Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: seymour_sz   
Дата:   14-08-08 09:02

Могат ли да се ползват карти тип SDHC на Никон Д80? Ако някой е ползвал, моля да ми каже. В инструкциите за Никон не можах данамеря точен отговор, там се говори само за SD карти и мога само да предполагам, че не ползва SDHC за съжаление, но все пак да попитам някой дали има опит от практиката. Ще ми се давзема една 8 GB, но не смея да рискувам, без да съм сигурен, че ще тръгне. Мерси предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: mike74   
Дата:   14-08-08 09:31

ДА, можеш да ползваш SDHC карти на Д80.
Аз ползвам в момента 4GB SDHC (class 6) карта с Д80, работи си идеално [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: photostoykov   
Дата:   14-08-08 09:33

Давай смело, поддържа SDHC и още как! Ориeнтирай се към 4 Gb, понеже пишат по-бързо, а и непременно фотографски SD! Това са черните SanDisk Extreme III, Lexar Professional 133x и други, които не ти ги препоръчвам![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: seymour_sz   
Дата:   14-08-08 09:35

Бях се спрял на 8 ГБ "Кингстън", че СанДиск Екстрийма много скъпи, но като слушам препоръките, май не си заслужава да пестя пари от картата, така ли? И е по-добре да взема две 4 ГБ, отколкото една 8 ГБ? Питам не за друго, а защото следващата седмица гласим едно пътуване по Егейското крайбрежие на Турция, та ще ми трябва доста памет за снимките :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: photostoykov   
Дата:   14-08-08 09:48

Колкото повече, толкова по добре! Снимай в RAW! Никакви компромиси с качеството! SanDisk дават 10 години гаранция! Е, след регистрация на продукта. Успех![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: mravunko   
Дата:   14-08-08 10:21

аз съм с 8GB Extreme III и нямам проблеми, доволен съм много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: serjy   
Дата:   14-08-08 20:53

Имам две AData - 2 и 4Gb и двете клас 6. Нямам проблем вече година снимане. Бързи са и евтини. Да не поверва човек [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: bobyperu   
Дата:   13-11-08 22:30

по какво се различават например lexar 4gb sdhc и lexar professional 4gb 133x 4gb ?

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: stdanev   
Дата:   13-11-08 22:56

SDHC ,няма проблем.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: nikson   
Дата:   13-11-08 23:04

Аз съм с 8 ГБ - няма никакъв проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Карти SDHC и Никон Д80?
Автор: vinse   
Дата:   14-11-08 11:15

С 4ГБ SDHC Кингстън Клас 4 - не е супер бърза, но реално и Д80-ката не е супер бърз апарат, абе доволно бързо ми е [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »