Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със Зенит Е
Автор: Stoychev   
Дата:   02-09-08 01:33

Зенита вече трети филм хаби с тези светли линни отстрани:


http://prikachi.com/files/326270Z.jpg

[smilie2]
Пердето уж е наред (http://www.speedyshare.com/139984990.html
), но при разглеждане със странична светлина, забелязвам че има пролука на същото място, където се появява бялата лента в снимките, само че откъм страната на огледалото. Явно пердето не се затваря плътно.
И сега какво да правя? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: darksorrow   
Дата:   02-09-08 01:46

иде есен. падат орехи. използвай го по предназначение и си купи някаква практика, за да ти мирне главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: sokola   
Дата:   02-09-08 07:39

Има вероятност ремонта да ти излезе колкото стойността на апарата.Огледай в базара за някое подобно тяло за да ползваш поне обективите които имаш.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: vladod   
Дата:   02-09-08 10:17

Не е пердето!!!
Липсва ти винтче някъде по корпуса!!![shtrak]
Огледай не само отпред, но и отзад и отстрани - засветяването идва не в момента на снимане[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: Нереален   
Дата:   02-09-08 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: Stoychev   
Дата:   02-09-08 11:17

vladod, по моя преценка постоянно има отворена пролука на пердето от предната страна. Така че филмът постоянно да е подложен на осветяване, освен ако не пренавиеш на следващия кадър, снимаш бързо и пак пренавиеш. И просто не виждам къде може да липсва винтче.
А повече фотоапарати не мога да купя. Но май ще се наложи. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: hp   
Дата:   02-09-08 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: tangratannakra   
Дата:   02-09-08 11:44

На мен ми прилича на перде, но нищо чудно и от някъде другаде да прониква светлина, макар да се чудя от къде. Не вярвам ремонта да ти струва стотина лева... но можеш да го занесеш да го прегледат. От друга страна закупуването на нов зенит, може да ти излезе по-евтино от ремонта :-) А и можеш да качиш на 12-ка .. примерно..

Нереален, тялото хубаво на Никона, а обективите????

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: ivan.draganov   
Дата:   02-09-08 12:57

Mojesh da si kupish ZENIT za okolo 20 lv. ,a remontyt mu si e rabota i edva li shte ti vzemat po-malko !!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: ivan.draganov   
Дата:   02-09-08 13:13

Познавам се с човека от Пловдив ,мога да ти обясня къде да го потърсиш ,и се консултираш с него ! ЗЕНИТ ги поправя ,но наистина като гледам колко струват тук ...май не си заслужава !!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: jekopj   
Дата:   02-09-08 13:47

Стойчев,пиши от къде си,моля те.Може и на лични.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: 5kan   
Дата:   02-09-08 14:09

www.zenitcamera.com/archive/zenit-e/index.htmlurl]
виж най-долу кинематичната схема
при остаряване и замърсяване затварящото перде не затваря плътно и процепът засветява филма
при скромни умения за ремонти донякъде се оправя със смазващо-почистващ спрей
като се пазят призмата и огледалото
сваля се долния капак - 4 винта и се ръсват теглещите валове (със звездообразни гайки)
може и малко да се натегне пружината на затварящото перде - 2-3 зъбчета най-много

ама по-нов няма да стане, де [shtrak]
ако имаш питанки - на ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: Нереален   
Дата:   02-09-08 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: youn   
Дата:   02-09-08 15:36

Ако тази засветена ивица е само в рамката на кадровото поле, тогава може да е от второто перде което не затваря веднага и плътно. Това се дължи на отслабналата му пружина. Ако ивицата засяга и перфорацията на филма, значи е смачкано кечето от към пантата на капака или от към ключалката на капака. Това ми се струва по-вероятно като гледам мястото на ивицата но не мога да го твърдя без да виждам какво има върху перфорацията на филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: Insight   
Дата:   02-09-08 15:54

При мен подобен проблем при СЛР се явяваше при попадане на директна светлина в прозорчето, през което се вижда филма. Проблемни бяха само някои снимки. Ползвам го без калъф. Сега съм облепил прозорчето с черен изолирбанд и проблема го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: Zahito   
Дата:   02-09-08 22:53

Едно лс имаш от мен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   03-09-08 08:00

отвий му обектива, хвърли го през рамо някъде и дори не се обрустай да видиш къде е паднал. Идва 15-ти септември..Спести си парите от закуските за една седмица и си купи някоя практика или друго тяло(зависи от парите за закуска)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: Stoychev   
Дата:   03-09-08 20:14

youn, ивицата се появява само в кадрите.
Много благодаря на всички за помощта, не съм очаквал такова внимание и толкова съвети. [beer]
JekoPJ ми подарява своя Зенит, но аз пак ще се опитам да оправя моя. [smilie24] Пак благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Зенит Е
Автор: youn   
Дата:   03-09-08 21:21

Виж тогава когато апарата е без филм, махни обектива, отвори задния капак, насочи апарата кйм бяла стена и щракай на различни скорости за да видиш как се затваря пердето. Ако второто не се дозатваря, обикновено го прави на ниските скорости. Аз така снимах с един Зенит само на 1/125 нагоре. Ако е това се отвинтват 4те винтчета на долния капак и има 2 оси с контрагайки за натягане на пружините, но когато се отхлаби гайката, оста се връща рязко и пруйината се отхлабва до край. Затова по добре в някой сервиз.

http://www.zenit.istra.ru/archive/zenit-12/zenit-12sd-kinematics.jpg


Иначе това е кинематична схема на Зенита.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »