Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Абсурди в конкурса на Германос
Автор: quinss   
Дата:   07-08-08 13:50

Чета условията в конкурса на Германос и се чудя това какво означава?
Снимките, които се качват на сайта, трябва да бъдат във формат JPG с резолюция 72 dpi и големина до 550 КВ.

За участие във фотоизложбата на GERMANOS участниците, спечелили в категория Снимка с фотоапарат, е необходимо да изпратят снимките си в резолюция 300 dpi, TIFF формат.

Според мен така не е указан никакъв размер!
Аз мога да пратя снимка 3х4см 300дпи[cool]
Да кажем, че организаторите бъкел не разбират, но все пак виждам в журито Иво Хаджимишев, Евгени Димитров, Мони Франсез, Надежда Чипева, та те дали също не са наясно за това?[cool]

Друга глупост според мен - снимките се одобряват и пускат един път дневно от администратор. Така накуп се пускат по 100 снимки и като отвориш галерията някои снимки стоят цял ден най-отпред, а други потъват веднага на 10-та станица[smilie10] [smilie10]

Абе изобщо[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: canonio   
Дата:   07-08-08 13:52

Дежа_ву......

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: darksorrow   
Дата:   07-08-08 13:58

щом има жури, какво значение има колко точно ще ти се види снимката и къде точно е потънала?

(едит - сега зачетох, има значение за наградата на публиката, да)

аз пък не намерих начин от двата линка на сайта да видя какви всъщност са наградите? не редиректва по най-правилния начин... [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-08-08 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: vga   
Дата:   07-08-08 14:01

по принцип размера на хартиеното копие си зависи изцяло от автора. в зависимост от замисъла може да е и 1х2 см. [smilie3]

това си е творчески похват и зависи от идеята. за този конкурс обаче сигурно се иска 20х30 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: quinss   
Дата:   07-08-08 14:12

Аха, значи ако им изпратя снимка 1х2см 300дпи, няма да могат да кажат нищо[smilie5]

А как може да се мери в дпи резолюцията при качване в сайт, това не е ли огромна глупост и невежество?
Снимките, които се качват на сайта, трябва да бъдат във формат JPG с резолюция 72 dpi и големина до 550 КВ.

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: vga   
Дата:   07-08-08 14:15

е тука май важи принцип колкото повече - толкова по-добре. ако се обосновеш че идеята на кадъра е някакъв минимализъм или представиш едно табло със история от 50 снимки в малък формат, която да има смисъл да е малък формат, няма да ти кажат нищо. надявам се да разбираш за какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: stoyan_5   
Дата:   07-08-08 14:16

... и ще ме оценява жури!
Има ли смисъл да участвам?

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурди в конкурса на Германос
Автор: svetal   
Дата:   07-08-08 14:40

абе какво му мислите толкова аз ги свалих от тук и ги качих там лесно е[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »