Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питанка за Такумар
Автор: minimalistic   
Дата:   07-09-08 12:19

Миналата година си взех едно такумарче смц 50/1.4 и от тогава имам голям респект към тая серия обективи. Самия рисунък и цветове, които хваща са... един път. (поне на фона на другия ми амбалаж)

От едно известно време ми се иска да си взема някакъв по-широкоъгълен обектив, но за съжаление в момента, такъв не ми влиза във финансовите планове [smilie8] Та се замислих за евтина алтернатива и така взех да се чудя дали да не взема пак някое такумарче:
- смц 35мм ф/2
- смц 28мм ф/3.5

някой да има лични наблюдения да сподели?

ако пък знаете някое друго добро широко обективче на м42 - много ще се радвам да чуя :)

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: El_Fuego   
Дата:   07-09-08 13:06

MC Flektogon 2.8/20 Carl Zeiss Jena
VMC Vivitar Series 1 1.9/28

Трудно се намират и са скъпи.


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: юнга   
Дата:   07-09-08 14:36

Flektogon 2.4/35

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: ivan.draganov   
Дата:   07-09-08 23:00

"ITOREX 2,8/28 "

"MAKINON 2,8/35"
M 42 ...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: next_time   
Дата:   08-09-08 00:12

Ако си от София мога да ти дам да проваш супер такумар 35/2.Личните ми впечатления за него са скромни , на ф2 е мекичък но иначе пък едно бокеееее.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: reader   
Дата:   08-09-08 00:20

Имам такумар 28/3,5 SMC, Също може да го пробваш ако си от София.
По мек е от 50/1,4 има леки CA по краищата на кадъра но като за парите си е много добър.
Със 50/1,4 снимките леко жълтеят, докато с 28/3,5 цветовете са доста точни.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: next_time   
Дата:   08-09-08 00:22

Остави го малко на слънце и ще престанат да жълтеят[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: minimalistic   
Дата:   08-09-08 12:53

за съжаление не съм въобще в Бг [smilie2]

но ако някой от вас двамата може да ми прати някоя картинка от тия 2та (цял размер) на alexander.kolev (при) gmail.com ще съм му мнооого благодарен :)

а ако имате желание да ги продадете - пишете и някаква цена в мейла :)

мерси за отговорите [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: ejko   
Дата:   08-09-08 12:59

Дам и аз имам същия обектив и е приятен, но за мен силата на Такумарите не е в широките стъкла, така че за под 50мм по добре друго.... Навремето имах Flektogon 2.4/35 и беше доста добър... и мисля, че юнга ти е дал добро предложение. Не мисля, че ще е проблем да намериш такова обективче за около 130 лв. А колкото до жълтеенето на снимките от Такутата 1.4, то това е вярно и за моя вкус не просто леко жълтеят, а са си доста жълти:))) Но този проблем се решава доста бързо и из нета има бая писано по този въпрос. Но на мен си ми харесва така...!
Сега виждам, че next_time е писал за това над мен...! Както и да е....
успех



Публикацията е редактирана (08-09-08 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tarzan   
Дата:   08-09-08 13:36

VMC Vivitar Series 1 1.9/28

Трудно се намират и са скъпи.


Доста по-често и евтинко се намира Вивитар 28/2. Водят го като почти серия1. Предимство е че е доста по-лек и компактен. Подобен е и Вивитар 24/2. Иначе изработката на старите(да не се бъркат с тези от средата на 80-те) Серия1 обективи е безупречна.

Едит: Бокето на горните обективи не е толкова хубаво, но това не го намирам за дефект на широките обективи.



Публикацията е редактирана (08-09-08 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: minimalistic   
Дата:   08-09-08 13:39

току що гледах един сет на фликъра с кадри от флектогона - наистина доста красива картинка :)

май ще търся такъв. някой ако има и не му трябва - на лични :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за Такумар
Автор: ejko   
Дата:   08-09-08 14:14

имах го доста дълго и не ми трябваше, но миналата година се разделих с него! Но не мисля, че се намира трудно. А в БГ е на доста сносна цена...! Аз когато го търсех ми отне седмица и половина, за да го намеря...! Най-добре търси в базара...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »