Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аналог на Automator за Windows?
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-08-08 01:13

Това което открих е, че най-вероятният аналог на Automator за PC изглежда е Mapsoft Automator, но няма как да я пробвам, за да видя дали ми върши работа (т.е. не я открих в торент тракерите чрез гугъл [smilie3]).

Някой ползва ли тази програма или нещо подобно под Windows?



Няколко думи за незапознатите относно Automator:

Automator, както можете да се досетите от името му, автоматизира много процеси, но само в Mac OS. Когато често ти се налага да правиш повтарящо се действие с много файлове, или просто искаш даден процес (от неограничен брой действия) да се стартира без твоята намеса, то тази програма ти върши идеална работа. Примерно - сваляш снимки на компютъра си, всички те се отварят с фотошоп, ресайз с различни размери, всеки размер в различна папка, след това ъплоуд на отдалечен сървър и изпращане на мейл: "приключих" [smilie7], за да си платиш сметката в кръчмата и да се върнеш "на работа" [smilie7].

Или примерно това - снимаш, снимките се прехвърлят чрез безжично устройство на лаптоп, а от там скрипт следи за наличие на Wi-Fi и ако има - изпраща снимките на домашния ти компютър, от където всичко получено се зарежда във Photoshop, след което се изпълняват определени действия (примерно екшъни), след това сортиране на готовите изображения в съответните папки и качване на резултатите на предварително зададен сървър в конкретни папки.





За съжаление, Automator-ът не работи под Windows, както и не успявам да открия негов аналог за операционната система на Майкрософт.

Предпочитам да се коментира софтуера, а не мигрирането от PC към Mac.

Благодаря предварително. [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: borisyankov   
Дата:   10-08-08 01:35

Има най-различни подобни. Точно толкова лесно за ползване не знам дали има - ама сигурно.

Този софт който си намерил не е нито много мощен, нито много лесен така че по-добре го забрави.

Едно много добро решение е Automise, но не съм сигурен че можеш и него да го намериш 'излекуван'.

Всъщност Windows PowerShell е изключително мощен команден промпт от Майкрософт. Относително лесно се пише на него - не е нужно да си програмист или нещо подобно. Това е най-мощният шел 'ever'. Ако случайно си запознат с Linux/Unix-ския - много по-мощен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   10-08-08 03:04

ALBIREO, седни и я напиши тая програма![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: peterst   
Дата:   10-08-08 11:24

търси в гугъл за macro recorder и ще откриеш доста добри програмки :)

варианта на tosho_ot_selo също върши работа, ама трябва и малко други неща да поразбираш [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-08-08 14:50

borisyankov - всъщшност, не ми се иска сега да изучавам разни скриптови езици, било то и елементарни, но ако Windows PowerShell наистина е най-доброто за Windows, ще го направя. Благодаря [smilie24] [beer]

tosho_ot_selo - от кое село си? [smile]
За момента не смятам да пиша приложения за Windows. Преди години изучавах C, C++, C# и други, но всичко съм забравил (предполагам), а и нямам време да се занимавам с това.

peterst - благодаря, ще пробвам [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   10-08-08 15:24

Потърси Automate. Дълго ползвах версия 5 - много читава програмка.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-08-08 16:11

GenaDP - открих ентерпрайс версия 6.2.6.0 по тракерите [smilie24] [beer]
С другите програми имам по-голям проблем при откриването им в "безплатните магазини". [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: Rebellious   
Дата:   10-08-08 16:12

Не съм сигурен, че предложените по-горе варианти са сравними като леснина-удобство с Automator'а под Мас. И не само той, плюс да не говорим за твърдоглавието на Майкрософт, довело до недоразумението, наречено Виста. Това е причината да се позагледам в Мас алтернативите и да пробвам. Останах страшно изненадан от стабилността, леснината на работа и брилянтния интерфейс! И всичко това не на някаква супер конфигурация, а на edno скромно iBook'че с 500 MHz G3 процесорче. Колкото и да не е за вярване, но нищо не заби, въпреки извесното забавяне при преминаването от проложение към приложение. А бях стартирал едновременно и фотосопата, и iTuna' а, и една камара прозорци на Операта, и Скайпа, и ICQ клиента, и какво ли ощв не... И ни музиката засече, ни останалите процеси! Я опитайте същото
под XP при подобен мижав хардуер, a? [smilie3] Така че, аз поне сериозно се замислям за конверсия към Мак платформа.

П.П. Да добавя само, че VMware емулатора работи страхотно под Мак и ако толкова няма алтернатива, винаги може да се стартира XP и всяко едно win проложение.

( Извинявам се за редактирането, но в бързината допуснах някоя и друга правописна грешка!)



Публикацията е редактирана (10-08-08 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-08-08 18:26

Rebellious - сериозното замисляне е налице и от моя страна, но за момента имам причини да си стоя в отбора на PC-тата.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: Rebellious   
Дата:   10-08-08 18:35

Би ли споделил причините да оставаш на PC, Албирео?

Отговори на това съобщение
 Re: Аналог на Automator за Windows?
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-08-08 21:09

Лични са и не касаят предимства/недостатъци на двете системи. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »