Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SD карти
Автор: amon_amarth   
Дата:   14-08-08 12:35

препоръчайте ми SD карта. около 4ГБ. аз гледам има едни много бързи и евтини карти на кинстън и PQI, но малко съм скептик. някой има ли опит с тези карти и какво бихте предложили друго освен sandisk ExtremeIII ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: asahi   
Дата:   14-08-08 13:23

Няма проблем с бавните. Едва ли апарата ти е по-бърз. При четене ще чакаш малко повече, но едва ли ще имаш винаги бърза работа.

Гледай гаранцията!

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: amon_amarth   
Дата:   14-08-08 13:36

asahi: еми апарата е Пентакс К10D, бързичък е, въпроса е като се снима продължително че сега с една бавна карта забавя ми се струва
не съм пробвакл с бърза карта как ще е, но предполагам в това отношение ще има разлика



Публикацията е редактирана (14-08-08 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: zezo321   
Дата:   14-08-08 13:58

Половината ми карти са PQI от Ресет. Работят си безгрижно, и са прилично бързи. На добър четец правят 16М/сек., и на K10D са си ок - поне на JPG нямаш шанс да напълниш буфера. На RAW не съм мерил колко събира.

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: didesignbg   
Дата:   14-08-08 14:12

PQI[smilie24]
замерих скоро една 80х докара около 16 мб/с четене. Скороста на запис трябва да я мериш със апарата, синтетичните замервания не дават ясна представа.

Това са резултатите от тест на 4гб PQI 120х

http://photo-zona.net/images/user26893/album3600/large/1215029945_brnb7752_hama.jpg


Резултат от 28 мб/с мен лично ме респектира.

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: icarus   
Дата:   14-08-08 14:22

Аз ползвам A-DATA 166x 8 GB SDHC на К20-ката безгрижно ... цената е 40 лв на карта / бавните 4 GB са по 24 лв, като сметнеш, хем бърза, хем на далавера ...
Иначе с 1 GB обикновен Кингстън не съм забелязал да ми "бави осезателно", дори и в РОУ ...

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: amon_amarth   
Дата:   14-08-08 16:39

точно че ги гледам на нас са ни едни смешни достаните цени (излиза 20 лв 4гб на 150х) и заради това питам. спрямо сандиска направо разликата е ... 4 пъти по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: bobo21   
Дата:   15-08-08 12:08

На к10д ползвам най-простите възможни A-DATA от ф-ма Мост и нямам никакви грижи.

При burst режим се ползва буфера на апарата и скоростта на картата няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: mravunko   
Дата:   15-08-08 12:13

скоростта има значение.. щото не искаш следващия ти бърст от 5 кадъра да след 25 секунди, нали [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-08 15:59

мравунко е прав, точно затова ти е бързата карта. Аз съм с 4GB Kingston SDHC Class 4. Е, не е като Class 6, но става. Винаги бих предпочел Kingston пред PQI, A-Data и други глупости.


Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: blacksnoopy   
Дата:   15-08-08 17:38

Corsair [smilie24]

Доволен

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: ratm18   
Дата:   15-08-08 19:09

Клас 6 колко скорост означава?
И по-бърза ли е от клас 4?

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: photostoykov   
Дата:   15-08-08 22:38

Защо всички гледат да "таковат" дявола? (Извинявам се за цинизма[smilie2]) Нека всички да запомнят от мен - спестяването от парите за флашкарта рефлектира директно в повторна командировка , в по-добрия случай почивка без слънце![ezik] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: photostoykov   
Дата:   15-08-08 22:44

Купувайте само карти, предназначени за фото и видео! Всички други пишат и четат бавно! Когато се запълни буферът, "апарат"-чето престава да снима и ти само гледаш, докато ти намига едно свето(и)диотче![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: ratm18   
Дата:   16-08-08 11:30

Препоръчай ми тогава една карта за D40.

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: photostoykov   
Дата:   16-08-08 12:43

HCSD: SanDisk Exteme III 4Gb и Lexar Professional 133x 4 Gb. That is It![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: serjy   
Дата:   16-08-08 23:59

>HCSD: SanDisk Exteme III 4Gb и Lexar Professional 133x 4 Gb
Ако не са тия сигурно и снимките стават по-кофти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: bobihot   
Дата:   17-08-08 02:44

Аз трансцендирам и съм доволен...
уж и дават 17МБ/с запис, ама К100 нещо не и смогва?

Отговори на това съобщение
 Re: SD карти
Автор: fff   
Дата:   17-08-08 11:00

Да не очаквате с бързи карти да надхвърлите възможностите на самия апарат?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »