Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Направи си сам филтри за светкавици
Автор: Sumuelll   
Дата:   07-08-08 00:53

От известно време ми се иска да имам набор от цветни филтри които да слагам на преносимите светкавици с които снимам /580ЕХ + 530Сигма/. Снощи попаднах на едно клипче където колега от Щатите изкара едно около 40броя 'филтри' които всъщност са каталог за нещо друго, но не и филтри за светкавици, но с импровизиран адаптор всяка от мострите в този каталог ставаше перфектен филтър. Питането ми е: как импровизирано си правите филтри. Лично аз намерих 5 цвята заглавни страници за папки в една рекламна агенция, но се чудя дали с транслуцентно фолио ще стане по-добре... или каквото и да е фолио от тези замозалепящите... естествено залепено на презрачен носител.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: джъмбо   
Дата:   07-08-08 09:01

явно колегата е ползвал каталог на роско или лии филтър.... (набор от желатинови фолиа за кино и фото индустрията)

това са сметнати филтри с очаквани ефекти.... офис консумативите могат да доведат до неочаквани резултати....

с една дума ако искаш читави резултати..... намери си такива фолиа... (някой театър или филмова продукция) или иди в динакорд или в киноцентъра и говори с отдел продажби дали могат да ти продадат каталог


http://farm1.static.flickr.com/155/441223806_8cd5540f27.jpg



http://www.craigcolvin.com/blog/?p=19



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   07-08-08 09:33

http://strobist.blogspot.com/2007/07/finally-reliable-sources-for-small-gels.html

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: Sumuelll   
Дата:   07-08-08 09:51

Благодарскко Джъмбо. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: colorit   
Дата:   07-08-08 10:37

Поне за трите основни цвята можеш да ползваш рибон от термосублимационен принтер[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: n1x0n   
Дата:   07-08-08 11:37

Не знам каква е целта на тия импровизации с филтри, които дават "кой-знае-каква" цветна температура и имат "едно-към-гьотере" пропускливост.

Съберете се 2-3 човека, отидете в Динакорд в Дружба, купете си по един лист професионален CTO, CTB и какъвто гел там още ви изкефи, нарежете си ги на малки парчета по ваш вкус - и си снимайте. Няма да излезе скъпо.

darksorrow и той питаше за такива гелове, свържете се и действайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: Sumuelll   
Дата:   07-08-08 12:12

проблема със кооперирането е че Дружба ми е на 400км, но инак безкрайно благодаря за насоките- вече звънях... в Бургас в три магазина няма каталог, но ще изкочи от някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: biso   
Дата:   07-08-08 12:18

пробвай с транспарентно фолио, то е прозрачно, транслуцентното има плътност

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: n1x0n   
Дата:   07-08-08 12:21

проблема със кооперирането е че Дружба ми е на 400км,

Ми те куриерските служби затова са измислени [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: kosara   
Дата:   07-08-08 12:26

hm i kakvo stava s tiq filtri to do nqkade qsno
am ne mislq 4e s foliq 6te stane am zavisi de da osvetqva6 li ili da marda6 WB tam li ko be6e

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: borisyankov   
Дата:   07-08-08 15:21

Тези сампъл пакове, Роско вече не ги дава. Щото тази статия на Стробист е от преди мнооого време и тарикати бол [cool]

Имайте в предвид че тези филтри са термо устойчиви, докато всякакви други които намерите може да почнат да се топят към 60-80 градуса - една не висока температура.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: Sumuelll   
Дата:   07-08-08 16:11

"тарикати бол" - пантон скалите струват пари, през ум не ми е минало че хоп и този каталог ще се подарява. На това което ще го слагам- Wireless блескавици не мисля ще е проблем топенето, по-важното е дали си струва, но след като колеги отвъд океана са намерили начин, защо да не стане и тук- търся начин да имам над 10 цвята, а начин вярвам ще се намери. Преди време един колега беше споменал че е ползвал тези корици от релкамните агенции, направих си червен зелен и син и съм доволен, но ми се иска да си разширя колекцията. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: джъмбо   
Дата:   07-08-08 18:10

мен ми го дадоха фри.... ама то щото съм им клиент [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: Davidoff   
Дата:   07-08-08 18:23

Връзката към Стробист не съм я дал заради семпъл паковете ами заради споменатите места от където могат да се купят фолиа на дребно и на сравнително ниски цени (четете в коментарите). Пък ако има в БГ - още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: paparak_ivi   
Дата:   07-08-08 18:23

Пичове не се излагайте филтрите са 4 вида по целия свят, казвам го като Оператор преди всичко, имаме Корекционни, театрални (цвят)дифузиращи и НД (понийават интензитета на светлината без да влиаят н ацветната температура.Нетака стои въпросасас така наречените корекционни- те са 2 вида .От 3200 келвина да обарнеш на 5600к. и от 5600к. ка обарнеш към 3200к. Естествено има по 3 нива и на двата жида корекционни, както се знаят 250,251,252 за повишажащите към 5600 и цтб ориндж сащо са 3 вида 1/2,1/4 и цял

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: paparak_ivi   
Дата:   07-08-08 18:26

така че със каквитои да е филтри само по цвят подбрани нестават нещата[cool] и ще се ядосвате от резултатите това че имате цветна плака савсем не означава че 6т еви даде йелания от вас ефект.Успехи

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: n1x0n   
Дата:   07-08-08 19:49

Пичове не се излагайте филтрите са 4 вида по целия свят, казвам го като Оператор преди всичко, имаме Корекционни, театрални (цвят)дифузиращи и НД (понийават интензитета на светлината без да влиаят н ацветната температура.Нетака стои въпросасас така наречените корекционни- те са 2 вида .

"Пич", много е важно след като кажеш на събеседниците си "не се излагайте" - да не се изложиш сам...

Филтрите са само 2 вида "по целия свят" - цветни и неутрални.

Цветните могат да бъдат конверсионни, корекционни, специализирани /IR-cut, UV-cut и подобни/ и ефектни /просто шаренки/.

Дифузиите не са филтри. По "целия свят" им викат diffusion, silk, scrim, nylon, scrim jim и т.н., но не и "филтри", просто защото не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: paparak_ivi   
Дата:   07-08-08 20:15

Ok 6tom kazva6. Taka da e[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Направи си сам филтри за светкавици
Автор: borisyankov   
Дата:   07-08-08 20:42

CTO и CTB филтрите са може би най-полезните, но си е хубаво да имаш и други цветове коагто си на кеф за нещо :)

Семпъл паковете + доставка не излизат хич евтино за съжаление.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »