Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: d_ave   
Дата:   14-08-08 11:32

Край, отказвам се от сапунерски истории, ще се инвестира в DSLR:)
Препоръчайте нещо (може и по-старо, лесно-откриваемо втора ръка) на прилична цена, "удобно" за начинаещ. Става въпрос за тяло + по-универсален обектив, може и нещо kit вариант. гледам във форума има една Minolta 5D, която намирам на прилична цена и в ebay, дали е добра идея?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: iavor_iankov   
Дата:   14-08-08 11:37

Дефинирай приличната цена и "удобното". Аз примерно се спрях на Sony A200. Което е максимума на моя бюджет. Пък и ми допада ;)

Ако търсиш малки размери - Olympus e420 би трябвало да те удовлетвори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: mixmike   
Дата:   14-08-08 11:41

canon 350D + EF 28-105/f3.5-4.5
Тялото на старо се намира под 500лв, а обектива нов е 460лв. Може вместо него да вземеш и стабилизирания китак 18-55

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: ogimag   
Дата:   14-08-08 11:42

Канон 20Д + китак- сигурно за около 900 лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   14-08-08 11:43

Минолта 5д е чуден апарат. АФ-то не е най-бързото на света, но апарата си струва всичките 450лв които му искат.

(аз също съм със сони а200 иначе)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: zizero   
Дата:   14-08-08 11:45

Аз преди 1 седмица си взех 400Д , а в Ибей го има за добра цена със 2,3 обектива :) мисля около 600 $.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: dacky   
Дата:   14-08-08 11:46

Не залагай кой знае колко на апарата а си направи сметка че рано или късно ... най-вероятно рано ще го смениш . Мисли малко за това че е трудно един път като хванеш една серия - било то Канон , Никон или Сони/Минолта или Пентакс и си понакупиш обективи , светкавици и тн е доста трудно да се преместиш от тях и да започнеш със нова марка. В зависимост от това какво искаш да снимаш си направи сметката какво има на пазара за фирмата която ще ползваш . Аз лично още ползвам Сони Алфа а100. За мен важното беше покупките след това да са по евтинки ... ако сравня цените на обективите на Канон напр и на Минолта/Сони цените са на половина за Сонито . Моето мнение е да прецениш какво искаш да снимаш ( колко дълга леща ше ти трябва ) и да инвестираш основната си част от парите в добра леща отколкото да си хвърлиш вси4ките пари за хубаво тяло с някои китак . Ако имаш достатъчно пари аз бих взел 5д-то със някои Zeiss обектив .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: d_ave   
Дата:   14-08-08 11:57

Поради стегнатия бюджет съм съгласен с dacky относно обективите и аксесоарите. честно казано минолтата ми хвана окото заради вградения стабилизатор, иначе се оглеждам главно за канон-и. мисля като начало да се понауча с някой китов обектив, докато позапълня бюджетните дупки за по-добри обективи. по принцип съм ориентиран към макро и пейзажна фотография - на двете крайности:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   14-08-08 12:04

Здравей,

продавам една минолта 5Д в Базара.

Иначе за обективите исках да ти драсна. За мен от опита дето имам като пълен аматьор трябват три обектива

1. Зум между подобен на цайс 16-80, сигма 17-70, сони 18-70, тамрон 17-50 или нещо подобно

2. Дълъг зум - 70-300, 70-210

3. За портрети и снимки на по слаба светлина 50 ф1.7 или ф1.4

като най-универсален има Сони 18-250 (тамрона 18-250 е идентичен, май) това покрива 1 и 2 отгоре. Предполагам обаче, че Тамрон 17-50 или цайс 16-80 ще вадят по-добри картинки. Тамрона с минолтата е супер

http://picasaweb.google.com/karaatanasov/Tamron1750?authkey=yTRW3d4tT7s


иначе снимки с минолтата може да видиш много имам

http://picasaweb.google.com/karaatanasov


Повечето снимки са качени в доста голям размер с лупата се отварят по големи. Лошото е, че Пикаса смъква качеството на джпег-а забележимо.

само цветята са със сони а300.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dacky   
Дата:   14-08-08 12:06

Макро и пейзажи ... Ами като цяло добре си се ориентирал за стабилизатора . Мисля че един китов обектив от Сони- 18-70 и може би един 50мм макро - минолта ( което не е много евтино ) би трябвало да ти свършат работа ... говоря ако ползваш - Сони/Минолта . Аз имах един обектив - Quantaray - 28-90 Makro мисля 4е беше и макрото е на 90 мм - като го сложиш на АПС сенсора става 145мм макро . Quantaray се прави от сигма и е наи евтината им серия предполагам че ще го намериш за към 50$ .
Дано това ти помогне ... и един съвет от мене ... недей да обвиняваш техниката ... 4е нямаш това или онова . Просто снимай и това е !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: d_ave   
Дата:   14-08-08 12:13

на мене проблема с техниката ми се състои в това, че "искам" от един canon a720 чудеса, на които не е способен:) иначе казано, понеже пейзажите с филтри са ми слабост, сложил съм му една адапторна тръба и ползвам 58мм филтри, обаче когато светлината пада по-централно на снимката излиза отражение на обектива, понеже филтъра е на разстояние...
другите ограничаващи неща няма да ги коментирам, въобще не искам да сравнявам сапунерка с dslr, ама нали знаете, всеки се оправя с каквото има под ръка доколкото може:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: dacky   
Дата:   14-08-08 12:17

Ами замислял ли си се някога зa Canon G9 .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: Myth   
Дата:   14-08-08 12:29

Според мен ако ти е ограничен бюджета или Сони или Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: PolarBear   
Дата:   14-08-08 12:34

Canon 20D.
Cаnon 28-105/3.5-4.5

Апаратът е железен. Намират се няколко броя в базара на много разумни цени. Вероятно могат и да се обсъдят с продавачите.

Обективът е невероятен за цената си. Предлагат се няколко бройки пак там. Препоръчвам да е от втората версия. Като го вземеш и посвикнеш с него и тялото, ще знаеш точно какво лично на теб още ще ти трябва. Малко е дълъг в долната граница на фокусното разстояние, но винаги можеш да добавиш един китов на старо за под 100 лв.



Публикацията е редактирана (14-08-08 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mad_rad   
Дата:   14-08-08 12:36

Д70 си намери на старо... И го дооборудвай натам със светкавици и обективи (дори и не толкова скъпи обективи пак ще са перфектни). Този апарат може много... Вече карам почти 3 г. с него... Май наистина е вярно, че Никон правят бодита дето поне 2-3 г. им се кефиш и не мислиш за смяна... Казвам го от опит... [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-08-08 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: temptation   
Дата:   14-08-08 12:49

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

dacky написа:

> Ами замислял ли си се някога зa Canon G9 .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   14-08-08 15:52

Полярен Мечо 20Д е доста труден апарат за начинаещ. Когато беше модерен бая народ по форума отгоря с точно този модел. Купуваха ги по съвети от тук и други форуми за по 2500, после ги шиткаха по Базара. и Д70 е в това положение, там докато му разбереш копчалъка за какво служи и току виж минал абитуриентския бал на щерката, че и сватбата.

Прекрасни апарати ама за пръв ДСЛР ако човека не е свикнал са малко трудни. Поне така си мисля.

апаратите от ниския клас са много по-лесни с големи екранчета и т.н. т.е. Никон Д50, Канон 350Д, Пентакс К100Д и Минолта 5Д вече я казахме

Имаше Никон Д70с той мисля че беше подобрения вариант поне с по-голям екран. При Канон това е 30Д. Цената на втора ръка не знам как е сравнена с оригиналите(Д70 и 20Д). [beer]

А иначе Г9 освен че е скъп и малък не знам ..... В смисъл сигурно снима прекрасно ама ако човека иска контрол на дълбочината на фокуса, сменяема оптика, нисък шум и т.н. Г9 просто не го може. Иначе сигурно става за много неща. Имаше един фотограф дето снимаше само с Олимпус 8080 - супер снимки имаше. Трябва да се сетя за линк. Но пак има неща дето си трябва по голям сензор и байонет.



Публикацията е редактирана (14-08-08 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: PolarBear   
Дата:   14-08-08 16:15

За някои неща може да се спори, но по очевидни причини не ми се навлиза в дискусия тук. Но поне второто и третото изречение се нуждаят от сериозна корекция. А и си противоречиш: първо хора "отгоряли" и се отървавали в базара, а после казваш "прекрасни апарати"?!

Никога не бих препоръчал модел, за който се счита, че е неудачен, още повече на по-неопитни колеги. Впрочем, аз не бях и първият в тази тема, споменал 20Д.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: geokar   
Дата:   14-08-08 16:38

Canon EOS 1000 D. Canon EOS 450/400 D. С китаците. В Германия се смята, че такова качество на картината за такава цена няма при конкурентите. А ако им сложиш, след време, профи-обектив, резултатите се доближават до тези на много по-скъпи модели.(Информацията ми е от 6 различни, независими едно от друго фотосписания, както и от личен опит с 450!)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-08-08 16:49

Д80 [smilie24] Не е супер аматьорски и предразполага към развитие, не ограничава в абсолютно нищо, не е голям и е много функционален. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   14-08-08 21:35

Казвам просто че са доста сложни апаратите и човек трябва да си прецени длаи може да се справи. Купуването на среден и висок клас ДСЛРТ не е само въпрос на пари. [beer]

Така де това че 1Дс е супер як профи апарат няма да ме убеди да си го купя, щото не ми трябва. Когато избирах кола не си купих Скания R 480, нищо че с нея първите 2 милиона километра са без никакви проблеми, а си взех нещо под 2 тона дето може би зорлем ще откара и 1 милион км и не може да тегли 20 тона ремартке, не е 500 коня, няма 12 литров двигател.[beer] Аматьорскатра кола не иска книжка за профи шофьор, малко по-лесно се паркира, и ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: zafrumi   
Дата:   14-08-08 23:50

http://www.photosynthesis.bg/?article=67
И тук има ревюта на по-новите им аналози:
http://www.photosynthesis.bg/promo/logo_3.pdf

;)


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: Azzy   
Дата:   15-08-08 15:37

Перфектна оферта в момента - Олимпус Е-410ДЗК за 799 лв. Нов! С 2 години гаранция!
Имаш всичко от ДСЛР, но на цената на сапунер!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте DSLR за начинаещ
Автор: photostoykov   
Дата:   16-08-08 10:06

Започни отзад напред! Вече си конкретизирал жанровете - пейзаж и макро. За пейзаж ти трябва нещо по-широко и остро! Виж за твърди: 17, 20 и 24 мм за ФФ; варио: Токина 2,8/11-16, Сигма 10-20, Канон 10-22, Никон 4/12-24 и т.н. за кроп. За макро ти трябва нещо по-дългичко: 100-150 мм! Виж: Токина АТ-Х М100, Сигма 2,8/105(150[smilie24] ), Канон 2,8/100 и Никон 2,8/105 за кроп и ФФ. За боди: всичко под 1000 лева предлага и може едно и също (разбирай - малко!) Някои от обективите на трети производители нямат вградени мотори за аутофокуса, което означава и подобаващ избор на камера! Гледай за: почистване на сензора от прах, пълни ръчни настройки, спот-измерване (ще ти се наложи да изучаваш по-ексцентрични експонометрии!); купи си стабилен статив, който може да се разпъва ниско до земята! Това е за начало. Марката на техниката има значение, но не се зомбирай![shtrak]



Публикацията е редактирана (17-08-08 10:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »