Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За монитор
Автор: Stoychev   
Дата:   25-08-08 18:48

Май ще отделя някой-друг лев за нов монитор. Понеже не разбирам много от тези неща, би било хубаво, ако ми дадете някой сайт малко да се пообразовам. Ще обясните ли също разликата между течно-кристален и плазмен монитор, че забравих? Кой ще е по-добър за обработка на снимки, понеже основно за това ще ми трябва нов монитор?
Можете и да дадете някой предложения от българския пазар за максимум 400-450 лева. Само искам да може да работи на по-високи честоти от 100 Hz, защото 85-те херца на моя доста ме тормозят. Благодаря. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: Stoychev   
Дата:   25-08-08 19:17

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: GenaDP   
Дата:   25-08-08 19:25

Земи си ЦРТ на старо, и пари ще ти останат...

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: Stoychev   
Дата:   25-08-08 19:28

Не не, не искам CRT. Няма смисъл, още по-малко ако е втора употреба. Моят е на 5 години и има проблеми с възпроизвеждането на сивите тонове, точно затова искам да го сменя. Както вече казах, трябва ми нов монитор предимно за фото обработка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: GenaDP   
Дата:   25-08-08 19:36

И аз искам ново Мазерати за 4-5 бона, ама няма...

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: tonevjr   
Дата:   25-08-08 19:38

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: Stoychev   
Дата:   25-08-08 19:43

И сега какво? Няма ли такива монитори на такава цена? [smilie10] Виждал съм и под 200 лева, ако става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: GenaDP   
Дата:   25-08-08 19:46

Ми купи си за под 200лв. и мирясвай.

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: HP   
Дата:   25-08-08 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: Stoychev   
Дата:   25-08-08 19:55

Еееее, не си в настроение. [smilie2]
Мислех че тук е най-подходящото място да попитам за това, но явно не. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: mixmike   
Дата:   25-08-08 19:55

точно такива за каквито питаш за 400лв - няма. Това се опитва да ти каже Гената. Първите приемливи започват от около 800лв за 19" и резолюция 1280x1024. За 1600x1200 трябва да се бръкнеш и доста повече.
Тва е леко грубо казано, но ако имаш само 400лв - И ДЪРЖИШ ДА ВИЖДАШ ПРАВИЛНИ ЦВЕТОВЕ НА МОНИТОРА СИ...няма да стане.
Но съдейки по думите и познанията ти, едва ли имаш представа от профилиране/калибриране на монитора, цветни профили и т.н., така че можеш да се мяташ на първото 22" дърво в Технонезнамквоси супермаркетаи си готов.

Stoyan_5 питаше наскоро, хората му обясниха, и въпреки тва той си взе 22"TN пръчка...ама разправя че бил доволен и тва бил най-хубавия монитор, който бил виждал. Еми ето, доволен е човека...а пък и как ще си признае, че се е пръднал[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: Stoychev   
Дата:   25-08-08 20:10

Пфф, отчаяхте ме.
HP, за качване в Интернет и за отпечатване за лична употреба. Искам като занеса снимките във фотото, да се наложи да се правят възможно най-малко корекции. Мониторът е отлично калибриран със Spyder 2, но както вече казах, има проблеми със сивите тонове, а това ми пречи най-вече в черно-бялата обработка.
Наистина не знаех, че мониторите с електронно-лъчеви тръби са най-добри за сериозната обработка. [smilie10]
mixmike, разбрах те много ясно. Значи под тази цена всички монитори са с лошо цветопредаване. И все пак не можете ли поне да ме насочите към някоя марка? Не искам да си дам спестяванията за някой боклук. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: mixmike   
Дата:   25-08-08 20:19

абсолютния минимум (поне на който аз се спрях) е 22" монитор Lenovo 220x (PVA матрица-страхотни цветове след калибриране)
Плюса за мен беше и резолюцията 1920x1200, която е дефолтна за 24". Аз принципно много харесвам дребния пиксел, но за други това е проблем.
Отиваш в официалния вносител на IBM/Lenovo (намира се срещу КАТ в уличките до ЛУКОЙЛ-а). Вадят ти го, тестват ти го, гледаш си за изгорели пиксели и т.н.
Цената от 780лв за подобна матрица и резолюция е повече от перфектна

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: darksorrow   
Дата:   25-08-08 20:22

mixmike, имаш ли идея да продават нови ЦРТта още някъде? интересуват ме профи модели поне 20 инча?

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: IDA   
Дата:   25-08-08 20:25

Стойчев,

Преди известно време бях пред същата дилема. След много умуване, четене по форумите и разглеждане на всякакви монитори, в крайна сметка си купих монитор с ЕЛТ на старо и съм безкрайно доволен (DELL, 17" за 60 лв.). Има и 19-инчови за около 100-тина лева. Моя го калибрирах и сега това, което виждам на екрана е същото, което се отпечатва на мастилено струйния ми принтер (също калибриран). По-добро от монитор с ЕЛТ просто няма!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: darksorrow   
Дата:   25-08-08 20:28

абе то драмата с тия ЦРТта, поне за мен, е осезаемата умора на очите след повечко висене - затова аз лично бих драпал за ТФТ, ама що-годе кадърните варианти наистина почват поне от 700лв за 19 инча...

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: darksorrow   
Дата:   25-08-08 20:30

и още един въпрос, леко в оффтопик - как стоят нещата с очилата за монитор? реално помагат ли и с какво?

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: mixmike   
Дата:   25-08-08 20:30

По-добро от монитор с ЕЛТ просто няма!!!

ааааайде почна се[smilie5] [smilie23]

DARK, преди да взема леновото, карах на монитори втора употреба. Купувах от тук subincho
Историята е дълга и широка, но доста често изкачат много добри монитори на никви пари. Един от последните, които взех беше много добра оферта, но се оказа дефектен (бях пуснал тема). Върнах го, върнаха ми парите и всичко ок.
Човека е супер коректен, предлага една година гаранция и 7 дена тестов период.
Просто трябва да си го аднеш в Q-то и да го разпитваш отвреме навреме дали има нещо докарано (сайта не винаги е актуален)

Btw в момента гледам някви доста приятни Samsung с PVA и ViewSonic с S-IPS матрици. И двата с 1600x1200 резолюция за около 320-350лв.
Ако тва не е перфектна оферта...[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-08-08 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: darksorrow   
Дата:   25-08-08 20:32

ще погледна, благодаря ти за ценното инфо [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: ecobo   
Дата:   25-08-08 20:43

darksorrow написа:

> и още един въпрос, леко в оффтопик - как стоят нещата с очилата
> за монитор? реално помагат ли и с какво?

Пречат, определено.
Заради покритието на лещите, обикновено изместват, макар и малко, спектъра. Моите изместват към червеното - гледаш сиво, като сложиш очилата - розовее. Затова имам 2 ката очелки - едните с покритие (дето ги рекламират за работа с компютър), които нося постоянно, и едни с най-обикновени стъкла, с които работя критични откъм цвят проекти.

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: ecobo   
Дата:   25-08-08 20:48

Стойчев, не вземай нищо, което е с TN или незнайна матрица. То матрицата също не е гаранция за качество, но TN определено е много кофти избор, когато става дума за цветове.
Ако наистина има ViewSinic с S-ISP матрица за малко над 300 кинта - грабвай го[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-08-08 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: tonevjr   
Дата:   25-08-08 20:57

Аз в момента гледам на 16" с резолюция 1920x1080[smilie18] и добре че още имам очи,че иначе щеше да ми трябва лупа![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-08-08 21:01

Събинчо е пич. Преди няколко години купих от него Dell P 1130, дори още нямаше сайт. Пред мен направи 1-2 теста на монитора и ми обясняваше кое/какво значи и кое е нормално, кое не е... Изключително коректен е [smilie24]
И ми е в ICQ листата, разбира се [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: GenaDP   
Дата:   25-08-08 21:02

За 350лв. може да се разделя с едно 19" LCD Eizo.

Отговори на това съобщение
 Re: За монитор
Автор: arnaudov   
Дата:   25-08-08 22:41

Sony CPD-E530 [smilie24] Стига само да си намериш читаво такова.
Служебното LCD EIZO бледнее пред CRT Sony.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »