва ми е критиката. .. по-малко фш и монохромна. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: sashu   
Дата:   11-09-08 23:03

Извинявай за въпроса, ама смяташ ли, че е коректно да я пускаш във форума за критика докато си я пуснал в конкурс.
Отделно от предния въпрос: какво те притеснява, та пускаш отделна тема за точно тази снимка?
Не е лоша, ама не е нещо мноооого специално. Има мнооого хубави снимки.
Без лоши чухства:)

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: huckleberry_the_hunt   
Дата:   11-09-08 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: crazy_666   
Дата:   11-09-08 23:15

ми защото смятам да ходя пак там и искам да разбера как мога да подобря снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: biso   
Дата:   11-09-08 23:17

не можеш да ме убедиш, че не си сменял небето.

толкова небета съм сменял, че даже като видя тъмбнейла го усещам

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-08 23:45

като ddimo

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: crazy_666   
Дата:   11-09-08 23:47

не съм го сменял...ако искаш ще кача оригинала...само цвета промених

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: biso   
Дата:   11-09-08 23:53

другия път прави по-"мека" селекция

като се правят разни манипулации, трябва да е перфектно, щото иначе си личи отдалече

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: deadscreem   
Дата:   12-09-08 12:57

разгледай си внимателно статуята без главата и ще видиш защо всички скачат срещу небето ;) и аз напълно ги подкрепям: като се върши нещо нека се прави до последния детайл!
изглежда ми леко неекспонирана снимката като цяло

Отговори на това съобщение
 Re: Критика
Автор: asahi   
Дата:   12-09-08 13:21

Има композиционен дисбаланс във вертикала. Някой ден на бира мога да ти го обясня.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »