Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За правилата във форума
Автор: bpavlov   
Дата:   28-08-08 15:14






Заражда се някакво натрапчиво мнение от админите и от някой съфорумци, че всеки сам може да избере какво да чете и какво да пропуска в този форум. Тоест, всеки сам може да филтрира интелигентната информация от помията. Това на теория е добре, само че има едно НО. Когато простотията започне да преобладава, интелигентните хора се отдръпват. Кой уважаващ себе си узрял и знаещ човек ще си направи труда да пусне тема във вече утвърдена чалгаджийница? Излиза, че избора на крайния потребител не е много голям. Дори след намирането на интересна тема след полу-четене, полу-скролиране, след 372-ия пост, търпението и на най търпеливия човек може да се изчерпи.


Нивото на форума се определя от коефициента на интелигентност на хората, пишещи в него.

Не конкретността на темите е проблема, а пак нивото на "изказващите се". И тема Преслава срещу Тенор може да е интересна, ако пишещите са достатъчно умни.

Липсата на правила във форума не е "демокрация".

Възможността потребителите да определят чрез рейтинг възможността на някой да се изказва във форума не е "цензура".

Възможността на някой да може да участва във форум само след набирането на съответния рейтинг е точно толкова логична както и принципа на публикуването на снимки. След като сте толкова демократични вие, админите, защо всеки няма свобода да публикува каквито си иска и колкото си иска снимки, а трябва да се доказва пред "просветени"?


Ако всеобщо нежелани писачи спрат да остроумничат във всяка тема, постепенно ще се вдигне нивото на форума, затова, админи, защо не направите няколко прости правила?


Пример:

1. Всеки, който може да публикува вече в албум избрано, стартира с 50 точки рейтинг за участие във форума

2. На всяко негово изказване, съответно четящият ще може да отнема или да добявя по една точка от рейтинга му

2а. За повече от три правописни грешки в изречение автоматично да се отнема по 1 т.

3. Когато точките станат 0 , въпросният човек вече няма да може да дава коментари и виновен ще си единствено той

4. Всеки месец скрипта автоматично да добавя по 2 точки за даване на втори шанс

5. За хора, които нямат права, но искат да си кажат мнението ПЪК, да се направи отделен раздел, аналогичен на "представяне".


Когато има правила, всеки ще мисли доста какво и дали да го каже. Дайте шанс и на "неагресивните" потребители да вмъкват мнения без страх от саморазправа с крехките им тела.

По въпроса за хората, които нямат снимки в профила си, моето лично мнение е, че това е акт на арогантност и надменност към останалите по-глупавички участници във форума, които са си направили труда да публикуват снимки. С изключение само на търговците може би.


Всичко това казвам с най добри пожелания, защото съм сигурен, че много по-голямата част от читателите във форума никога не са правили тема или са давали някакво мнение за каквото и да е само поради страх от зацапване на информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-08-08 15:17

1

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: desislava   
Дата:   28-08-08 15:20

Именно, за това фотографите просто вече не са в този форум...

Който иска нещо смислено не го търси тук [cool] и не го публикува тук, няма как това е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: n1x0n   
Дата:   28-08-08 15:30

За повече от три правописни грешки в изречение автоматично да се отнема по 1 т.

Че той форума ще опустее за броени дни! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: anto   
Дата:   28-08-08 15:32

Малко са истинки живите форуми и по мое скромно мнение този е един от тях. Благодарен съм му, защото съм извлякъл много полезна информация от него.
Ако искате да го убиете - раздробете го на раздели, сложете му ограничения и точки, придайте му академичен вид и ще мухляса гарантирано бързо.
Често посещавам фотодом - чудесен сайт с много хубави снимки и прегледен форум с раздели и разделчета, но умрял като египетски фараон.
bpavlov, покажи поне един жив фотографски форум с всички тея точки и салтанати дето ги изброи.



Публикацията е редактирана (28-08-08 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: bpavlov   
Дата:   28-08-08 15:47

anto, какво значи "жив"? Броя на мненията в темите ли? Или обръщения като "аве ей смешник", "клоун" и други подобни цветущи, които разпалват сеирдйийската жилка на средностатистическия българин? Изборът си остава на собствениците на сайта към коя група хора ще го таргетират. Ако има харесват определенията масовост, количество, брой импресии, то тогава са постигнали добре целта си.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: desislava   
Дата:   28-08-08 15:49

сам го каза, постигнали са целта си, защо тогава да го променят?!

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-08-08 15:50

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: AndreyIst   
Дата:   28-08-08 15:50

Аз също смятам, че хора без снимки не трябва да дават остроумни съвети как да се снима.

Защото тогава започва едно голямо мерене на ...

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: джъмбо   
Дата:   28-08-08 15:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] петъците станаха ежедневници [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: anto   
Дата:   28-08-08 15:53

Жив са мен означава да има бърз отклик на въпроси , много и разнообразни мнения.
Много пъти съм виждал как на даден въпрос се отговаря веднага и няма нужда да се чака с часове и дни, както на други места. Има боклук, да но там където кипи живот има и боклук.
Това си е мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: rolla   
Дата:   28-08-08 15:57

някой разцъквал ли е форума на мтб.бг???Айде който не е -да отиде и да види какво значи жив форум с добро модериране.направо имам чувството ,че админите не спят там.конкретно anto да го види и да ми каже дали е като египетски фараон.
Разделен е на десетки раздели и какво от това?Във всеки един има постове всеки ден.Има обаче и правила,които се спазват,а който не ги спазва бива "модериран".Има и нещо подобно на това ,за което говори bpavlov-рейтинг ,който ако не достигнеш ,нямаш право да пишеш в определени раздели.Много ясно!Все едно съседа ми,който няколко пъти съм споменавал като се заговори за алкохол,мързел и простащина , да отиде в университета и да проведе лекция по политология.Как да стане???Рейтинга не му стига за там.Пред блока обаче , на пейката ,си провежда лекции целодневно[smile] [smile]



Публикацията е редактирана (28-08-08 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-08-08 16:01

В интерес на истината дори аз имам ДОСТА повече снимки в форума и култа .
ОТ някои...професори...
Дето адват няква фасада и казват: Голяма острилка е тоя никкор [smilie23]
И за ко?хахаха

Та естествено че имам доста повече снимки от тях..тя нямат николко...

Всеки твърди...имам 100-ци снимки с еди кои си обектив....Е имай си ама като не ги показваш...

Тъпо е да си мерим техниката.
Удачно е да си мерим таланта и крайните резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: anto   
Дата:   28-08-08 16:03

rolla, аз говорех за фотографски форуми и помолих бпавлов да даде пример за жив фотографски сайт с всички тези точки и раздели. Ама той не даде.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: rolla   
Дата:   28-08-08 16:06

Защо да е само фотографски?Говорим за форум все пак.С какво хората са по-различни тук от тези в другите форуми?Хората са еднакви навсякъде.Много от тях участват и в други форуми , с правила , и там тези правила се спазват.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-08-08 16:07

Аз мога да дам:

http://www.birdphotographers.net/forums/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: bpavlov   
Дата:   28-08-08 16:18

Няма значение каква е тематиката на сайта, логиката винаги е една и съща. Когато искаш да приобщиш определена група хора се стремиш да "изрежеш" тези, които не попадат в групата. Иначе става общ професорски сайт който рано или късно си губи самоличността и рейтинга респективно. Факт е, че конкуренцията със фото-ориентирани сайтове в България не е голяма, но това не причина да се спре развитието на нещо, което така или иначе е достигнало до някякво ниво.

Много добър пример за добре и смислено работещ сайт е
http://forum.offroad-bulgaria.com/


Там за да можеш да коментираш по тема трябва лично някой да те одобри персонално и да те препоръча, или админите ако преценят с времето че си сериозен... На пръв поглед звучи малоумно, но крайния ефект е, че участниците имат колегиално чувство един към друг и се чувстват като общност. Няма ситуации от типа: "ти пък какъв си и от де се взе?" А да се каже, че форумът им не е жив, би било глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: rolla   
Дата:   28-08-08 16:26

оооо,верно форума на оффроуда [smilie24] [smilie24]
ALBIREO[smilie24] [smilie24] ,не го знаех този форум:)) Забеляза ли темата за D90-ПРАЗНА Е!!!,ХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕ

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: Avi   
Дата:   28-08-08 16:32

bpavlov, още с първото си мнение, сам си отне няколко точки за правописни грешки :)


винаги съм се чудел на ентусиазма на хора, които искат да променят нещо чуждо, щото на тях "така им изглежда правилно". който иска различен форум - прави си го. не са един и два примерите през годините, не са един и два фотографските форуми, пръкнали се именно по тоя почин от тук.


в крайната сметка всеки сам си решава как да прекара времето си в интернет. за мен може примерно този "пошъл" форум да е по-добрия вариант от твоето предложение. и ставаме 1 на 1 гости, дето искат нещо различно. има ли разумно обяснение защо собственика трябва да се съобрази с теб, а не с мен?

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: джъмбо   
Дата:   28-08-08 16:35

а иначе висите тук по цял ден [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: rolla   
Дата:   28-08-08 16:42

Avi,собственика не е длъжен да се съобразява нито с теб нито с мен.Но , тъй като ни е дал право на изказване в неговия форум ние и двамата упражняваме това право.Питаш ,какъв е проблема на хората да им харесва по този начин?А какъв е проблема на други да не им харесва така,пък питам аз?

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: джъмбо   
Дата:   28-08-08 16:44

на който не му харесва не влиза и не чете... проста но много вярна истина

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: ifoto   
Дата:   28-08-08 16:46

Фотограф съм от 25 години.Т.е.от старото поколение.От скоро влизам във форума.Фактът,че често се поставят въпроси от този род-за правилата,взаимоотношенията,темите и т.н. ми говори,че има доста интелигентни хора.А за тези "сеирджиите"-тях ги има навсякъде.Ние сме такова общество и този форум не може да стои настрана от обществените процеси.Имам предвид малокултурието,еснафщината и не на последно място анонимността,която ти дава мрежата.Не се ядосвайте хора.Аз вече се ориентирам кои са драскачите и не ги чета.Както си подбираме приятелите,така може да подбираме какво да четем.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: kazir   
Дата:   28-08-08 16:51

Дааа висиме... Аз лично вися със същата перверзна страст, с която едно време си купувах Нощен труд, ама от ерата на интервютата с Франьо Туджман, че после го развалиха[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За правилата във форума
Автор: rolla   
Дата:   28-08-08 16:52

Ммммда...то и за това броя на студентите се увеличава пък аудиториите в университетите се изпразват.Щото е пълно с професори-капацитети...на кой му се слуша



Публикацията е редактирана (28-08-08 16:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »