Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: mitakabus   
Дата:   10-09-08 10:19

Здравейте, имам познат който ще си идва от USA този месец. Купил си е апарат с обективи, Чудим се да вземем още един без обективи - само Боди! Проблем ли ще е на митницата в СФ и какъв е номера за да няма проблеми. Евентуално ако има какво с еплаща като % и ДДС или там каквото е . Втория апарат излиза около 1500лв !

..нек азапознати да споделят. Аз си мисля , че ако единия му е на врата , другия е в багажа, без всякакви кашони и прочие, няма да има проблеми. Но все пак нека тука някой сподели...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: bobo21   
Дата:   10-09-08 10:31

Ако не приличаш на кука може и да минеш с 50% от дължимите ДДС и мита.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: Нереален   
Дата:   10-09-08 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: irusev   
Дата:   10-09-08 10:39

Че що да е проблем...[smilie11] Като ходим да снимаме с 2-3 тела и 6-7 обектива никой не ни е върнал. То фотографското оборудване не е само едно тяло и един обектив. Ама знаеш ли на какви ще попаднеш...[smilie11] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-09-08 10:43

Апаратите в фотографска чанта на рамото. Няма какво да търси апарат в багажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: mitakabus   
Дата:   10-09-08 10:55

Добре, значи ако единия е н аврата в чанта, а другия в РЪЧНИЯ багаж, ще има ли проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: magnifico   
Дата:   10-09-08 11:32

Където и да ги държи, ако решат да му направт проблем, ще му направят...при положение, че техниката не е декларирана на излизане от страната, веднага се разбира, че е закупена от чужбина...но това, Ако [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: asahi   
Дата:   10-09-08 11:40

Извади апаратите от опаковките. При излизане от залата за получаване на багажа не гледай като стрелян заек. Тренирай сънено и досадно изражение на лицето. В крайна сметка не пренасяш наркотици.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: asklep   
Дата:   10-09-08 12:30

Ха ха ха Asahi ти застреля змея "сънено и досадно изражение" -добре казано.
Аз като се прибирах от щатско фото чантата ми беше ръчния багаж и една раница с лаптоп . Нямах проблеми никаде ,така че смело и напред ,апропо на илизане попитах за деклариране но ми казаха ако не е ново няма смисъл .Не пренасяйте в опаковка от магазина [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: mitakabus   
Дата:   10-09-08 13:16

Значи направо да си харесам една по-голяма чанта и момчето да слага в нея и двете тела като личен багаж на рамото и тва е . ???? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-09-08 13:39

Това е, но пак ти казвам, нека чантата да е фоточанта. Първо изглежда по достоверно, кой фотограф си носи апарата при шортите?
Второ шанса апаратите да стигнат здрави е по-висок.
Трето - една чанта никога не е излишна.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: karajov   
Дата:   10-09-08 13:57

малииииии, ако митничарите на летището прочетат тези ваши съветчета бая народ ще има да плаща мита и ДДС та

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-09-08 14:06

karajov, сещаш ли се че за да се случи това, ще трябва първо да затегнат режима с декларирането. Това е допълнителна работа точно за същите тези митничари.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: canonio   
Дата:   10-09-08 14:15

И един апарат да внесеш, рискът си е същият. Няма такава клауза "техника за лично ползване". Има декларирана и недекларирана.
Аз лично, винаги си признавам и им давам някой лев, за да ме занимават с мита и ддс-та....

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: mitakabus   
Дата:   10-09-08 16:14

Значи смело напред, взимаме една ЛоверПро 170 и слагаме вътре двата апарата и тва е ! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: tan4o   
Дата:   10-09-08 16:30

Първите няколко пъти ги питах, обиновено в 7ч. сутринта въобще не им е до декларации на нашето летище, и все ми казваха няма нужда, даже единия път ми отговориха, цитирам, внимавайте "Тц"...спеше им се че две не виждаха!Та вече не ги питам!

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: canonio   
Дата:   10-09-08 16:32

tan4o,
ти се моткаш из евросъюза. Не е същото...

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: tan4o   
Дата:   10-09-08 16:33

ами аз да си кажа[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: mitakabus   
Дата:   10-09-08 18:00

Не знам ама поръчвам пък ще видим. А и полета янма да е директно до България . Предполагам ще е до Германия или другъде! Така , че едва ли ще има проблеми . Така или иначе пари за ФФ няма да дам, поне хубава кропка да взема... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: mitakabus   
Дата:   10-09-08 21:24

То момчето се оказа с фото раница, ще я напълним явно ! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: breach   
Дата:   10-09-08 21:30

На летището на излизане обикновено те гледат като лумпен като попиташ любезно дали трябва да си декларираш техниката. Само веднъж един се позамисли, погледна в торбата, видя много Канон, пак се позамисли и вика "На, пиши". На влизане досега 5/5 никога проверка какво нося в агажа. Винаги ръчен де, от съображения аеропорт-хамал така или иначе. Мисля че, техника сглобена в чанта без опаковки със сложени сенници, карти и т.н. винаги би минала, при заяждане "Ми те колегите ви ми казаха, че няма нужда..." поглед 99% минава. Ествено нямаш гаранция -- проблем ще е ако стане проблем :-) В най-лошия случай съм чул човек когото просто са го накарали да си плати ДДС/Мито без глоби и т.н. (не за фототехника). Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: breach   
Дата:   10-09-08 21:33

Щом полета е до Германия значи подлежиш на проверка в Германия ако излизаш от транзитната зона -- вече сме в общия митнически съюз на ЕС... Интересно ми е как точно немците ще разберат нещо от каквато и да е БГ митническа декларация и какъв би бил проблема в София да кажеш, че идваш от Германия не знам, освен ако не ти правят проверка на билета.

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: ejko   
Дата:   10-09-08 21:38

три пъти съм летял от щатите с недекларирана техника и проблем не съм имал. Но ако решат да правят проблем и ще стане...! Башка си е...!

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: canonio   
Дата:   10-09-08 21:42

breach,
много добре знаят германският полет на кой американски полет е свръзка. Проверявали са ми билета много пъти.Имам 70-80 влизания в БГ със самолет.... Всичките са от ЕС, и на всичките знаят, че се прикачвам от Щатите, Китай или близкият изток. Идвам с полет от Хийтроу, и ме питат "...от Филаделфия ли летите?" Няма скрито-покрито. Всичко подлежи на проверка.
И не е заради мита и ддс-та, просто си търсят 30-50 долара.....

Отговори на това съобщение
 Re: Два фотоапарата от USA - проблем ли ще е на митницата?
Автор: breach   
Дата:   10-09-08 21:47

Да, интересно ми е къде следва да си платиш митото/ДДС(VAT)-а ако се прекачваш от външен на ЕС полет. Май е крайната дестинация. То че се знае, знае се, ама нашите момчета в зелено надали особено се вълнуват, че и билет да гледат освен ако не са решили да правят квотата :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »