Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 На колко кадъра е апарата, направил снимката?
Автор: riddick   
Дата:   12-08-08 23:15

Порових се в Гугъл, намерих PhotoME, тествах с ДСЛР-а > работи[smilie5] Поне с ДСЛР-а [smilie2]
Опитвам се да разбера сапунерката на колко кадъра е, но не успявам да видя данните в PhotoME. Това е сегашният последен кадър от апарата. Търсят се крайния брой щракания на затвора. На всеки 10000 кадъра се занулява номерацията на снимките и не мога да преценя колко са вече, а ми е интересно. Надявам се да са над 70 хиляди[smilie5]
https://photo-forum.net/joro/emoticons/A49.gif
2,34 мегабайта, 8 мегапиксела.


http://bulfoods.bg/PICT2394.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: На колко кадъра е апарата, направил снимката?
Автор: borisyankov   
Дата:   13-08-08 00:01

За фотоапарата не знам, но фотографа май е на малко кадри [ezik]


Можеш ли да обясниш какво значение има броят кадри?

Отговори на това съобщение
 Re: На колко кадъра е апарата, направил снимката?
Автор: CTEHATA   
Дата:   13-08-08 00:35

Технически - нямаш затвор. Така де не е *SLR. АКо говорим за "изхабяване" на матрицата, едно клипче половин час е еквивалентно на 1800000 снимки при 1/1000 :)

Отговори на това съобщение
 Re: На колко кадъра е апарата, направил снимката?
Автор: riddick   
Дата:   13-08-08 00:54

[smilie10]
Брутално...

Да отговоря с въпрос - какво значение има съдържанието на снимката за откриване броя на кадрите?
Значението на броя е чисто техническо. Тези неща имат някаква издръжливост все пак. Или бъркам[smilie18]
И ще избързам да уточня относно снимката - целта й е да предизвиква отрицателен художествен интерес и положителни технически търсения!
Защо човек не може просто да получи отговор на въпроса си[smilie11] (това е риторичен въпрос)


Отговори на това съобщение
 Re: На колко кадъра е апарата, направил снимката?
Автор: riddick   
Дата:   13-08-08 01:00

Ами това ми е достатъчно, благодаря. Значи това, което всъщност ме заблуждава е скачането на блендата[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »