Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A200
Автор: iavor_iankov   
Дата:   11-08-08 13:47

Хм... Първи DSLR и май ще да е Sony A200. Като цяло основно ниската му цена(930лв кит) ме ориентира към него. Като цяло как мислите - дали е подходящ за новак? Live View голяма липса ли е(разликата с A300 и на други производители конкурентните модели, но пък в пари това са си 200+ лева...) с които може да се инвестира в още един обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: stresss   
Дата:   11-08-08 14:09

Вземай и не се чуди ако питаш другите само ще те объркат прочети едно две ревюта и ако ти харесва и те устройва го вземаш [smilie3] Не се допитваи до други сега ще се почне с канони и никони с олимпуси и пентакси този незнам какво ... тъи че не го мисли толкоз :) успех и приятно снимане

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: iavor_iankov   
Дата:   11-08-08 14:34

В интерес на истината аз се колебаех и скачах ту на един ту на друг вариант и минах през всичко едва ли не. Алтернативите ми се видяха доста по-скъпи. Пентакс К200Д също го гледах, но при него тези батерии не ми харесват. Колкото и да ги хвалят не искам да ползвам такива батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: boni   
Дата:   11-08-08 14:36

Перфектен за цената си. Имаш много добра стабилизация и съвместимост със старите минолтенски стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-08-08 14:51

stresss [smilie24] boni [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: solar_sea   
Дата:   11-08-08 15:49

Чуден апарат. Имам такъв заедно с няколко обектива на минолта и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: iavor_iankov   
Дата:   11-08-08 16:21

Добре, а никой не казва Live View-то дали е толкова осезаема липса...С тези цифровите все през екрана съм гледал какво се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: prism   
Дата:   11-08-08 19:56

Не е страшна загуба... Така или иначе все още не са чак толкова много моделите с добре реализирано Live View. Аз лично бих заложил на Пентакса, но и Сонито е добър избор [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: apollo   
Дата:   11-08-08 21:52

И аз бих ти препочъл Пентакса но ако Сонито ти е на сърце пак е хубава машинка [smilie24]

Пък и като дизайн определено е хубав за разлика от старото А100 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: mugen   
Дата:   11-08-08 22:18

от това, което съм гледал Sony имат най-използваемото Live View, особенно с подвижния дисплей на A300/350 [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: iavor_iankov   
Дата:   11-08-08 22:34

Хм значи да отделя още 200 лева и А300 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: mugen   
Дата:   11-08-08 22:40

ти си знаеш най-добре какво ти трябва или не[smilie24]

не съм виждал апарата на живо, гледал съм това http://www.youtube.com/watch?v=TVxU54Z0H9o




Публикацията е редактирана (11-08-08 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: iavor_iankov   
Дата:   11-08-08 23:08

Хм. Помислих добре и забелязах, за за сметка на това Live View е орязан прилично визьора. И тъй като се замисля ще взема да си спестя парите за по-качествен обектив :)


Сега остава да реша от къде да го купя? Някакви препоръки за магазин?



Публикацията е редактирана (11-08-08 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-08 23:41

Ами аз съм със Сони А300. Много му се кефя. Той е почти идентичен с А200.

liveView-то не е болка за умиране при ДСЛР в 90% от случаите е по удобно да гледаш през визьора.

Използвам liveView-то за пейзажи от статива като е по-слабо слънцето, та тогаз е голям кеф не се гърбиш и кривиш. Има и други ситуации дето е по-удобно с екрана, но почти няма случай дето това да е незаменимо.

Добре е да знаеш, че картинката на liveview се отличава от снимката в повечето случай - снимката накрая е много по-хубава.

За А300 ако се решиш е добре да потърсиш после увеличителна визьора. Има на пентакс едни. ме-53 май се каваха. Мисля че в павилиона могат да ти доставят.Визьора на А300 е по-малък заради liveview, пък това го ползваш 90% от снимките

Стабилизацията работи добре. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: mitakabus   
Дата:   12-08-08 07:35

Според мене да взима А300! Визьора ще му сложи един м53 после. Не е чак толкова малък с оглед на това, че човек аще му е първи ДСЛР! Ще свикне - а и май нама и да усети...но Лайф Вюто си е супер! Аз бих казал , че А350 е най добър в това отношение, какви ли сцени не сам хващал, отгоре над дансинг например става иделано като се наклони дисплея, д не говорим същата ситуация като си клекнал и снимаш отдолу...е не под полите на жените де..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: joro35   
Дата:   12-08-08 08:35

Ако си от София отиди във фирмения магазин на Сони. Намира се на ул.''Солунска'', като тръгнеш от пл.''Славейков'' към бул.''Витоша'' по улицата е вдясно, с/у сергиите в градинката. Има ги всички модели, и са на най- добра цена мисля. Момчетата дават да поснимаш с твоя карта и да си разгледаш снимките в къщи. Успех ...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: chilko   
Дата:   13-08-08 19:00

аз мисля като първи dslr да избера olympus e-420
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A200
Автор: Nioni   
Дата:   14-08-08 13:04

Привет! преди няколко месеца и аз бях пред дилема...и така взех си модела на СОНИ АЛФА 300, за 470 евро от Германия. Ни най-малко не съм съжалявала дори за минута за избора, а Лайф Вуто за мен не е голям недостатък...Според мен взимаи Алфа 200 и снимаи...последните 5 снимки в профила ми са с този апарат и можеш да придобиеш представа за цветовете! УСПЕХ!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »