Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 15:15

Здравейте,

имам проблем с батерии АА Санио 2300mAh, 2700mAh. Заредени с тяхното си зарядно (не е бързо, отнема около 15 часа) след една седмица си стоят уж заредени, но не ги ползвам и когато ги сложа в камерата батериите са празни, камерата дори не включва. Друг случай - слагам ги, работят съвсем мъничко (1 филм) и свършват.

Някаква идея защо така?

Батериите и двата типа са чисто нови NiMH, първото зареждане е както е по упътвания, винаги са разреждани докрай преди да ги сложа да се зареждат наново... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-08 15:17

Мощни са...нови са...
Заредила си ги правилно...

Но това че седяд 1 седмица и се разреждат е нормално.

Зареди ги и ги сложи веднага и виж колко време ще изкарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: burningice   
Дата:   02-09-08 15:18

батериите на Sanyo имат много голям саморазреден ток, по-добрия вариант е GP 2700

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 15:29

еее, ГП, ама ако го знаех по рано... за 1 седмица наистина ли е нормално да се разредят сами?!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-08 15:31

Явно...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 15:40

някой има ли представа от гледна точка на физиката дали може някакво ел. магнитно поле в стаята да ги разрежда... или нещо друго

не е нормално за 1 седмица без да се ползват да падне заряда до нула. До преди тях използвах NiCa батерии с месеци, 700 mAh. Дори, когато не я използвах камерата цял месец с батериите вътре, месеци разчитам на нея и издържаше около 5-6 филма и нагоре (ако не чакам да мината 6 месеца[smilie5])... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: pmartinov   
Дата:   02-09-08 15:46

Колкото по-мощни са батериите толкова по-бързо се саморазреждат!

За това всички производители преминаха на нова технология каквато са Енлуп на Санио


При нея престоя оказва минимално влияние .



Публикацията е редактирана (02-09-08 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: mark_1   
Дата:   02-09-08 15:47

Не мисля, че е нормално.[smilie11] Имам два комплекта NiMH батерии 2500mAh. Стоят си около месец - заряда им пада но не напълно. Пробвай ги с голям заряден ток, т.е. с друго по-мощно зарядно. Моето е 300mA. Виж твоето какво е. По принцип бавния заряд е по-добър за NiMH батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-08 15:53

не е нормално за седмица да се саморзреждат.... или зарядното не ги зарежда правилно или има проблем с батериите... (няма логика да има памет за нисък заряд щом са нови)

аз лично ползвам енелуп.... но те са с малък капацитет и си трябват поне 2 комплекта

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 16:01

Имам две зарядни у-ва: 210мА едното и 270 мА другото. Може тук да е причината?

Както разбирам трябва да взема Енелууп... може би е зарядното, пише че след 15 часа рябва да са заредени батериите, но до 17 часа не са - а зарядното се самоизключва след 17.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: cdman   
Дата:   02-09-08 16:03

Аз ползувам :
http://www.sony.bg/product/bat-rechargeable-batteries/nhaab4k

И съм много доволен.
Правилата за заряд са същите които и ти прилагаш.
Само внимавай за ментета !!!.

На оригиналните опкаовки има холограма.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: burningice   
Дата:   02-09-08 16:34

Лошото при Сони AA батериите че са по поръчка произведени от друг завод. Санио батериите карат до около година и след това драстично им пада капацитета и са практически неизполваеми. Нормално е да държат заряд 3 седмици до месец, но не повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 16:43

Сони са по поръчка? Трябва да ги поръчам или мога да ги намеря в магазините?

Доста е неприятно 3 комплекта нови батерии и две зарядни у-ва да ги сменям толкова бързо...

NiCA на Санио ги ползвам от 4 години, 700mAh, с едно старо разрядно/зарядно Орбит изкарвали са с месеци без сами да се разреждат до нула при по-рядка употреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: IDA   
Дата:   02-09-08 17:06

Десислава,

Абсолютно ненормално е това! За една седмица не могат да се разредят, освен ако не са на няколко хиляди цикъла и в края на живота си.

Според мен има проблем в зарядното. Или е пуснало много голям ток и е повредило батериите (малко вероятно, защото в този случай щяха яко да се напекат и дори да експлодират) или управлението на зарядния ток не работи и батериите практически не се зареждат (твърде вероятно).

Намери си друго зарядно и опитай пак.

"Но това че седяд 1 седмица и се разреждат е нормално."

PD, престани да плямпаш глупости, защото вече ставаш смешен и АДСКИ ДОСАДЕН !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: IDA   
Дата:   02-09-08 17:12

Може също така да пробваш да почистиш контактите на зарядното и на батериите с памуче напоено със спирт. Нищо чудно да са замърсени или окислени.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 17:32

IDA, и зарядното и батериите са нови, по тях няма никакъв признак на замърсение, но и това ще направя. Причините за зарядното, които изтъкваш звучат доста вероятни, а след малко ще видя дали наново заредените батерии със същото зарядно са заредени.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: cdman   
Дата:   02-09-08 17:35

батерите които ползувам ги купих от ТЕХНОМАРКЕТ но съм ги виждал и в магазините от верига КОДАК. Има и зарядни на СОНИ но аз ползувам едно зарядно на GP защото е с дисплей за зарядния ток т.е. виждаш колко с ток зарежда в МА. Хубаво е защото ако батериата е скапана можеш да забележиш преди да се е надула. Скъпичко е (към 50 лв) но го ползувам близо година и не ме е издънило до сега.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: desislava   
Дата:   02-09-08 17:44

[smilie24] благодаря

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-09-08 18:46

Най-добре е да си купиш интелигентно зарядно. Повечко пари е, но пък батериите работят идеално с пълния си капацитет.

Наскоро си взех ето това:


http://www.photopavilion.com/i/products/Batteries/New2007/mh_c9000_2.jpg



от Фотопавилиона:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&product=1979&show=additional


Сега видях дори, че цената му леко е паднала... По спомен дадох 135 лева.

Струва ли си парите?
За мен - да!

А и в комбинация с Eneloop - всичко е на шест [smilie24] [beer] [shtrak]
Аз ползвам тези:


http://www.photopavilion.com/i/products/Batteries/8_bats.jpg



разбира се, отново от Фотопавилион:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&base=1&product=1304&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-08 18:53

интелигентото зарядно се за тез дето се скъсват да ползват батерии... енелупа ми дава голяма свобода....

а това с 15 часа заряд е много....
аз ги зареждам по 8 часа и снимам със светкавица която е сериозен консуматор

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: photostoykov   
Дата:   02-09-08 20:01

И аз имах същия проблем! Използвам но-нейм 2700 mAh NiMH батерии. Помислих си това е от "кучето" на марката. Но за мое щастие съм запазил едно старо "неинтелигентно" зарядно с превключвател slow/fast. Използвам го на fast в продължение на 16 часа. За съжаление не мога да споделя какъв е зарядния ток, зощото и зарядното е но-нейм.[smilie11] Навярно проблемът идва от недозареждането на батериите.[smile]



Публикацията е редактирана (02-09-08 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: mravunko   
Дата:   02-09-08 20:37

имам sanyo 2700мАч и съм ги слагал в светкавицата след повече от месец от последното зареждане - никакъв проблем. малко е паднал заряда, но прави поне 60-70% от прясно заредените.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: photostoykov   
Дата:   02-09-08 20:40

mravunko, какво ти е зарядното и знаеш ли колко заряден ток подава?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: asahi   
Дата:   02-09-08 20:48

Зарядното ми е Пуърекс като горното. Може да анализира батерии. Става малко бавно, но е много сигурно. Донеси си батерийките в четвъртък и след няколко дни ще имаш точен отговор.

Джъмбо, времето за зареждане зависи от капацитета на батерията и зарядния ток. 15 часа може и да е малко в някои случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии NiMH проблем
Автор: mravunko   
Дата:   02-09-08 23:08

photostoykov написа:

> mravunko, какво ти е зарядното и знаеш ли колко заряден ток
> подава?[smilie11]
зарядното е sanyo super quick charger. изпържва батериите за 3.5 часа, а 2300мАх за около 3 часа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »