Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Любителски фотоапарати
Автор: Zornica27   
Дата:   08-08-08 12:28

Здравейте!
Търся си любителски фотоапарат. Може ли някой да ми предложи нещо с CCD 2/3" и 7-8 мп? Държа още и на добрата оптика. Насочиха ме към моделите на Fujifilms, но не мога да намеря такъв от тази марка с такава матрица. Общо взето се чудя между марката Fujifilms и един от моделите на Canon Digital IXUS 80 IS. Нelp!

Отговори на това съобщение
 Re: Любителски фотоапарати
Автор: danny_falin   
Дата:   08-08-08 12:48

защо държиш да е с 2/3 матрица ?
искаш нещо с по-голяма матрица за по добро качество при високи чувствителности ли ?

апарат с какви габарити си търсиш и до колко парички горе-долу?
щом гледаш иксуси бих ти препоръчал фуджи Ф100, от малките апаратчета мисля че е с най-добра картинка и най-читав сензор
малко апаратче с такива размери на матрицата каквито си посочила няма

от иксусите това което си струва според мен е http://www.dpreview.com/reviews/canonsd870is/


иначе тук: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/

можеш да погледнеш апаратчетата, има една характеристика под всяко, която е мегапиксели на квадратен см мапример 35 MP/cm² pixel density

колкото по-малка е тази цифра толкова по-добре
стига да не е много старо апаратчето

разгледай ги и сама ще си предцениш

в последния линк който дадох като отидеш от ляво на camera database можеш да избереш друга марка, общо взето за малко апаратче фуджи, канон или панасоник са предпочитаните марки.

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Любителски фотоапарати
Автор: Zornica27   
Дата:   08-08-08 12:55

За парички до 500 лв., а за габаритите на апарата, гледам да е горе-долу с размера на IXUSa[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любителски фотоапарати
Автор: danny_falin   
Дата:   08-08-08 13:07

[smilie8] б@си бъгавия сайт
човек да иска и да не може да помогне на някого
един линк не може да се постави
та не бяха 120 символа
та не бяха бъгове
ужас[smilie8]

трябва да се замислите,
най-бъгавия форум в бг пространството е този



Публикацията е редактирана (08-08-08 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Любителски фотоапарати
Автор: Zornica27   
Дата:   08-08-08 13:12

Ужас!
Сега ще се боря сама. Изучих всички спецификации вече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любителски фотоапарати
Автор: Reptile   
Дата:   08-08-08 13:17

За 500лв може да се намери и нещо от G серията на канон...има един малък Никон 5100...аз лично съм очарован ква картинка вади.Иначе аз съм почитател на DSLR...дава ти повече възможност за развитие...сапунерката отеснява...рано или късно...поне ако снимаш сериозно :) А и качеството на снимките просто е ненадминато - по ниски нива на шум и остротата която можеш да получиш да кажем с дори най-евтиния твърд обектив (50/1.8) ...просто си струва мъкненето на чантата...сладко е някак :)[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любителски фотоапарати
Автор: Zornica27   
Дата:   08-08-08 13:22

Този Никон върви малко скъпичко и като сложиш карти памет и дапълнителните екстри ще отиде може би към 700 лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »