Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заснемане на Олимпийските игри
Автор: vga   
Дата:   08-08-08 02:22

Не, не съм в Китай и няма да снимам игрите. Просто искам да споделя от вас последните новини от блог-а на Винсент Лафоре. Повечето от вас се сещат за кой става дума, други даже са абонирани за блога му... а други дори нямат представа кой е и какъв е. Който иска да се информира своевременно. Въпроса е, че утре стартират игрите и той е нает от Newsweek. Интересното в случая е че освен снимките ще се публикуват и статии във официалния блог на Нюзуийк, като така ще има и история зад картинките. На мен това ми е особено интересно, защото покрай спортната фотография има какво да се разкаже. Е за техничарите първия пост в блога ще е крайно интересен. Сигурен съм че дори нямате представа какво е да се подготвя човек за такова голямо събитие, какво предизвикателство е и как един изключителен професионалист се справя със задачата. Приятно четене и гледане на галерията със техниката - не преглъщайте трудно, представете си какво ще му мине през главата на Винс [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: cade   
Дата:   08-08-08 03:38

http://vincentlaforet.wordpress.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: nsirakov   
Дата:   08-08-08 07:17

http://vincentlaforet.wordpress.com/




Публикацията е редактирана (08-08-08 07:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: Kanonir   
Дата:   08-08-08 08:27

ахам, ама само чакай да ти дойде един местен разбирач в темата и да ти обясни как тоя не впечатлявал [smilie10]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: pmartinov   
Дата:   08-08-08 08:52

Mdaam...



Публикацията е редактирана (08-08-08 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: e-mil   
Дата:   08-08-08 10:10

"Сигурен съм че дори нямате представа какво е да се подготвя човек за такова голямо събитие, какво предизвикателство е..."

Не ти ли хрумва, че при 20 000 автори във форума, може да се намерят няколко професионални спортни репортери, които са снимали олимпиади? Особено като се има предвид, че последната олимпиада беше на 600 км от София. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: vga   
Дата:   08-08-08 10:23

ех мама му стара... вместо да се получи дискусия ме нападаш. дано да има. нека разкажат преживяванията си покрай заснемането, да кажат те как са се справили, с какви проблеми са се сблъскали и прочие. но прецених че на останалите 19 997 души тук може да се стори интересно. а защо линка не е проработил си е поредната форумна мистерия...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: n1x0n   
Дата:   08-08-08 10:25

Не ти ли хрумва, че при 20 000 автори във форума, може да се намерят няколко професионални спортни репортери, които са снимали олимпиади?

Вярвай ми, спортни репортери от този клас - просто нямаме. Нито медия на нивото на Newsweek.
Говорим за съвсем различен тип отразяване на събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: n1x0n   
Дата:   08-08-08 10:35

Този просто мрази Canon, PocketWizards и Lexar...


https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/lckw7946.JPG


http://img80.imageshack.us/img80/456/picture10970781lc1.jpg


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: cdman   
Дата:   08-08-08 10:41

Мой блгарски не много добро. виж кво превел Гугула [smilie18]

Спорт фотографи и Такаши Yoshida на оборудването. PC и други обектив в чантата. Това производство е да се наложи да преместите целия град

В последно Олимпийските игри в Пекин се проведе от утре. Ненужното да се каже веднъж на всеки четири години като световен спортни събития са събиране TOPPUASURITO се конкурират. Това олимпийски игри, но не на последно място, както и камера enthusiast, дори и ако все още фотографи от цял свят се събират тяхното оборудване и снимки. По време на телевизионни екрана в ъгъла и уловени от камерата леща, понякога и повече от нашия спорт да се забавлявате с нас на следващия ден на вестници и списания, спорт и спорта ще бъдат пуснати по-късна дата, те стрелям Снимки също са шега.

Пекинските олимпийски игри за покриване на събитиетоスポーツニッポン新聞社фот... Такаши Yoshida, както и камера обектив, виждаме възможност. Олимпийските регистър на масовия етап да се въведе професионална техника
---
[smilie22] иванява за грешки ама кво да прай Гугулска му рабта [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: e-mil   
Дата:   08-08-08 10:46

Не казвам, че имаме спортни репортери от висока класа. Фоторепортерите скачат според летвата, която им постави медията. В повечето случаи ниски изисквания = ниски резултати.

Дразни ме намекът, че във форума, видиш ли, никой си няма понятие от Олимпиада. Откъде знаеш? Тук има 40-50 редовни писачи. Може би останалите нямат време да пишат, може би не искат да пишат, може дори да не искат да си публикуват най-добрите снимки... Това не означава, че не четат.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: vga   
Дата:   08-08-08 10:46

да, те затова отдолу в коментарите го бъзикат, че сега се разбрало къде е снимана рекламата на Канон със всичките обективи [smilie18] [smilie18]

Просто инструмент да си свърши добре работата. което ме подсеща за вчерашния What the Duck.
https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/ygwm4826.JPG


http://web.me.com/aaronandpatty/What_the_Duck/Comic_Strips/Entries/2008/8/7_WTD_537_files/WTD537.gif

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: vga   
Дата:   08-08-08 10:51

Добре, не ми се спори за глупости. аз вече казах - не умаловажавам нашите спортни репортери, нека всеки работи както и колкото може, а просто показвам един американски фоторепортер. нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: Amigo   
Дата:   08-08-08 10:56

абе нашите спортни репортери разполагат ли с такава техника? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: danbi   
Дата:   08-08-08 11:23

Важно уточнение е също, че човека е Американец.
По-важно от самото заснемане и резултатите от него са да се обясни на целия свят, какво и как правят американците. И колко всъщност са велики.

Няма нужда, ние ги знаем какви са.

vga, а ти всъщност с каква цел пусна темата?
Аз явно съм техничар, но не намерих абсолютно никаква информация в първия му пост, освен мрънкането че китайците не щат чуждестранни "асистенти" да им се мотат в организацията на мероприятието (а сети се защо).

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: vga   
Дата:   08-08-08 11:29

защото харесвам американците и да, за мен този човек е велик в това което прави. който каквото иска да извлича от темата като полезна информация. поне блога на Newsweek се надявам да ви е интересен и занапред.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: n1x0n   
Дата:   08-08-08 11:30

danbi, да не си станал накриво бе мой човек?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: e-mil   
Дата:   08-08-08 11:40

"vga, а ти всъщност с каква цел пусна темата?"

Като изключим моята забележка, темата си е много добра. След три часа се откриват ИГРИТЕ. Като гледам само vga се е сетил да пусне нещо фотографско за тях. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: danbi   
Дата:   08-08-08 11:43

n1x0n, ами уж нормално станах. но трябва да си купя уред и да се тествам всяка сутрин [smilie5]

нищо против човека. прави това което разбира и както го разбира. но лично аз не бих завидял на човек, мечтаещ за подобно отношение към света. но това си е за друга тема..

да е жив и здрав, да направи хубави кадри на олимпиадата и да разкаже интересни истории [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: Gm   
Дата:   08-08-08 14:12

Na olympiiskite igri se snima samo s Olympus[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: Kanonir   
Дата:   08-08-08 14:36

danbi написа:

Важно уточнение е също, че човека е Американец.
По-важно от самото заснемане и резултатите от него са да се обясни на целия свят, какво и как правят американците. И колко всъщност са велики.

Няма нужда, ние ги знаем какви са.

vga, а ти всъщност с каква цел пусна темата?
Аз явно съм техничар, но не намерих абсолютно никаква информация в първия му пост, освен мрънкането че китайците не щат чуждестранни "асистенти" да им се мотат в организацията на мероприятието (а сети се защо).




[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Данби за 1-то място в класацията на Матасел ли се натискаш или просто във Варна има някакъв вирус?


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: d256h   
Дата:   08-08-08 14:43

Аз въобще не се интересувам от спортна фотография и дори няма да си направя труда да местя пръсти по клавиатурата за да изписвам адреса на някакъв си....
Най-тъпото е, че спорта беше превърнат в политически инструмент...
Мачовете от Б група в България и кварталните срещи дори, са много по-интересни и истински в сравнение с тия смотани олимпийски игри...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: danbi   
Дата:   08-08-08 15:20

Kanonir, класацията си е на matasel и ми е все едно къде съм там.

Радвам се, че темата я има. Ще има и други подобни теми.

Но показноста като явление ми е неприязнена, и в частност тренираната показност на американската школа. Темата не е за това, инак бих ти посочил доста красноречиви примери в блога на този спортен фотограф.

Признавам му техническите, логистични и фотографски предизвикателства с които ще се сблъсква. Както и усилията които ще положи. Но все пак, това му е работата и (дори да не се справи блестящо) ще му се плати добре.
Има безброй други като него -- не е нужно да с епрехласваме по тях или да ги обсъждаме.

Игрите като такива са по-важни -- за съжаление, и те много отдавна, както коментира d256h са арена на политика и размахване на пачка... включително и в сферата на фотографията!

vga, извинявам се, ако съм те засегнал с коментара си.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: e-mil   
Дата:   08-08-08 15:52

"Има безброй други като него -- не е нужно да с епрехласваме по тях или да ги обсъждаме. "

Що пък да не ги обсъждаме? Репортажната фотография по принцип е ангажирана фотография. Било то с медията за която се прави или с личния поглед на фотографа върху събитието. Не виждам нищо странно да се обсъжда фотография във фотографски форум.

"Игрите като такива са по-важни -- за съжаление, и те много отдавна... са арена на политика и размахване на пачка..."
Изборите също са арена на политика. И ги отразяват също платени репортери. Значи ли това, че докато се провеждат няма да обсъждаме репортажна фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на Олимпийските игри
Автор: excessmind   
Дата:   08-08-08 16:06

Гледам, че много ви се обсъжда [smilie5] я ми кажете, как стоят нещата със снимане на футболните мачове в българия, а и други спортни събития, може ли някой да си вземе фотоапаратчето, някое малко dslr-че с по-длъжко обективче и да се изтъпани близо до терена и да си щрака? Или трябва да се легитимира задължително, като баш фотографин за някоя медия?
Аз досега съм ходил само на ралита да снимам, ама там и без това никой не ти обръща внимание, какъв си и какво снимаш. Интересно ми е за другите спортове, как е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »