Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 дали би било добре?
Автор: netizen   
Дата:   02-09-08 17:12

От доста време се чудя над нещо, а то е дали не може да се добави нова функционалност (категория) в сайта. На кратко идеята ми е следната:

Категория RAW, в която да могат да се качват необработени снимки , директно от камерата , като сайта да ги оразмерява до 900х600 примерно, но все пак запазва екзифа... Така ще сме по-близо до фотографията и по-далеч от фотошоп [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: captainme   
Дата:   02-09-08 17:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: Георги   
Дата:   02-09-08 17:14

да, няма грижа

3000 човека по 5 снимки на седмица, по 20 мегабайта всяка

сайта ще лети докато конвертира [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: n1x0n   
Дата:   02-09-08 17:20

Яж доматите цели - така хем ще си по-близо до природата, хем ще ти стане по-голяма усмивката. [smilie5]

Който е мераклия на такива изпълнения - да си ги конвертира сам нещата с ЕКЗИФ и т.н. - както му е кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: submarin   
Дата:   02-09-08 17:25

защо не?
би било интересно да има и подобна категория:)

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: n1x0n   
Дата:   02-09-08 17:29

Добре де, аз наистина не виждам каква е причината да товарим сайта, вместо да си ги конвертираме ние?!
Тези дето много мажат - така или иначе няма да пускат там.

Отделен е въпроса, че цялото това нещо, погледнато от гледна точка на филмовата фотография звучи като "дайте да копираме на машина при автоматични настройки, защото е по-истинско!"

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: borisyankov   
Дата:   02-09-08 17:34

А тези които снимат на лента, ще си пращат филма по пощата и лично Бони ще им ги сканира [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-09-08 15:39

borisyankov [smilie24]

И аз се позамислих какво ли да кажем за тази "нова функционалност" ние с филмите...
[smilie10] [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: tycoon   
Дата:   03-09-08 15:45

А софтуера на апарата не се ли брои?
Или той е "светая светих";))?

Доматите направо с колчетата може да ги ядем

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: asahi   
Дата:   03-09-08 17:05

Нещо не разбрах кое ще ни докара по-близо до фотографията? И кое ни отдалечава.
И какво ще правят снимащите в джипег. Или снимащит ена филм. И защо, аджеба, ще го правят това нещо - да приближат някой до фотографията?

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: Orlin   
Дата:   03-09-08 20:46

Човека е казал - РОУ файлове - апаратът не ги пипа :)

Аз предлагам да направим и раздел - "Автентични снимки, неповлияни от фотографа". Там ще пускаме снимки, които апаратът е направил сам, без участието на човека - апаратът е насочен и копчето е натиснато със завързани очи.
Така ще сме по-близо до фотографията и по-далеч от покварата на композиция, корекция на експозиция, ръчно фокусиране и тям подобни намеси на човека.


Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: foart   
Дата:   04-09-08 09:32

Що е фотография!? Исторически погледнато, тя не е продиктувана сама по себе си, а от творците с четка. Минала е през различни периоди на развитие и модернизми, например сецесионов пикторализъм-що е то!? Фотографията е мисъл, начин на живот, начин на изразяване..., тя е и лична отговорност и морал. Фотографията е техника, но само средство за вътрешната потребност - ,,ниво'' на мисъл и изразяване. Аз не съм сервиз, че да ме интересува с какво снимаш.... и т.н.. Има азбучни неща, които трябва да се попрочетат и осмислят, иначе само идеи.



Публикацията е редактирана (04-09-08 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: boll   
Дата:   04-09-08 09:53

какво е RAW?

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: shutter   
Дата:   04-09-08 11:37

WAR написано на обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: IChertov   
Дата:   05-09-08 00:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: Fru   
Дата:   05-09-08 01:19

Амх, че хубава идея.... малко глуповата, но все пак [smile]
Няма нужда да са ти в РОУ файловете за да си по-близо до фотографията. Ти ако не си близо до нея и РОУ-а няма да ти помогне.
Тук има достатъчно хора които са близо до фоторафията и още повече такива които си нямат идея от нея ;-)
[smilie5] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: netizen   
Дата:   05-09-08 14:43

Идеята беше в тази категория да качват снимки хора, които умеят да снимат и без фотошоп [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: дали би било добре?
Автор: crazy_666   
Дата:   05-09-08 15:05

да и какво ми пречи да продам някоя много добра? ще имам снимка в роу формат...ха докажи че ти си я снимал не аз...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »