Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с SD карта
Автор: liyana   
Дата:   11-08-08 10:08

Преди няколко седмици си купих нова SD-HC Kingston 4 GB карта. От около седмица ми дава проблем на всеки последно заснет кадър. Въпреки, че съм форматирала картата, този последен кадър е разделен на четири парчета, като във всяко парче се съдържа по малка част от кадър от отдавна изтрити снимки.
След като ми се провалиха няколко "последни" снимки, сега правя по едно празно щракване, но не знам дали някой ден няма да видя всичко заснето на третинки и четвъртинки.
Някой може ли да ми каже дали това е поправимо като дефект или да сменям картата, докато е в гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: Ninety   
Дата:   11-08-08 10:50

Смени картата.Форматирането няма да ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   11-08-08 12:07

На какъв апарат слагаш картата и този капацитет нормален ли е за него или е правен ъпдейт на фърмуера на апарата, за да чете и пише 4 гб. Аз тия дни имах проблем 4 гб Kingston и Пентакс К100Д след ъпдейт на фърмуера и да нямам главоболия си взех 2 гб. Картите са форматирани фабрично и за 4 години не съм форматирал карта - ако се прави само с четец и за мен в никакъв случай с устройството - фотоапарат, телефон и т.н. Последия път го правих преди 4 год - минах от Нокиа 6230 на Нокиа смартфон и още незнаейки как се влиза в картата и срещайки в ръководството подчертано "форматирайте карт..." - ставаше само за изхвърляне ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: liyana   
Дата:   11-08-08 20:52

Мерси за предложението да сменя картата. Иначе апаратът е предвиден да си кооперира и с 8мб. Иначе аз форматирам много често, защото така информацията се трие за 5 секунди, а ако съм направила 500 кадъра на обикновено триене трябва да чакам една минута.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »