Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Механичен vs. електронен затвор при ДСЛР
Автор: Achromatic   
Дата:   08-08-08 22:04

Здравейте на всички! Тези дни попаднах случайно на интересни материали в интернет, относно различните видове затвори при фотоапаратите, и се замислих дали в обозримо бъдеще, с развитието на технологиите , механичният затвор ще изчезне от ДЛСР-ите. Доколкото разбрах за момента причината да не се използват само електронни, е че сигнала генериран във всеки пиксел от матрицата трябва да се отведе оттам възможно най-бързо, и възможно най-пълно, за да не въздейства върху качеството на следващия кадър. Цената за постигане на това е усложняване на електрониката и понижаване на бързодействието. Мисълта ми е, че ако в бъдеще се постигнат идентични (а и по-високи) скорости и качество на изображението, премахването на механичния затвор би донесло редица предимства които са важни за хората занимаващи се сериозно с фотография- по-малък обем и тегло, синхронизация със светкавица при високи скорости, ще липсва един от компонентите които дават най-често дефекти и тн.
Все пак днес е петък...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Механичен vs. електронен затвор при ДСЛР
Автор: Пешо   
Дата:   08-08-08 23:05

Ми д70 беше "хибрид" Най-високата скорост на затвора беше 1/250, а за по-високи скорости просто се гасеше матрицата. Синхронизираше със светкавица на 1/500. Проблеми с бързодействието не съм забелязал.....

Отговори на това съобщение
 Re: Механичен vs. електронен затвор при ДСЛР
Автор: jivkojj   
Дата:   08-08-08 23:24

Доколкото знам Никон Д40 е с механичен затвор до 1/90, нагоре е с електроен, докато Д40х е с механичен. Сигурно затова Д50 синхронизира до 1/500, а д40х до 1/250. Д300 съще е с електронен, но не знам от каква скорост нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Механичен vs. електронен затвор при ДСЛР
Автор: Achromatic   
Дата:   08-08-08 23:25





Публикацията е редактирана (06-05-12 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Механичен vs. електронен затвор при ДСЛР
Автор: Achromatic   
Дата:   09-08-08 06:49





Публикацията е редактирана (06-05-12 20:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »