Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 5Д или 1Д Мк2
Автор: sheriff   
Дата:   18-08-08 18:46

Дайте акъл, моля! Най-добре някой, който е снимал и с двата апарата да направи сравнението.... На много места чета за искрящата картинка от 5д-то, но не намерих сравнение с картинката на марко-двойката. Принципните разлики между телата са ми ясни, интересува ме каква е разликата на практика - в изображението при роу и джепег, в скоростта на фокуса - толкова ли е по-бавна 5-цата, а в меренето...? толкова ли избива червеното в джепезите на Мк2-ката и т.н.??? Цените са подобни, това наложи и дилемата ми.... За първи обектив съм си избрал 24-70, в последствие допълнен с 70-200/ 2,8 ИС, но ако тялото е 1д, май ще ми трябва и 17-40 или 16-35, приемам идеи и за основен обектив, но най-вече проблемът ми е в избор на тяло. Ще съм благодарен на всички за помоща.... варненци са разделени на 2 групи - всички са за 5Д, само Фобо е фен на марковете.... [smilie5] Нейвито още не съм го питал....


Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: pomstar   
Дата:   18-08-08 18:57

Варненци както гледам си ги разделил, ама майната мартинов предвидил ли си го? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 18:58

На 5Д-то му е хубва матрицата... снима добре... ВСИЧКО друго е в полза на марк-а [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: special_k   
Дата:   18-08-08 18:59

марковете са железни! на 5д картинката наистина е по-добра в пъти..... зависи за какво ще го ползваш. Като бях в "Експрес" марка го взимах само за спорт, иначе си снимах с петичката.....нищо че е бавна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: icolin   
Дата:   18-08-08 18:59

Почакай малко да излязат новите...и си купи 5D || :) сигурно ще е доста по зъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: sheriff   
Дата:   18-08-08 19:02

Естествено! Харесвам телата на Никон, особено дизайна им, ама за 3 обектива да дам двойно пари спрямо канонските - мерси, по-добре Сони и Цайс! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: sheriff   
Дата:   18-08-08 19:07

Ще изчакам да излязат новите, най-малкото заради поевтиняването на предходните модели, но над тези пари за тяло няма да скоча, снимам по 5000к в година и то само за кеф и спомен...
Това питам - толкова осезаемо ли е по-добра петицата в картинката? Рядко снимам статични композиции, но не снимам и спорт... освен писта Варна и то единствено с цел да видя Нейви колко шарпи и сатурира неговите снимки от там... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 19:08

Шерифе, Д300 снима качествено като 5Д и е бърз и железен като марко [smilie3]
Е, не е фулфрейм, но това за го считам за предимство за моите цели [smilie7]
Иначе обективите от ниския клас на що годе на еднакви пари, но никорите са по добри.
За високия клас верно, че никорите са по скъпи, но не и 2 пъти [smilie7]

Сони и цайс наистина е нещо интересно, но май им трябва още малко време...

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: sheriff   
Дата:   18-08-08 19:13

Къде видя да се продават 24-70 или 70-200 никори втора ръка на разумни цени?

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 19:28

Ем един 70-200 замина на цена около 2 бона по едно време, а 24-70 е твърде нов обектив, а и прекалено хубав за да се навие някой след като го е купил да го продаде [smilie18]

Та примерно моя 24-70 на 50мм може да се мери с 50/1.4 на канон и да го бие [ezik]
Чак на 70мм леко омеква, но тогава идват 70-те на 70-200, където е просто безкомпромисен [smilie5]
Страшно добре ми се допълват тези два обектива, а и им се кефя мнооогоооууу...

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: darksorrow   
Дата:   18-08-08 19:37

леко, нейви, д300 да докара картинката на 5д.

за тялото съм съгласен, иначе, д300 е много готин като тяло [smilie24]

a по темата - камерите са с принципно различна идея.

ако ти трябва по-добра картинка, фуллфреймова матрица и тн - 5д е камерата.

маркът е наистина много пъргав, несъпоставимо по-здрав като изработка, според мен лично, АФ системата е по-читава...

принципно генерално ако трябва да говорим - 5д при всички положения е по-добър избор от марка за портрет и пейзаж, а маркът се справя по-добре с динамичните задачи (за които в крайна сметка е и проектиран).

има изключения и в двете посоки - пример - спешъла какви неща вади с 5дто при репортажно снимане [smilie5]

прецени приоритетите, отговорът сам ще излезе.



Публикацията е редактирана (18-08-08 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 19:40

не леко, ами направо гарантирано е, че дори да гледаш 100% кропове трудно би различил двата кадъра откъм качество [smilie7]

Виж, на по високо исо би познал канона по синтетичната му цифрова структура и цветните парцали в сенките [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: darksorrow   
Дата:   18-08-08 19:43

нейви - това е мит, който съм виждал само ти да разпространяваш.

няма лошо и да си вярваш - на мен лично изобщо не ми пука :)

просто заблуждаваш бая хора, които имат склонността да приемат твърде навътре прочетеното, още повече, че от време на време наистина пишеш разни умни неща :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 19:46

darksorrow, що ли си мислиш, че всички дрънкат митове и не се замислиш, че може да съм го тествал това [smilie7]
Да, твърдя, че при еднакви условия на ниско исо двете тела снимат с еднакво качество, като никона вади по добра динамика в сенките.
На високо исо се държат приблизително еднакво, 5Д със структурно по нисък шум, но повече цветни парцали, бендинг и постеризация в сенките, а при никона по висок луминансен, не хроматичен.... шум [smilie7]
Вярвай ми, така е [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: darksorrow   
Дата:   18-08-08 19:50

нейви, я кажи как точно разбираш "еднакво качество"?

твърдиш, че резолюцията на матрицата на д300 ще е равна на тази на 5д? скоро имаше една обшииииирна тема с много бони/канонски формули вътре, която стигна до извода, че освен мегапикселите, значение има и площта на сензора :)

би ли споделил също с кой точно ЕДИН И СЪЩИ обектив тества двете камери и при какви условия? (и дори и тогава, нещата пак не се крос-системно съпоставими)

(апропо, пак отиваме към тая толкова преекспонирана камера д300, кому е нужно всъщност [smilie5] )?



Публикацията е редактирана (18-08-08 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 19:52

Мога само да ти спомена, че докато правех теста две руси красавици ми правеха вятър [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Абе като ти казвам че е така, значи е така, а ти ако искаш вярвай [smilie7]
Иначе дам, Д300 е преекспонирана камера [smilie7]
Което мисля си, че е много яко нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: volokin   
Дата:   18-08-08 19:58

Леле, как всеки си чете темите както му отърва.

Да припомня: там се твърдеше че ако се сравняват матрици от еднакво поколение. Матрицата на 5Д не е от поколението на Д300, Д300 макар и кропнат не означава, че ще вади по-кофти картинка. Д300 просто изисква повече от оптиката, защото резолюцията му на единица площ е по-голяма. Абсолютната резолюция е еднаква.
С две думи 5Д няма никакво предимство пред Д300, ама ако седна да го обяснявам що, ще се скараме...[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 20:02

Именно, ама хората са седнали да спорят сега [smilie7]
Д300 съм навит да го сложа на кантара с едно зуумче [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: darksorrow   
Дата:   18-08-08 20:09

живи и здрави, няма да се караме [smilie3]

всеки може да вярва в каквото поиска [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: lz1rar   
Дата:   18-08-08 20:15

Лично мниние, не ангажирам никой с него.
Цъкал съм и с двата, 5д и 300д. Като цяло 5д е доста над д300. Това за по-голямата динамика в тъмните участъци на д300 е мит. За шума - д300 е видимо по-шумен. Ей! само да няма засегнати.

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: navy   
Дата:   18-08-08 20:18

lz1rar, щото по горе и аз казах, че специално съм снимал с двата и съм гледал картинки [smilie7]
И съм на обратното мнение, но лафа - лично мнение, не ангажирам никой - ми хареса [smilie5]
Най малкото ако видиш и тестове, на които може да се вярва в нет-а ще разбереш, че може би си оплескал нещо с настройките [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: pmartinov   
Дата:   18-08-08 20:25

Няма нищо по-глупаво от това да вземеш два апарата които не познаваш да направиш няколко кадъра и да им дадеш оценка !


Една камера иска 3 месеца за да почнете да я усещате .


А че тук всеки е разбирач това е ясно [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-08-08 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: lz1rar   
Дата:   18-08-08 20:53

navy - дай линкове с тестове " на които може да се вярва"

pmartinov - абсолютно си прав за "А че тук всеки е разбирач това е ясно "

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: djogata   
Дата:   18-08-08 20:59

Нейви баце, ти хубаво хвалиш Д300 срещу 5Д, и на ниско ИСО картинката е подобна, ама Д300 издиша на високо ИСО - шум няма много (и според ревютата шума не е повече от този при 5Д), ама и детайла някъде се губи по трасето [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 5Д или 1Д Мк2
Автор: canonio   
Дата:   18-08-08 21:40

djogata,
д300 има шумопотискане по-мощно от фотошоп. Ти какъв детайл искаш да има? Та той е изяден....

Просто е - имаш ли нужда само от зумове и супер синхрон на супер яки светкавици, то може да залитнеш по никон. Но стане ли въпрос за твърди стъкла и високо ИСО - работата става друга....



Публикацията е редактирана (18-08-08 21:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »