Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 външна светкавица настройки?
Автор: anaconda73   
Дата:   23-08-08 01:51

Моля за малко помощ. Купих си нова външна светкавица СИГМА 530, снимам със СОНИ АЛФА А100. Не знам на кой режим да снимам. Когато съм на P не мога да променя блендата и снима само на най-отворена и всичко е препечено. Ако мина на A и затворя малко на 7.1 или 8 и вече всичко е недоекспонирано. Светкавицата е на auto TTL мерене. [smilie11]
Благодаря предварително [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-08 01:58

Смени светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: aaaa   
Дата:   23-08-08 12:58

GenaDP ,със сугурност твоят съвет ще е много полезен на човека, като се има предвид, че светкавицата му е нова. Не разбирам защо изобщо пишеш, като не можеш да помогнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-08 13:02

Ми да почака да остарее, и тогава да я смени.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   23-08-08 13:03

В интерес на истината, избрал е грешният фотоапарат с грешната светквица... то се мисли за тия неща, преди да се купува.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: irusev   
Дата:   23-08-08 14:18

Вслушвайте се в съветите на Гената, що се отнася до светкавици и осветление![smilie24] Надявам се, че и други мислят като мен![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-08 14:46

Когато съм на P не мога да променя блендата и снима само на най-отворена и всичко е препечено. Ако мина на A и затворя малко на 7.1 или 8 и вече всичко е недоекспонирано.

Това мяза на проблем на светкавицата, т.е. ТТЛ-то не работи.


Когато съм на P не мога да променя блендата ме навежда на мисълта, че може и да е повреда в задапаратното, ама в такъв случай трябва да се търси друг вид специалист...

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: bdin20a   
Дата:   23-08-08 15:04

Ееееееееее,Анаконда-грешен фотоапарат,зад апаратно устройство,светкавица и нито един ползотворен съвет от взелите участие по горе "великани"на фотографията!!Обърни се към Бони,или чети и още и още "велики" мисли"спамове" до утре......[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   23-08-08 15:19

Ако светкавицата има ръчен режим снимай на него и на М на апарата. Ако няма - виж пост номер 2.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-08 15:19

...и нито един ползотворен съвет...

Току се обади някой с въпрос от сорта "не ми работи телевизора, какво да правя", и после се сърди, че никой не може да познае дали му е умрял кинескопа, изпушило ТХО-то, изгорял трафа, или просто са му спрели тока за неплатени сметки.

Естествено, при подобно питане единственият смислен отговор е "занеси го в сервиза"... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: bdin20a   
Дата:   23-08-08 15:34

Нееее Гена-Анакондата вече е купил и апарата и светкавицата,така че чака съвети от хора познаващи и апарата и светкавицата.Съвместими или не-той ги има.Въпроса е-как да ги използва.За това пита тук-по другите постове разбирам че си на ТИ със светкавиците-ако имаш желание му обясни на какъв режим светкавица/фотоапарат да снима....и сигурно ще ти е благодарен......[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: lusco   
Дата:   23-08-08 16:51

здравей ,
провери дали не си са включено мерене "ambient only" трябва да си на "ambient&flash", също е добре да пробваш на preflash ttl а не на АDI режим това са настройки в апарата.
Успех



Публикацията е редактирана (23-08-08 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: anaconda73   
Дата:   23-08-08 17:30

lusco, bdin20a, благодаря ви.Вие явно сте разрали моя въпрос,колкото и лошо да съм го формулирал. За последното се извинявам.
Че не съм "разбирач" е ясно, защото иначе аз щях да отговарям в темата,а не да задавам въпрос.
Когато съм в режим Р при изключена светкавица, мога да променям всичко,но след като я вкюча блендата се отваря на 5,6 и повече не мога да я променям.
В режим А апаратът изпозва запълваща светкавица, чиято сила не е достъчна за да снимам с отразена светлина. Въпросът ми е как да го компенсирам.
Ако някой ми сподели конкретни насройки за ползване на светкавица, в някой от режимите, би ми било полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица настройки?
Автор: lusco   
Дата:   23-08-08 18:29

Може да зададеш компенсация на светкавицата,
виж дали не си вкючил HSS ако има,
или в режим S си задай скороста леко по-ниско стабилизанията ще
но най-добре пробвай на М и на апарата и на светкавицата, и така като докато нагласиш експозицията, ако е много далече отразителната повърхност може да пробваш и със картонче и да не съвсем отразена, иначе аз повечето снимам на а режим но понякога на S, на по-ниска скорост ако искам и фона да е по-добре екпониран
с км5д и с а700 и sony f56

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »