Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 SD и CF карти
Автор: csm   
Дата:   29-08-08 17:18

Здравейте,

може ли някой да ми поясни моля разликата между двата вида карти, като озклзчим размера естествено? Просто какви са предимствата на едната пред другата и така.
Мерси
:)

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-08 17:23

защо???? искаш да ползваш СД на ЦФ с преходник ли????

тука няма предимства.... все едно да питаш какво е предимството на VHS пред BetaMax

различни системи с еднакво действие

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: csm   
Дата:   29-08-08 17:38

ами нищо особено. Просто днес ми пристгна фотоапарат с CF и питам какви са разликите.
Мерси ;)

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: aeobs   
Дата:   29-08-08 17:48

С CF е по-добре, едвали друго ти трябва да знаеш. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hash   
Дата:   29-08-08 18:02

виж в уикипедията

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: nice   
Дата:   29-08-08 18:24

при CF трансфета на информация е по-бърз...

не съм виждал профия тяло с СД карти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: iavor_iankov   
Дата:   29-08-08 19:51

Така беше допреди... Сега SD - картите дори изпреварват по трансфер на големи файлове, но при фототата е важна също скоростта на триене и на достъп. Много памети имащи се за бързи се представят в пъти по-слабо при записване на голямо количество малки файлове ...

Не вярвам някой да си избира по картата фотоапарата, така че както дойде най-добре. С преходници не става по-добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: seymour_sz   
Дата:   29-08-08 19:56

Хм, в тази връзка мога ли да запитам защо с Д80 имам проблем със скоростта на триене на файлове от картата? Взех си две карти Кингстън клас 6, 4 ГБ SDHC и като ги пробвах установих, че триенето на файловете е в пъти по-бавно от обикновените ми SD карти от по 2 ГБ - едната Практика, другата Диджитекс. Явно съм направил грешен избор? Или другаде е заровено кучето? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: iavor_iankov   
Дата:   29-08-08 19:59

Горният ми отговор мисля, че отговаря на твоя въпрос ... По-скъпите карти има защо да са по-скъпи.

ЕДИТ: И Access Latency-то има значение. Затова и по-големите карти им спада производителността. Най-добре са 2 и 4 ГБ картите. Естествено ако си вземеш най-висок клас карта, на Sandisk примерно - няма да усещаш проблеми, но са си $$$ картите ...



Публикацията е редактирана (29-08-08 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: MarinY   
Дата:   29-08-08 20:02

Не съм сигурен, но някои камери (и други устройства) имат ограничение за максималният размер на картата. Имах този проблем с Покет ПС. Не откриваше карти по-големи от 2Гб.

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: iavor_iankov   
Дата:   29-08-08 20:05

О по-старите устройства не могат да адресират големи пространства и имат проблеми ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 20:11

По същество, CF картата има вграден дисков (IDE) контролер и паралелна шина. SD пък има серийна шина. Иначе, вътре чиповете флаш памет може и да са едни и същи -- това няма значение.

Спора дали паралелния, или серийния достъп е по-бърз е доста сложен с примери в + и - на двете. Но във всички случаи серийния е механично по-лесен и най-вече евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: bobihot   
Дата:   29-08-08 20:32

Има вариант на СД с паралелен 8бит интерфейс на 2 реда конакти. Теоретически серийният е по-бавен, но постига по-високи честоти. При компютърните шини има непрекъсната миграция между двете. В момента всичко минава на серийни връзки към периферията: SATA, USB, 1394, PCIE, LAN, Serial SCSI, цифровото аудио, всичките оптични и т.н. Изключение прави рамта. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: irusev   
Дата:   30-08-08 02:10

Автор: nice
Дата: 29-08-08 18:24

при CF трансфета на информация е по-бърз...

не съм виждал профи тяло с СД карти
-------------------------------------------------

nice, виж някой Марко, той минава за Про[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-08 08:44

Абе Яворе най-бързата SD карта е 30MB/s и не е стандартна т.е. работи само с Никон Д90 и я пуснаха онзи ден.

А CF има 300x т.е. 45МБ/s т.е. поне 50% по-бързи от не стандартния SD от Сони и СанДиск.

Всички останали SD освен това изключение за Д90 са до 20МБ/с т.е. повече от два пъти по-бавани.

Мисля че най-голяма разлика при снимане би имало при серия RAW кадри.

Видео мисля че с 40х или 100х карта си върви гладко.

Русев къде го марко с SD кар



Публикацията е редактирана (30-08-08 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: iavor_iankov   
Дата:   30-08-08 11:05

Въпроса е дали ще я стигнеш тая скорост. Да речем, че е достижима реално. Тия 45MB/s също не са стандартни - е работят с повече апарати, но пък и повечето са с CF. А и забравяме да сравним цената им - 30Мб/с срещу 45 Мб/с Компакт флаш в пари е 70$ срещу 170$ ... Реално разлика на апарата с SD карта ако беше с CF нямаше да има - просто той няма възможността да снима по-бързо ...

Никой себеуважаващ се производител няма да сложи по-лошия вариант за апарата му ...

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-08 11:36

Не е точно така. Моя апарат е нисък клас ДСЛР - Сони А300 10 мега пиксела. RAW файл-а е 8 до 10 мега байта.

По принцип апарата може да цъка три в секунда. Обаче реално сега снима с 2 кадъра/секунда с карта СанДиск Екртийм 3 - 30МБ/с т.е. 19 кадъра за 10 секунди. Като май за първите 5 прави към 12 снимки и после се забавя т.е. прави пауза към секунда и продължава.

с 40х карта имах проблеми и с ДЖпег на максимално качество дори. Сега с бърза карта прави 30 кадъра за 10 секунди т.е. максималното възможно!

Това е защото апарата ми има малък буфер за 7 джпега или 2 RAW файла и ако не може да пише на картата много бързо просто спира да снима.

при високия клас има голям буфер ама е тъпо докато снимаш мач, таман като някой мушка гол да ти свърши буфера и вместо 6 кадъра в секунда изведнъж правиш 2 дето случайно и двата не са на фокус.

Относно стандарти ето какво пише за CompactFlash

Revision 4.0 supports IDE Ultra DMA 133 for a maximum data transfer rate of 133 MB/s.

Те 3 пъти по-бързо от това дето в момента може да се произведе. И 6 пъти по добро от SD спецификацията!



Публикацията е редактирана (30-08-08 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: harvester_vn   
Дата:   30-08-08 12:43

Няма много връзка, но за да не пускам нова тема питам тук.
По-нагоре пише нещо за преходници, а имам няколко големи SD карти които нямам на какво да ползвам. Интересува ме къде мога да намеря преходник от SD към CF. Става въпрос за Варна.

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: iavor_iankov   
Дата:   30-08-08 12:59

НЕ можеш да намериш ореходник от SD към CF !!! CF са по-големи ...

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-08 14:18

SD карта може да се сложи на у-во дето ползва CF. Има преходници не знам къде във Варна може да има.

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: irusev   
Дата:   30-08-08 14:49

hotsnail написа:
Русев къде го марко с SD кар?

Ми там, до компак флаша, в дясно...

https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/ydnr9810.JPG


http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonEOS1DSMarkIII/images/card4.jpg



http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1dsmarkiii/page5.asp

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: iavor_iankov   
Дата:   30-08-08 15:10

Това е тъпо да ползваш преходници ... Ако не са качествени може и да не работят с фотоапарата ...

А решението и за двете карти е най-елегантно ...

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: Стоев   
Дата:   31-08-08 01:06

nice написа:

> при CF трансфета на информация е по-бърз...
>
> не съм виждал профия тяло с СД карти [shtrak]

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: flipbeat   
Дата:   01-09-08 23:47

"не съм виждал профия тяло с СД карти "-..вече са ти показали.
имам екстрийм 3 -компакт флаш и сд карти...има разлика в бързината в полза на кп

Отговори на това съобщение
 Re: SD и CF карти
Автор: xsakex   
Дата:   11-10-08 16:34

http://www.camerahacker.com/Forums/DisplayComments.php?file=Storage/What..s_inside_a_SD_Card_to_CF_a...

Ето адаптер от SD към CF

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »