Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   08-08-08 12:16

Пентакс к100 след ъпдейт ми повреди 4 гб SD карта. След малко повече снимки (около 200)off ... и ... on и ми изписа Card not formatted. За мен всичко си е там но Пентакса е "тръкнал" някой начален или краен сектор при идентифициране на картата и е прави непознаваема. Търся конкретно версии на следните програми и кракове или сер. номера : Digital ObjectRescue Professional v1.4.59 или др. вер., Magic Photo Recovery ... първата ми намери няколкостотин .JPG на картата, но крака който намерих за нея не върши работа, за втората видях преди няколко месеца larrgo е дал сер. номер и име, но и те не сработват. Програмите не са големи, тъй че някой ако има работещи версии, които е инсталирал и вършат някаква работа да ми ги прати на kkkolelo@abv.bg.


Отговори на това съобщение
 Re: Възтановяване на SD карта
Автор: nomadsl   
Дата:   08-08-08 12:27

Като начало оправи заглавието.

Пише се "възстановяване", а не "възтановяване".

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   08-08-08 12:50

И аз се спрях и замислих като го писах, но ми се видя много, но като го гледам визуално сега, то ще ми изкара очите ...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   08-08-08 23:33

Някой да има име и сер. номер на 32 бит. версия на GetDataBack for FAT (версия 3.40) (аз имам за NTFS). Файловете стоят в експлоъра на програмата възстановени и да ги копирам някаде по диска си ми трябва лицензирана версия. Или което и ще почна да правя един по един ще ги отварям и сейф и то трябва със софт., който не им променя големината като I_VIEW32 например.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: ibk   
Дата:   08-08-08 23:49

Дай някакъв мейл да ти пратя програмка.

Digital Image Recovery - безплатна е.
570Кб
Моята е стара версия, когато все още беше фрийуеър.

От тук можеш да си свалиш и последната версия, която е платена, но възстановяването на снимки в пълните си функции все още е безплатно и не го засяга това, че е ДЕМО.

http://www.z-a-recovery.com/zar83setup.exe


Ето и самата страница -
http://www.z-a-recovery.com/digital-image-recovery.htm


едит - току що видях, че дори и моя апарат (ист ДС) НЕ СЕ поддържа от програмата, но съм си връщал снимки вече два пъти... РОУ при това...



Публикацията е редактирана (08-08-08 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-08-08 00:09

kkkolelo@abv.bg Но тази GetDataBack for FAT се справи брилянтно и ми показа всички файлове 1:1 непокътнати - над 300. Както писах в първия пост снимките не са трити, но Пентакса ми развали някаква служ. инф. на СД картата щото 4 гб му идват HD, въпреки че го ъпдейтнах и вече усройството стана непознаваемо. (От преди ден-два ми е първата тема по въпроса https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=876841&t=876841&phorum_uriauth=



Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: ibk   
Дата:   09-08-08 00:43

Пратих.

Дано успееш.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-08-08 00:50

Тhanks! Сега да я видим ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-08-08 00:58

Не е дошла, обикновенно почти веднага идва. На този адрес kkkolelo@abv.bg нали ...


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: ibk   
Дата:   09-08-08 01:07

да?!?... на този адрес я пратих

много странно....

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: ibk   
Дата:   09-08-08 01:13

Качих я тук

http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=16&t=176



Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-08-08 01:25

Боби това програмче изби рибата. Няма да сканира предварително, че после да възстановява. Направо взе да ги мята 1:1, опростен интерфейс, бижу. Благодаря още веднъж [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на SD карта
Автор: ibk   
Дата:   09-08-08 01:30

За нищо!!

Радвам се, че си успял!!
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »