Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: burningice   
Дата:   29-08-08 09:28

Здравейте,
Преди да ме хокате че има подобни теми в архива, (прегледах ги обстойно и са много информативни за новаци като мене) искам да задам следния въпрос:
Имам бюджет за тяло за фотоапарат от горе изброените, но не и за обектив, т.е. ще ползвам
само китака, на кой от двата модела да се спра? (везните ми клонят към Никона заради CCD матрицата, но пък имам голям опит със сапунерки
Канон и са доста добри, но това е по-висок клас фотоапарат (макар и не изцяло професионален). Какво е мнението на професионалистите?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: wfw   
Дата:   29-08-08 09:31

и с 2та ще правиш еднакви снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: danbi   
Дата:   29-08-08 09:56

В този клас е по-правилно да направиш избора си по удобството на ползване. Различните производители наблягат на различни неща -- ти сам трябва да прецениш кой повече ти пасва.

Тези поне ги има не само в специализираните фото магазини, а и във всичкомаркетите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: foto-lubitel   
Дата:   29-08-08 10:16

burningice написа:

> везните ми клонят към Никона заради CCD матрицата

Аз бих предпочел другият апарат заради матрицата му... но това е друга тема.

Цъкни тук , за да видиш галерии с тестове на двата апарата.

и тук

подкрепям мненията по-горе!

Иди в един магазин и пробвай!
Повтори горното в още няколко магазина и сам ще си отговориш!

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   29-08-08 11:57

burningice
А защо предпочиташ CCD матрица пред CMOS?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: burningice   
Дата:   29-08-08 12:17

За производството на CMOS чипове се използва традиционният процес, по който се правят повечето микропроцесори. В тези сензори за всеки пиксел има няколко транзистора, които усилват сигнала. Много от фотоните попадат върху транзисторите, вместо върху фотодиода, което намалява чувствителността към светлината. Стандартният производствен процес за създаване на CMOS чипове обаче ги прави значително по-евтини от CCD сензорите.
CCD сензорите създават висококачествени изображения с ниско ниво на шум. CMOS сензорите по принцип са по-чувствителни към шум.
CMOS сензорите консумират 100 пъти по-малко мощност в сравнение със CCD сензорите, които използват един процес, изискващ много енергия.
· CCD сензорите са в масово производство от по-отдавна, така че тяхната технология е по-зряла. Те дават по-високо качество и повече пиксели. CMOS технологията е по-млада, но бележи успехи в развитието си. Дизайнерите на CMOS устройства полагат огромни усилия за подобряване на качеството на изображението.

цитат


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   29-08-08 12:41

Малка справка:

Камери с CMOS сензор:
Nikon D3, Nikon D700, Nikon D300, Nikon D90, Canon EOS-1Ds Mark III, Canon EOS 5D, Canon EOS 50D, Canon EOS 40D, Olympus E-3, Sony DSLR-A700



Публикацията е редактирана (29-08-08 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-08 13:32

[smilie18]
д80 [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-08-08 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: sirkhann   
Дата:   29-08-08 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: wfw   
Дата:   29-08-08 14:12

е не е като 400Д'рва [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   29-08-08 15:04

хмммм

Май някой е останал с погрешно впечатление.
Не препоръчвам на човека вместо апаратите към които се е насочил да си взема някой от тези, които съм изброил.
Исках само да намекна, че в случая се избира камера, а не матрица. Очевидно най-успешните модели камери на повече от производителит са с CMOS сензор. (ПД - Д80 верно не е, ама Д90 вече е [ezik] ) Можем да помислим например за това: макар че CCD сензора предполага по-малко шум при равни други условия, в самата камера сигурно ще работи при доста по-висока температура, тъй като консумацията му е цели 100 пъти по-висока от тази на CMOS сензор, а това наред с още много неща определя резултантните нива на шум.

Като цяло просто исках да кажа, че технологията на матрицата не е правилен критерий за избор. В смисъл че не трябва да се преувеличава това изведено от контекста на останалите параметри. Просто исках да предпазя някой от прибързани заключения - нищо повече.

Иначе по същество - много труден избор, и двете са симпатични камерки и си имат и недостатъци, обусловени обаче от класа им.

ПД - като е визирал точно Д60 и 400Д burningice е очертал и ценови диапазон, в който за съжаление Д80 не влиза май.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: burningice   
Дата:   29-08-08 17:20

Д80 за съжаление не мога да си позволя.
Като (+) на канона е функцията Лйаф вю и по-малки габарити, иначе технически сравнено (на хартия) са с много сходни параметри.
Друг (+) е че канона има представителство в Б-я, докато фирмата Никон няма официален такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: LubanskyJR   
Дата:   29-08-08 17:33

избери си един хубав обектив (няма значение канон или никон, само да не е китака). и полсе по това какво си избрал си вземи тялото. Пусни една тема за обективи. Много по-добре ще е да имаш хубав обектив и по-старичко тяло, отколкото ново тяло с китак!
дори и 50/1.8 да вземеш пак има голяма разлика! пък е евтин! :)
успех [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-08 18:05

Втора д80 е 800-900 кинта [smilie24]

400д единствено има малко по малко шум от д80.

Всичко останало е в + за д80 [smilie24]
Да не изброявам пак.
От ергономия до аф
От бурзи бутони до горен диспей.
И най важното никкорските обективи с ниския и средния клас са по добри [smilie18] [smilie18]

Демек Заеби канон


[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: bauer   
Дата:   29-08-08 23:19

Д60 нали няма матор за АФ? Т.е. Забрави го :-). Снимах наскоро с 400Д, определено ми хареса (макар, че снимам с Никон).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-08 23:58

чак пък да го отпише... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: nikonnfans   
Дата:   30-08-08 00:05

D60 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: nokoloff   
Дата:   30-08-08 00:37

Иди в магазина и ги пробвай, най-малкото да видиш как ще ти паснат в ръката, дали ще са ти удобни. Аз бих казал втора ръка 20Д(30Д), има ги доста в момента в базара, много стабилни тела, доста по-големи на размери, тези просто ти се губят в ръката (лично за мен много неудобни). Като прибаваш и допълнителен диспей,който е спестен при горепосочените, няма да съжаляваш. Но крайното решение си е изцялно твое. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: darksorrow   
Дата:   30-08-08 01:04

пак ли коментирате някакви нелогични никонски безмоторници?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: Reptile   
Дата:   30-08-08 01:43

липсата на автофокус със старите обективи на Никон обезмисля поне за мен покупката на разни Д40(х),Д60.....400Д е много яка машина...снимал съм и знам.Аз от Канон съм много доволен и не си оставям марката :) С двете ръце съм за канона [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: irusev   
Дата:   30-08-08 01:56

pd, я кажи на целия форум колко време си ползвал 400Д бе професоре, че така категорично пак го хвърли в канала. Стига с т'ва твоето Д80 бе, разбрахме, че вече имаш ДСЛР. Въпросът на темата е Д60, ако не си забелязъл. Ти надмина Нейви по надценяване на личната техника бе...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: todorov   
Дата:   30-08-08 02:01

Ако ще купуваш канон, купуваш 5д и нагоре. За по-ниските класове се ориентирай към конкуренцията - Никон и Пентакс.
400 Д е приличен апарат, но е назад в сравнение с Д80, К10/20.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: Reptile   
Дата:   30-08-08 03:10

Тодоров,не сравнявай различни класове DSLR!Ако ще сравняваш Д80,го сравнявай с 40Д ... там вече нещата са сериозни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: apollo   
Дата:   30-08-08 06:43

Никоняяя!!! Безмоторница или не го поставям твърдо над Каноня [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS400D или Nikon D60
Автор: burningice   
Дата:   30-08-08 08:24

благодаря ви за мненията,
Не исках да се превръща в спор за фирма производител, макар че съм купувал около 15тина сапунерки от една от горе-посочените фирми (служебно) и са се държали доста прилично.
LubanskyJR е прав за обектива (преди 20тина години съм снимал с обектив (май се казваше Хелиос 55/1.8) и огледално-рефлексния апарат правеше по-лоши снимки от сапунерка Олимпус мюи 2 с едно копче и един обектив.
Истината е, че и двете фирми правят чудесна техника и избора е труден :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »