Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Myth   
Дата:   14-08-08 17:38

От одеве буксувам, нещо не както требе нещо ми убягва, не мога да докарам атмосферата, която искам, какъв е кусура или пък може би самата композиция е тотално сгрешена, ама уж не. Другото, което сега забелязвам ама то след смаляването на размер, че трябваше малко шарп да добавя, ама това го виждам, я дайте мнения и съвети.
https://photo-forum.net/i/928077#

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Myth   
Дата:   14-08-08 17:39

Оф нещо не стана, ето отново:

http://212.36.3.59/site_pics/121/y_1218723471_kula-blizo.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: HP   
Дата:   14-08-08 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: sirkhann   
Дата:   14-08-08 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: tycoon   
Дата:   14-08-08 17:45

Не ми харесва светлия "ореол", който се е получил най-вече от лявата страна

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: darksorrow   
Дата:   14-08-08 17:46

аз мога да ти кажа кое е вповече според мен. шопарът.



Публикацията е редактирана (14-08-08 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Снежанка   
Дата:   14-08-08 17:53

В долния ляв ъгъл е нелогично тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: MarinY   
Дата:   14-08-08 18:05

За мен, проблема е в композицията. И понеже не знам какво искаш да покажеш - ето няколко посоки, в които Аз бих търсил някакво подсилване:
1. Долу в ляво - тъмната и относително спокойна планина не се връзва с динамиката и въздействието на руината и небето.
2. Тежката стена от кулата няма основа, има нужда от малко повече площ с грубите камъни под нея.
3. Или махни изобщо основата и направи директен контраст само на кулата и небето.
4. Като обща тоналност небето и камъните са "подобни". Нищо лошо в това, ако се заиграеш с малко повече контраст на предния план - грубия камък срещу сърдитото, но меко небе. Т.е. има ги елементите, но ми липсва "дълбочината" на кадъра.
П.П. по една затворена тема - тотално не си ме разбрал.[smile] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: PolarBear   
Дата:   14-08-08 18:22

Като taycoon. Появи ли се подобен ореол, веднага се вижда, че обработката не е прецизна. И в 99% от случаите се предизвиква впечатление, че е и прекалена. И почти винаги е така.

Съгласен съм в някаква степен и за недостатъчния дял на основата на кулата в кадъра. И за нелогично тъмния долен ляв ъгъл, само да добавя, че той влиза в противоречие с малката част от планината, виждаща се в дясната част над камънака, която е много по-светла и разработена.

Що се отнася до остротата, бих опитал обратния вариант - не толкова контрст в камъка и доста по рязко и контрастно небе. Но все пак това са спекулации, нямам възможност да го направя в момента...

Едит: Всъщност директно на въпроса: освен всичко казано по-горе, липсва действие или конкретна история, която да се разкаже. Дотук кадърът е нещо като декор, сред който нещо трябва да се случи или види...Поне птица, човешки силует, луна, светкавица и т. н. клишета...дори храст пропукал зидовете с корен...просто трябва още малко нещо да се разкаже за да оживее кадърът.



Публикацията е редактирана (14-08-08 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: MarinY   
Дата:   14-08-08 18:33

PolarBear, за "Едит-а"[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Myth   
Дата:   14-08-08 18:41

PolarBear написа:


> Едит: Всъщност директно на въпроса: освен всичко казано
> по-горе, липсва действие или конкретна история, която да се
> разкаже. Дотук кадърът е нещо като декор, сред който нещо
> трябва да се случи или види...Поне птица, човешки силует, луна,
> светкавица и т. н. клишета...дори храст пропукал зидовете с
> корен...просто трябва още малко нещо да се разкаже за да оживее
> кадърът.
>

>
> Публикацията е редактирана (14-08-08 18:37)

Относно едита, точно обратното, това според мен му е доброто на кадъра, каквото е имало да се случи вече СЕ Е случило. За всички останали забележки съм съгласен, не само с твоите а и с останалите, ще се преработва основно, нямам навика да преработвам кадрите си след, като вече съм ги показал, забележките си ги оставям за следващите кадри, но този, наново.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Pavel   
Дата:   14-08-08 18:44

Това че ти не можещ да решиш положението с кадъра, не значи че друг ще може да реши проблема ти.
Поздрави от морето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: PolarBear   
Дата:   14-08-08 18:50

Ако забеляза, предложих ти "случки" подчертаващи това, че животът си е отишъл оттук. Дано ме разбереш. Много е трудно да покажеш нищото с...нищо. Поне обърни контраста, по-мек и силуетен камък, по рязко небе...

Успех!

[beer]



Публикацията е редактирана (14-08-08 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: xxlogre   
Дата:   14-08-08 18:51

Което е дигитално ме изпълва с отвращение!

Я по-добре някой да каже как трябва да се заснеме същия кадър на лента.

1. Какъв апарат да се ползва?
2. Каква лента?
3. Каква скорост/бленда?
4. Какви филтри?
5. Нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: MarinY   
Дата:   14-08-08 18:55

Pavel, Има много моменти, когато след часове усилия, лек страничен поглед би видял много повече неща. Другото е раздуто самочувствие или нашенски инат. Избирай.[smilie6]
Истински и не безпричинно уверен в себе си човек, не се притеснява да пита.
XXlogre, Много ми е тъжно за теб. При всяко отваряне на фотосайт, сигурно гълташ шепа хапчета срещу повръщане ...[smilie2]



Публикацията е редактирана (14-08-08 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   14-08-08 18:55

определено без фш и друг кроп, май това е според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: PolarBear   
Дата:   14-08-08 18:59

За мен - ч/б филм. За да се открои богатството на полутонове и с приятни за окото тонални преходи. Апаратът на практика няма значение, стига оптиката да е хубава...Обектът е толкова стаичен, че скоростта и блендата се определят само от изискванията за дълбочина на рязкост и правилна за случая експонация. Струва ми се, че в случая може да се мине и без филтри. Друго: статив. Може и без него, но с него е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Pavel   
Дата:   14-08-08 19:14

Към Марин - няма ли да е по-добре след часове циклене да излезеш и пиеш бира или кафе с приятели и после като се върне изведнъж му светва какво липсва, при мен този метод работи [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-08 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: xxlogre   
Дата:   14-08-08 19:20

PolarBear, 10х! Не е само ДОФ-а, и фотографската широта (динамика) се променят. Отдавна се канех да пусна тема за това да споделим мнения. По-голямото ИСО би трябвало да дава по-добра динамика. По-затворената бленда също. Пол-филтър, стопляш филтър, червен или жълт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   14-08-08 19:26

Павеле, бе да ти кажа има нещо такова, често се случва така, циклиш, циклиш, виждаш, че нещо не е съвсем наред и като починеш и се разсеяш после изведнъж......
Но пък и в на Марин думите има правота, понякога не осъзнаваме, какво точно не е наред и един страничен поглед.... и разбираш че е баш това, че си го виждал ама.... пък и виж са повечето неща, може и да съм се чудил дето ги споменаха съфорумците, ама за например за тъмната планина долу в ляво, изобщо не се бях замислял за основите се чудех но не бях сигурен, а колкото до планината тя по принцип си е доста по-тъмна и на оргинала, но чак черна не е забеляват си се нещатата. :-) Благодаря на всички, нямам против и още мнения де, но, като че ли в общи линии, май изяснихме нещата.

Тъма добре де без Фотошоп, ама аз кадъра го виждам чернобял, освен това, как да подсиля облаците и мрачната атмосфера без обработка, вярно, че май съм прекалил и други хора го казаха, ама пък.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   14-08-08 19:30

Павел, работи разбира се![beer]
Но и другото е вярно - "Две глави...", "Брейн сторм", "Тийм уърк", "Сговорна дружина..." и т.н.
Просто личен опит - в моята професия вълк- единак не може да има. Или е някъде долу, в началото на стълбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: Myth   
Дата:   14-08-08 19:37

Но има и нещо друго, много вярно в първото изказване на Павел, аз поради тази причина веднъж качил показал за обсъждане или критика, след забележките, дори и правилни не го редактирам, защото това вече не съвсем, моя си кадър, как да го нарека авторски, взимам си бележка и уж се старая следващият път, да не допускам...... ама с тоя се запънах, още преди да ви поискам коментарите, че нещо не и ще го правя наново, ама така ще е докато се уча..... И тоя шоп много го обичам бе, кога ще отвикна от него или кога няма да ми е нужен за подсилването на снимките ми незнам, вероятно, когато се понауча да снимам по-добре :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: MarinY   
Дата:   14-08-08 19:45

Myth, май няма такова животно, като готов кадър от апарата. Разбира се, не говоря за семейните албуми! Едно време с филмите, беше лабораторията с химикалите и всичките знайни и незнайни, купувани или тип "направи си сам" джажди. Сега е фотошопа. Грешките или хубавите резултати са с едни и същи причини - ФОТОГРАФА. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете, какво липсва тук...
Автор: volokin   
Дата:   14-08-08 19:50

много малко те дели от галерия "Видове"

[smilie10]


http://photo-zona.net/images/user3586/album12514/large/1218732580_zilz9134_VIDOVE.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   14-08-08 19:55

Е те това е "страничния поглед", за който говорих. А ако идва и от човек ...дето вижда, каквото гледа ... [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »