Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете да избера Canon
Автор: Cradle-a   
Дата:   19-08-08 22:35

Ще започна с това, че не съм особено запознат с нещата, за да се оправдая :).

Сега съм в САЩ и имам възможност да си купя някакъв по свестен фотоапарат, но се колебая и факта, че съм бос в областта допълнително ме затруднява. Ще помоля за малко помощ и обективни мнения.

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?id=abcat0401005&type=category

Това е едното място, където ги гледах тези канони. Става въпрос за най-горните (първите) 4 модела - Canon - EOS Digital Rebel XSi 10.2 (12.2)-Megapixel Digital SLR Camera. Каква е разликата между Canon - EOS Digital Rebel XSi 12.2-Megapixel Digital SLR Camera - Silver и Canon - EOS Digital Rebel XSi 12.2-Megapixel Digital SLR Camera with Lens - Black. Ясно ми е, че единия се продава с обектив другият е само тяло, но каква е разликата между silver и black или е само цветово (което не се вижда на снимката). Разликата е 100$. По принцип аз държа да има включен обектив, защото не съм разбирач. Друго: Каква е разликата между тези XS rebel и моделите, които се продават в България в Техномаркет-а.

http://www.technomarket.bg/products.php?page=1&klasaswe=003&grupaswe=013

Тези канони 400D и 450D изглеждат аналогични модели, дори 450D е и със същия процесор Digic III. 400D май е с DIGIC II.

Дайте мнения, а ако имате по-добро предложение готов съм да си променя мнението. Като ще пазарувам от bestbuy. 700-800$ съм готов да дам.

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   19-08-08 23:04

Разликата е единствено в цвета. Rebel XSi и 450D са един и същ апарат. Едното е американското, а другото е европейското наименование. Има и азиатско, не помня какво беше.

450D с китов обектив е добро начало. Не че няма и други варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: sauron69   
Дата:   19-08-08 23:10

айде да започнем отначалото-
Canon EOS 1000D = EOS Digital Rebel XS

Canon EOS 450D = EOS Digital Rebel XSi

Canon EOS 400D = EOS Digital Rebel XTi

Първото (400,450,1000) са имената в Европа, а другите- на американския пазар.
Идентични са.

При Канон колкото е по-малка цифрата- толкова по висок клас е апарата.
Т.е. 1000Д- най-ниския клас
400,450Д- следващия клас
След това са двуцифрените - 30Д,40Д например,
след това 5Д, и най-високия клас е 1Д.
Апаратите които ти си изброил, мисля че съответстват на 40Д, 450Д и 1000Д (малко са ми объркани американските названия, с цифрите е по лесно).
Та кое е най добре, питаш?
Аз бих подредил апаратите така- най добре е 450Д, след 1000Д и накрая 400Д. Очевидно 1000Д е най-ниския клас, но понеже е и най-нов, мисля че е по подходящ от 400-ката. Естествено, ако имаш пари е най-добре да вземеш 450Д. Цвета нява никакно значение, кледай само това което съм писал.
450Д и 1000Д се продават в комплект и с обектив 18-55mm IS, което е добър бюджетен избор, докато 400Д върви със стария 18-55mm обектив (без ИС отзад), което определено е кофти избор. Така че ако вземеш този модел, гледай да го вземеш без въпросния обектив.
В крайна сметка между 3-те апарата разликата не е колосална, тъй че ти си решаваш.
Ако имаш още въпроси- питай [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: canonio   
Дата:   19-08-08 23:15

Купувай обективи, пък като дойдеш тук си купи нещо втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: HP   
Дата:   19-08-08 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Orlin   
Дата:   19-08-08 23:17

Cradle-a ,
Понеже виждам че си начинаещ, да те образовам и в още едно отношение. Като си купуваш ДСЛР, да си наясно, че с един обектив няма да минеш. Ще си купиш и теле и макро, после китака ще ти се види слаб и ще си купиш Л-ка... и светкавица, статив...

Общо парите за фототехника, които съм дал последните 3 години за апарат и съответното му оборудване са над 6 хиляди лева. Разбира се, преди три години нещата бяха по-скъпи от сега.
Но така или иначе, пари ще се дават.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: sauron69   
Дата:   19-08-08 23:24

Значи това- сега това купувайте обективи, пък после гледайте какво тяло, за човек който си купува първия ДСЛР и няма някакви специфични нужди в момента, не мисля че е добро решение. Въпреки че във ФФ е много често срещана фраза.
Въпроса е човек с първия си апарат да вземе и някакъв повече или по малко читав общ обектив- какъвто в случая е 18-55mm IS , за да не се ядосва- ама аз със сапунера си правих по-добри снимки и т.н. Постепенно като види къде го стиска чепика- за по широчко, за по дэлгичко или нещо друго и според това колко се е запалил, тогава може да си взима и други обективи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: canonio   
Дата:   19-08-08 23:29

Не е така.
тук ще си купи тяло, ще тества стъклата, после ще ги продаде на печалба и ще си остави каквото му трябва. Едно връщане със стока от щатите може да донесе пари за читаво тяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: sauron69   
Дата:   20-08-08 00:00

е това е ако има повечко пари, и човек който да е по-навътре в материала, за да и даде съвет [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: rlk   
Дата:   20-08-08 00:49

Точно в Bestbuy ли намери да се забиеш, където е най-скъпо. Провери за нещо от нета ако имаш време за доставка. Може да следиш за промоции ако не бързаш с времето. Понякога може да спестиш над стотачка ако се поразровиш повече, но гледай и да не налетиш на фалшименто сайтовете.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Стоев   
Дата:   20-08-08 01:08

G9[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Cradle-a   
Дата:   20-08-08 07:22

Благодаря за мненията!

Orlin така си е, но все от някъде трябва да започна. Не мога да дам 3000$ като за старт. Както каза sauron69, а и аз съм на това мнение, че е по-добре да започна с някакъв по-универсален обектив, а по нататък ще има и още вложения.
Време за доставки вече няма. След 1 седмица се прибирам, а тук, ако нямаш банкова сметка трудно стават доставките, а и честно казано не съм се ровил много в нета за такива стоки. В общи линии никога не съм купувал от изцаяло онлайн магазини, нямам и карта за целта.
Та още един въпрос имам като споменахте, че по добър обектив е 18-55mm IS. Canon - EOS Digital Rebel XSi 12.2-Megapixel Digital SLR е със IS, а 10.2 мегапикселовия (XS) не е с такъв, така ли?
Както казахте класът е един и разликите няма да са много големи, но все пак да попитам.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: sauron69   
Дата:   20-08-08 09:03

Значи и двата са с ИС обектива-
Canon EOS 1000D = EOS Digital Rebel XS и
Canon EOS 450D = EOS Digital Rebel XSi

с по стария обектив- без ИС е стария вариант на 450Д, който все още е в продажба

Canon EOS 400D = EOS Digital Rebel XTi

Просто съвсем наскоро излезна 1000Д, който се води под гласа на 450Д, и има някои орязани неща. Та 450Д е по-добрия избор, при финансова възможност.
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page2.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: danny_falin   
Дата:   20-08-08 09:17

eto taka sa:

XS -> 1000d -> 18-55 IS
XSI -> 450d -> 18-55 IS
XTI -> 400d -> 18-55 non IS
общо взето и трите ти вършат перфектна работа, но ако вземеш XTI го вземи body only и си вземи обектива (18-55 IS) отделно

поздрави



Публикацията е редактирана (20-08-08 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Cradle-a   
Дата:   21-08-08 06:43

Благодаря още веднъж!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Cradle-a   
Дата:   22-08-08 05:57

Е купих си :). Canon - EOS Digital Rebel XSi 10.2 (12.2)-Megapixel Digital SLR Camera. Сега остава и да съм доволен и няма да има грешка. 750$ беше без таксите, което е с 50$ по-евтино от бест бай. По-добрата алтернатива е. Това е от Circuit city. Та благодаря за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Fru   
Дата:   22-08-08 07:44

В този клас XSI, XTI и XT като ги поразгледах ми лъхнаха на детска китайска играчка.. с извинение към Канон феновете.. ама тия бая са спестили от пластмаса ! Не случайно си купих Никон [smilie18]
Мисълта ми е че в този нисък клас според мен Никон някак си са няколко идеи по-качествено направени ( не говоря за параметрите или за "картинката" ) Говоря от гледна точка на моят личен досег с въпросните апарати. Просто Каноните от този клас приличат на детска китайска играчка.. тва е меко казано нагло ! Все пак му искат сериозна сума..
Не можеш да направиш нещо... да му сложиш цена 600-700 долара и пластмасата от която е изработено да е с качеството на китайска детска играчка. С цялото си уважение ама.. Канон се наакват направо.
Съвсем елементарно можеш да хванеш D60 в едната ръка а в другата XT-тата всеки да прецени за себе си. Единственото по-дървено нешо което хванах от каноните беше "сони Алфа 200" ... пфу. Извинявам се ама теслата беше преди няколко века !

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: Fru   
Дата:   22-08-08 07:49

П.С в бест бай нито един апарат не функционираше редовно .. от изложените.. На единия не му се затваряше светкавицата а на другия не бачкаше механиката на обектива.. това ме разубеди да си купувам апарат от там..
а относно цената не е вярно тук дслр-ите в няколко магазина проверих.. и цените са абсолютно ЕДНАКВИ .. в крайна сметка си взех моят от "Ритц Камера". И съм доволен. ( дадоха ми 55-200 никор VR обектив + 4анта )за 100 долара отгоре.. остава и да не съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: ifoto   
Дата:   22-08-08 09:27

Аполо е прав.Вземи си за 300лв 300Д.Не му мисли пикселите,те не са най-важното.Миналата година с 300Д правих снимки по изборите,които се превърнаха в билбордове.Освен това за споменатия бюджет може да си вземеш 10Д,20Д,после идват наред "стъкълцата"
Всичко това дотук,го казвам с мисълта,че може да ни пробваш дали сме"лапнишарани".

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да избера Canon
Автор: ifoto   
Дата:   22-08-08 09:28

Опа,тази последната обява не беше за тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »