Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 13:27

Имам въпросче относно тези апарати.
Колябая се между тях двата.Може да се каже,че съм още начинаеща в тази сфера,но имам огромно желание да научавам нови неща за нея.Ако имам сводобно време в края на годината мисля да отида на курс.Разбрах,че сонито изиска и обективи,а панасоника ми го препоръчват ако ще снимам любителски.
Искам да чуя и вашето мниние по въпроса кой повече си заслужава..

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: Георги   
Дата:   25-08-08 13:28

рано ти е за сонито мисля [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: Privilege   
Дата:   25-08-08 13:32

и аз съм на мнението на Георги [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: surg   
Дата:   25-08-08 13:32

рано ти е за сонито мисля

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: aeobs   
Дата:   25-08-08 13:37

Принципно са прави, но ако смяташ, че наистина те влече така или иначе ще стигнеш до Сонито. Най-добре първо прелести в Гугъл за ДСЛР, обективи, фокусно разстояние, светлосила и т.н. Ако те интересува нещо конкретно питай ще помагаме. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 13:56

Значи на първо време да си взема панасоник.А ще ми е нужен ли обектив за макро или и без него ще прави добри снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: aeobs   
Дата:   25-08-08 14:07

Връшам си думите, определено Панасоника. [smilie5]
Няма да ти е нужен обектив за макро. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: pmartinov   
Дата:   25-08-08 14:09

Panasonic FZ28 е твоя апарат [smilie24]


Честито ![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 14:19

aeobs няма нужда да си връщаш думите аз така или иначе те разбрах,че ми препоръчваш Панасоника [smile]
А Сонито като полупрофесинален ли се води,защото казват неможеш да ги сравняваш двата апарата или аз нещо се лъжа[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: xborox   
Дата:   25-08-08 14:34

По моему няма професионален, полупрофесионален или любителски апарат. Всичко зависи от това в ръцете на какъв човек ще попадне. Т.е. дори и със сапунерка професионалист може да направи професионална снимка, а лаика и да е с Марк - едва ли. Така че вземай Панасоника и не му мисли. Докато ти отеснее, мисля, че ще мине достатъчно време, а и вече ще имаш база критерии, по които ще си купиш следващия апарат - вероятно огледално-рефлексен.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 14:48

Ами в началото бях изпрала Sony DSLR A300,защото ми казаха,че е хубав и ще го взема кажи речи на полувин цена,защотото ще ми го докарат от USA.Затова мислех да се възползвам,но вече доста хора ми казаха,че Панасоника е по-добре на начало

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-08-08 14:57

вземи си нещо с повече зум,
има и по 20[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: aeobs   
Дата:   25-08-08 15:02

Сонито ще го вземеш, но ще е без обективи или най много с един който ще ти покрива 1/6 от зуума на Панасоника. Няма да можеш да снимаш и макро.
ДСЛР камерата (в случая А300) е съпътствана от покупка на обективи. Като в най-честия случай те струват няколко пъти повече от самия апарат.
Разбира се е вярно това което са ти казали, че двете камери не могат да се сравняват. Качеството на снимките направени със Сонито ще е в пъти по-добро. Но предимно при лоши светлинни условия и само ако го окемплектоваш със скъпи обективи, които както по-горе стана на въпрос струват неколкократно повече.



Публикацията е редактирана (25-08-08 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: carl_cox   
Дата:   25-08-08 15:07

goldens - погледни актуалната оферта от Olympus - тяло Е410+два обектива = 799лв крайна цена

горе долу се вписва в твоите ценови граници.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 15:23

carl_cox мерси за офертата,но просто искам да се спра на апрати от марките сони или панасоник[smile]
Значи бая ще се изръса (така да се изразя) ако си взема сонито[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-08 15:33

Сонито може да прави много по добри снимки.

Ама е доста по трудна работата с огледално рефлексен апарат и отделно от това тежи бая.

Огледално рефлексните позволяват да се слагат различни обективи - Панасоника може да се слагат някакви допълнителни лещи ама като цяло може и без такива неща всичко да си снимаш.

За начинаещ човек ако имаш амбиция грабвай Сонито, но имай предвид че това е началото на разходите. Един нов приличен обектив е поне 500 лева а някой са по 1000, 2000 и нагоре.

Абе бая пари ще идат да си купиш обективите които ти трябват.

За сони можеш да си спретнеш смислен комплект за около 2000-2500 лева (включително и апарат А300).

Предимствата в снимките са - по-точни цветове, повече детайл, възможност за плитък фокус, по-добри възможности за снимки при слабо осветление. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 15:42

А какво би казъл за Панасоника[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: Fru   
Дата:   25-08-08 15:55

Е да ама на Сонито зуума му е по-малък ![shtrak]

Извън кръга на шегата и подмятанията на "разбиращите" подкрепям мнението на Хотснейл.
За да си купиш Сонито означава, че фотографията наистина много сериозно те влече...( даже повече от влече ) защото принципно всеки с който съм разговарял го "кефи" И освен всичко значи, че си готова да изръсиш сериозни пари покрай това си влечение ;)
Това е като с автомобилите. Ако искаш да си ходиш до магазина, до мола, на пикник и т.н. просто си купуваш някакъв Опел, Рено или ..Фордче може или пък фолксвафген ще ти свършат идеално работа. Но ако си човек с бензин в кръвта и тръпката от шофирането е дълбоко заложена в теб ...тогава ше си вземеп нешо над 200 конски сили под капака с подсилени колани и седалки, специална спирачна система, V-образен двигатле с пълно инжекционно впръскване.
В противен случай апарат като "Панасоник"-а е идеален както казаха по-горе.
Ей ти пример : мен много ме влече фотографията но осъзнавам до каква степен я разбирам и за това не съм склонен да ръсна 1500-2000 лв за тяло ( камера без обективите )
Всъщност важното е да ти прави удоволствие преди всичко.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 16:00

Благодаря Fru,много добре казано[smile]
Ще си взема Панасоника последно и като влезна по вкрак с техниката вече може да мисля за нещо по-добро [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: Demiss   
Дата:   25-08-08 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: goldens   
Дата:   25-08-08 18:02

Еми от началото като почнах да търся апрати си се спрях на 10mpx,а и защо да ни взема с толкова като ще ми го докарат от USA дори по-малко от 635лв и пак ще ми излезе по-евтино [smile]
Друг въпрос:
Недостатък ли е ако апарата няма Super Steady Shot и Live View[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-08 19:31

Panasonic има друг вид стабилизация (не Super Steady Shot а OIS) и по принцип на компактните апарати се вижда на екрана какво снимаш (не се казва Live View). Така де тия две екстри ги имаш и при двата варианта ако това питаш.

От спецификациите няма да разбереш разликите в качеството на снимките.

Ето прочети си статийте по долу

Огледално рефлексен апарат т.е. А300:
http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_single-lens_reflex_camera


Компактен цифров-фотоапарат т.е. FZ28:
http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_camera

или
http://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_digital_camera



Дано ти е добре английския [beer] Аз горе с две изречения се опитах да ти обясня разликите.

А може и това на прост български

https://photo-forum.net/ebook/start.htm




Публикацията е редактирана (25-08-08 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: hooliganmartin   
Дата:   25-08-08 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: sashu   
Дата:   25-08-08 19:58

малко хулиганско е това последното, ама цената на Е410 с 2 обектива наистина не е за изпускане. Аз 2 години и половина снимах с ФЗ30 на Пансоник и съм доволен. Може би наистина все пак е по-добре да тръгнеш с Памасоника. Вземи му само едно убаво чанте и снимай докато разбереш, че ти трябва повече [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ28 vs. Sony A300
Автор: Demiss   
Дата:   25-08-08 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »