Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: seymour_sz   
Дата:   24-08-08 00:27

Днес установих, че имам малко проблеми с фотопринтера - Epson Stylus photo R285. За първи път опитах да принтирам черно-бяла снимка, но ми дава кафяви нюанси на някои по-тъмни места, и една синя ивица в долния край на снимката. Не съм правил настройки на принтера, защото не зная точно как - принтера е нов, на два месеца, и досега съм разпечатвал само цветни снимки. Ако някой ползва такъв, моля да ми каже как мога да го настроя (ако има такъв вариант), и дали е възможно от това да е проблема, или е нещо друго? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: GenaDP   
Дата:   24-08-08 00:29

Да не се пробваш CMYK или RGB файл да печаташ?



Публикацията е редактирана (24-08-08 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: seymour_sz   
Дата:   24-08-08 00:35

А какъв точно трябва да бъде?
Тъй като в момента не мога да го отворя на фотошопа, мога ли да видя какъв точно тип е по друг начин?



Публикацията е редактирана (24-08-08 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: 3df   
Дата:   24-08-08 08:31

Епсон не може да даде проблем, като дефект
и то само на два месеца.

Ако не си го ползвал известно време може да се е получило засъгхване на някое от мастилата - дюзите. В следствие на което не пуска мастило и цвета съответно се променя.
Пусни почистване на дюзите.

Друг вариант. Ако печаташ в чернобяло задай на принтера да печата черно бяло.
Ако снимката е ч/б а настройките на принтера са за цветен печат може да ти избие в някои цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: irusev   
Дата:   24-08-08 09:51

Здравей! Проблема с жълтото оправи ли се?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: colorit   
Дата:   25-08-08 10:18

Напиши с какви мастила и на каква медия печаташ, пък после ще умуваме [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: seymour_sz   
Дата:   25-08-08 11:53

Благодаря за вниманието. Значи, проблема е следния: Освен че в печат черно-бяло дава кафяви оттеницъ, сега пуснах няколко цветни снимки и в двата края прави светлосини ленти. Не съм пускал почистване на дюзите - дали може да е от това? Иначе печатам със СНПМ с мастила от Прокард - не зная каква им е марката, хартията също е оттам - гланц 210 мг.
Само да поясня, че не разпечатвам от Фотошоп. Проблема ми е, че съм вързал принтера към един стар лаптоп, на който не мога да подкарам фотошопа. Печатам от програмката към принтера, а там няма настройки за цвят. Не съм правил нищо нито по принтера, нито по РС-то, освен да инстлирам драйверите на принтера и да печатам :-) Може би грешката е някъде в мен, може би иска някакви настройки - знам ли, но преди това съм разпечатал около 400 копия и нямаше тези проблеми с ивиците.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: irusev   
Дата:   25-08-08 14:01

Пусни един нъзъл чек да видиш дали всички дюзи са наред. Ако не са- един хеад клийн. Ако на А4 имаш черти само вляво може маркучите на системата да закачат левия горен ръб под капака на принтера. Успя ли да обезвъздушиш жълтото?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: seymour_sz   
Дата:   25-08-08 14:22

irusev, здравей :-) Не гонаправих по този начин, просто повдигнах малко мастилата и се напълни маркучето. Проблема е, че като ги оставя отново на бюрото, пак остава въздух. Вдигнах ги на около 5-6 сантиметра (върху една кутийка) и така не остава въздух. Иначе ме достраша да я разглобявам. Притеснява ме само това, че явно влиза въздух - да не би там да има проблем някъде?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: colorit   
Дата:   25-08-08 14:34

Така си и помислих. С епсонската програмка нямя да се получи. Качи си Фотошоп - Елементс. Доста по-лек е от пълните версии и върви и на по - слаби машини. След това вече се създава потребителски профил и нещата си идват на място.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с Epson Stylus photo R285
Автор: asar   
Дата:   25-08-08 14:36

Нито един Ink Jet Printer не може да печата черно-бяла фотография при използуване на стандартните драйвери на принтера. Причина е, че драйверът се опитва да смеси мастилата за да се получи черен цвят. Като резултат се получава странни нюанси на синьо, кално-кафяво и прочие. За да се печата качествено ЧБ се използуват т.н. RIP-програми (Raster Image Processing). Тези програми заменят стандартния драйвер на принтера и поемат управлението на печата. Бих могъл да ти пратя такава прогарама, с която получавам превъзходни резултати със съшия принтер, без “метамеризъм”, прекрасен контраст и дълбоко черен цвят. Ако се интересуваш, прати ми е-мейла си.



Публикацията е редактирана (25-08-08 14:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »