Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Stock снимки
Автор: out_infinity   
Дата:   29-08-08 15:10

Според мен би било интересно хората занимаващи се със Stock Photos да постнат линкове към най-продаваните им фотографии.

Аз съм новак в областта и изчетох много препоръки кое къде и как, но какво работи най-добре на практика?

Изчетох и няколко теми във форума и някак си хората дето уж най-много разбират се задоволяват да кажат, абе то не е точно така аз успявам по друг начин, но така и не споделят. Типично по български си крием чалъмите всякаш няколко фотографа от България ще им изядат хляба в този огромен международен пазар.

Така че всеки който иска да сподели "тайните" си има от мен: [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: canonio   
Дата:   29-08-08 15:13

Няма чалъми. Отваряш произволен сайт и гледаш какви са най-продаваните снимки. После стигаш до извода, че трябва да се занимаваш само с това, за да се изкарат пари. Трябват и подходящи модели и релийзи към тях. Най-много се печели от снимки в които има концепция и хора.
Само с ледчета, падащи в коктейл, няма да стане. Или само с детайли, като ръкостискане примерно....

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: cicomanco   
Дата:   29-08-08 15:13

В сток сайтовете има достатъчно примери с висок рейтинг за да можеш да се ориентираш!Пък и веднъж одобрен , започват да ти пращат инфо всяка седмица!Едва ли някой от тукашните стокаджии ще те възпреиеме като непобедима конкуренция , а ако е така ....жалко за тях!

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: Минко   
Дата:   29-08-08 15:42

Автор: canonio
Дата: 29-08-08 15:13

Няма чалъми. Отваряш произволен сайт и гледаш какви са най-продаваните снимки. После стигаш до извода, че трябва да се занимаваш само с това, за да се изкарат пари.
.............................................................


не е точно така, спокойно можеш да "доработваш" някой лев и от сток фотографията, стига да си последователен, не е нужно да правиш само това за да печелиш от сток[smile]

ето можеш да погледнеш тук, това е БГ форума за микро-сток фотография, там има и линкове към най големите микро-сток сайтове в света
http://www.microstock-bg.com/forum/discussions/


успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: shama   
Дата:   30-08-08 10:51

Кво значи да печелиш от сток 50? 100? 1000? лв ? Реално погледнато ти трябват много и качествени снимки което изисква време и умения.

Сток фотографията си е един вид самоубийство за фотографа защото е доста работа за малко пари.


Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: borisyankov   
Дата:   30-08-08 13:20

Не. Сток фотографията не е доста работа за малко пари.

Тя е едно от двете:
1. Малко работа за малко пари.
2. Много работа за доста пари.

Но то и с много други неща е така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: dau   
Дата:   30-08-08 13:33

може и много работа за малок пари да е, ако си некадърен просто [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-08-08 16:30

И на мен ми е интересно, да кажат тези които имат опит, МОЛЯ[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   30-08-08 16:56

оле, надникнах в темата за последните творения от месец август - кошмар, това ли са снимки, за които се плаща[smilie11] или пак зле съм се ориентирала - къде да погледна всъщност


аха, ясно[smilie3]



Публикацията е редактирана (30-08-08 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: shama   
Дата:   30-08-08 19:17

колко време ти трябва да качиш (подготовка за симане, снимане, обработка, upload и т.н.) 100 снимки в 3/4 сайта и колко пари ще направиш от тях. За тва казвам че е много работа за малко пари. Ако се занимаваш само с тва си струва, иначе ... не може да разчиташ на пари от тва

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: vaskoni   
Дата:   30-08-08 19:31

много или малко е 5000$ на ден? Ей този пич ги вади и само от стоковите си фотографии!
http://www.istockphoto.com/user_view.php?id=629407

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: mad_rad   
Дата:   30-08-08 19:41

И аз съм в и-стокфото... Имам цял 1 долареско и половинка... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (30-08-08 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: biso   
Дата:   30-08-08 19:43

мисля, че няма място за спор. много...малко... който може го прави. това си е в голяма степен халтура, или казано по друг начин рутинна работа.

а иначе всеки може да си цени добрите неща и да преценява сам дали да ги продава и на каква цена

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: djogata   
Дата:   30-08-08 20:04

Баси, тоя най-продаваният сток-фотограф в света е некакъв датчанин - изглежда на към 30, ама изрод - 2 студия, едното с 1000 кв.м..

Трябва добре да печели, че като знам колко наем се плаща за хиляда квадратни метра и колко се плаща на работници, лошо ми става [smilie10] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: vaskoni   
Дата:   30-08-08 20:17

ами печели...аз съм го написал по горе..5000 $ на ден!
biso не съм съгласен че сток фотографията е халтура!Иска се идея,познания,вкус и чувство за естетика...снимки които са професионални като качество. Там са и големите пари...а в халтурката са малкото [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-08-08 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: shama   
Дата:   30-08-08 20:27

това казвам де ако се занимаваш само с това си струва

Пич дето го показвате е най-продавания стокаджия и той не работи сам ами има цял екип от асистенти (шопаджии, хора за ъплоад и т.н.). Доколко бях чел някъде е спонсориран от Hasselblad (техниката с която снима). В едно интервю казваше че не му харесва да снима сток но го прави за пари. Естествено че прави ама има 10 000 снимки в 4/5 агенции

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: djogata   
Дата:   30-08-08 20:41

Нещо не се връзва. Датчанин да работи нещо, дето не му харесва зарад парите... Тука настройката на 99% от хората е точно обратната - кефа при работата е много по-важен от 1000 долара отгоре примерно.
Според мене му харесва, иначе щеше да се хване на нещо друго, от което също може да изкарва добри пари

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: biso   
Дата:   30-08-08 20:57

vaskoni, прав си разбира се.
под халтура имам предвид нещо, което правиш за пари с рутината и вкуса си разбира се.

НО ... нещо, което е далеч от тръпката, с която правиш нещо заради самото него, или за адреналина накрая



Публикацията е редактирана (30-08-08 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: vaskoni   
Дата:   30-08-08 22:02

Тръпка има и в стока! Има, казвам го сериозно. Зависи все пак каква е темата, но примерно ако снимаш хубав модел удоволствието е гарантирано 100%, и тръпка има, и адреналин има че и други работи [smilie18] а парите идват после.Вярно някой път позакъсняват ама...хубавото винаги се оценя,рано или късно!
Сериозна работа е това да си стокър, мнооого сериозна![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: ecobo   
Дата:   31-08-08 20:00

Стока (т.нар. "микросток", дето се продава за 1-2-3-4-5$ снимката) е много бачканье за малко пари...
Ако работиш като луд и за един месец не можеш да си изплатиш новата "Л"-ка, значи работиш зАлудо [smilie3]
От стока печелят най-вече купувачите и агенциите, за фотографите са трохите [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: ilcoin   
Дата:   31-08-08 21:15

Никога не съм снимал сток. Истина е и няма какво да се каже повече. Ама все си мисля, че щом някои други печелят от тая работа (при това добре), значи проблема е по-ското във вашият телевизор. Не искам да се карам с никой, нито да му развалям дрямката в неделя вечер, но не мога да се освободя от чувството че щом като не печелите добре може би не снимате снимки които да се продават добре. Те може да са красиви, може да са щедьоври на съвременното изкуство ама да не се продават добре. Или пък де да знам, тоя пич щом продава толкова много пък дали няма още 3 ръце, няколко крака. Или пък режисьорите на Слави, дето се махнаха от него, са отишли да му мислят сюжети. Пък може и да тъпче анфетки като бонбонки и да не спи със седмици. Де да знам ...

Айде, наздраве за микростока и за нашия просперитет там [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: ecobo   
Дата:   31-08-08 21:17

ilcoin [beer]

Аз не печеля добре от сток, щото съм го оставил на 2-ра че и на 3-та линия.... От микросток пък ептен не печеля...

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: ilcoin   
Дата:   31-08-08 21:24

Искам да кажа, че може би трябва да сме мааааалко по-самокритични. И че факта че някой конкретно не може да заработи пари оттам не значи че не става работата. Тази тема за стока е дъфкана и преди. Тогава не посмях да се намеся, щото доста бързо се загуби интелектуалния тон на разговора и се почна едно плюнкозамеряне на гадните обирджии и измамната им политика. Това обаче не променя нещата че има хора, дето принципно печелят добре от това. И че ако някой конкретно не може, не е проблема във сток-сайтовете. Аз лично съм ползвал неколкократно техни услуги - мисля че е по-добрия вариант отколкото да смъкна от Гугъл снимката на някой друг.
Айде [beer]



Публикацията е редактирана (31-08-08 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: ecobo   
Дата:   31-08-08 21:45

Ами аз продавам плява в повечето сток-сайтове, и тя се купува... Продавам с цел като ми потрябва снимка, да си я купя със спечелените от същия сайт пари - по-лесно е. Мразя крадците на снимки и отдавна не "вземам" снимки от Нета [smilie3]

А че може да се печели - може. Но наистина е важно човек да се отдаде само на това и да го прави като хората. Ако се снима "между другото", и парите ще са толкова, съответно. [smilie3]

Вярно е и че 98% от микростока си е чиста проба халтура. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Stock снимки
Автор: freestyler   
Дата:   31-08-08 21:48

Проблема е, че там не става ти на мене аз на тебе, както са свикнали тука хората [smilie18] като не го можеш - не го можеш. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »