Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: J.J.R.   
Дата:   06-08-08 22:27

Привет. Имам записи с VHS-C камера и искам чрез Audio / Video кабел да ги прехвърля 1:1 в лаптопа(USB), в краен случай на PC с PCI, и с такава минимална компресия, че да мога после да ги пипам с някой софтуер, без да ми се смазни картината от компесията. Търсих доста ТВ тунери, даже на това попаднах:

http://www.orderbg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=29&products_id=2943


обаче, чета че качеството било ужасно през него.

Някакви идеи и предложения, някой с аналогова камера които да си прехвърля в компа видеотата?

Благодаря.

http://www.orderbg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=29&products_id=3243


А това?
http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?manufacturers_id=50&products_id=2890

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: jivkojj   
Дата:   06-08-08 22:32

Според мен не се занимавай с тунери.
Най-добре виж някой твой познат дали има MiniDV камера с аналогов вход, с нея все едно сваляш касетка и после навсякъде може да си обработиш материала. Поне такива камери сега под път и над път.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: emo99   
Дата:   06-08-08 22:56

......с тунери не става.От опит го знам.Ако ставаше нямаше да си купя DVD Recorder.Ако си от София мога да ти ги прехвърля на DVD.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: J.J.R.   
Дата:   06-08-08 23:03

Значи немам познати с камери, имам тази камера(VHS-C), не искам да го записвам на DVD, искам да го прехвърля в компа и да режа и сложа музика, да си играя с него. Гледам тунери много, ма незнам кой ще е с добро качество. Решението ми е просто тунер, ма незнам какъв.
Ако може някой да помогне...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: insight   
Дата:   06-08-08 23:15

потърси "Canopus" и виж какво предлагат... някаква несофийска фирма ги предлагаше, но качеството ... ами не съм професионалист ама по-добро не съм виждал. Цената е адекватна.

Тунерите, че не стават - е много общо понятие. Тунер Авер с Х-чипсет е = на съответния кепчър на Авер със същия Х-чипсет, ако говорим за качество. Малко по-скъпата платка с тунер в края на краищата ще ти остане като възможност да превърнеш всеки компютър в телевизор, или ако това не те интересува - много по-лесно ще се продаде 2-нд хенд.
Ако не си екстремист на тема качество - USB-volar-ите на Авер дават доста добро съотношение цена-качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: DStefanov   
Дата:   06-08-08 23:22

Не ти трябва тунер, а кепчър (Capture)!!! Казали са го по-горе [smile] Тунер за какво ти е?!?!?!? Телевизия ли ще гледаш?
Потърси в нета, има много изписано [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: J.J.R.   
Дата:   06-08-08 23:44

DStefanov Ае спрете се правите на дървени философи, не ми дреме кво ми трябва тунер или кепчър, питам дали някой от тук който има даден модел има някакви наблюдения просто. Не очаквам от VHS да прави HD, просто да не вкарва смущения или "дефекти" по видеото, и реално точно нямам представа кой модел как ще се справи. Посочил съм три модела примерно, едното точно за прехвърляне на видео(не тунер) ма в нета срещам че недоволни от качеството. Дали е тунер и кепчър кво значение има, от 8384374 избора на тунер я има 2 кепчъра само, я не.



Публикацията е редактирана (06-08-08 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: DStefanov   
Дата:   06-08-08 23:56

Пич, ти си дървения философ тук!!!
Хем си некомпетентен, шем се нервиш [smilie9]
"Дали е тунер и кепчър кво значение има" - Има и то не е малко. Първо в цената и второ във функцията която изпълняват двете устройства. Не че с тунер не става, но защо трябва да се набутваш с цифри!?!?!?
Баси, хем питаш хем се караш!?!? Леко си нагъл май, айде оправяй се, ти имаш проблем не аз или който и да е от форума [smilie5]
п.с. Ако беше малко по-любезен щях и модел на кепчър да ти дам, ама.....ти си оправен ще се ориентираш там от 234523624624 модела ли бяха [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-08-08 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: dedopop   
Дата:   07-08-08 00:00

Минал съм по тоя път и съм беснял по цели нощи, като нещо не стане като хората, а то никога не става ни с тунери, ни с кепчъри, с нищо не става. Става с ДВД рекордер, това е. С тунер или кепчър, некомпресирано видео е поне 70 гб/час. Като тръгнеш да го обработваш и системата увисва тотално. Трябват ти поне 200 гб свободни на харда и часове за да се компресира.
С ДВД рекодера става перфектно - записва си в двд формат, после го импортвам в какъвто и да е видеоредактор и почваш да го режеш и монтираш. Вярно, някой ще каже, че записа е в МПЕГ2 и не става за монтаж. И това може да се прескочи - слагаш го в програмата, примерно Адоб Премиер 1,5/2,0/ CS3 Про, след което го експортваш в DV. И ето ти DV файл, със същото качество като на VHS касетата, който файл подлежи на монтаж.
Така реших въпроса.



Публикацията е редактирана (07-08-08 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: J.J.R.   
Дата:   07-08-08 00:12

dedopop
Благодаря, за точните отговори. Ще помисля по въпроса.

DStefanov
Еми точно щото видех 1 кепчър и 3845948754 тунера с видео вход, смятам, че имам избор от тунери а не от кепчъри. Ок?

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: Rockhopper   
Дата:   07-08-08 10:26

Ето това ти е нужно.
http://www.blackmagic-design.com/products/videorecorder/

Направо компресира в нужният ти формат.



Публикацията е редактирана (07-08-08 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: папач   
Дата:   07-08-08 11:43

J.J.R.,усещам,че искаш да нагазиш в дълбоки води.Ако не смяташ да изучиш основно един тежък занаят и после да печелиш от него,то въобще не се захващай.Няма да се оправдаят разходите около устройствата и безсъните нощи по разучаване и експериментиране......
Попитай тук специалистите в това.
http://video-editing.biz/forum/index.php?action=collapse;c=1;sa=expand#1

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: svilka   
Дата:   07-08-08 11:58

Нещо нямах нерви да чета цялата тема. [smilie8]

Също като автора имам VHS-C. Най-после стигнах до прехвърлянето. Взех си USB El Gato Hybrid /ако не греша/ за Мак. Свалих без проблем/не виждам какво качество очаквате от SD Pal[smilie18] / разни записи, но се оказа, че имам проблем с касетките или камерата, защото в долния край имам лоша синхронизация или както се нарича отместването. [smilie5] Механично лентата си е наред, но не ми се задълбаваше и зарязах проекта. [smilie7]

В случай, че си в София може да се видим за проба с твоята камера и така. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: icarus   
Дата:   07-08-08 12:02

Да започнем отначало : има VHS-C формат. Спецификации тук :
http://en.wikipedia.org/wiki/VHS#VHS-C_.2F_Super-VHS-C

какво виждаме - 250 линии, това (VHS is roughly equivalent to 320 pixels of horizontal resolution with a signal-to-noise ratio of the image at 43 dB.) си го преведете сами ....
Значи с какъвто и кепчър да работите, АЦП-то му прави до 320 х 250 пиксела на цвят (х3 за RGB)на кадър - това е ограничение от формата.

Сега да направим експеримент - вземаме една снимка 320 х 250 и я разпъваме по екрана на един средностатистически монитор. Зърна.... Вземаме някой фоторедактор и с интерполационни методи увеличаваме броя пиксели. Е как е новото изображение ? Харесва ли ви ?

Аналогично и с VHS-a ....

Та не е проблема в тунерите, кепчърите, Пинакли-те, а в аналоговия VHS сигнал, който искаме да го цифровизираме.
Какво следва от това - с каквото и да е вкарайте сигнала в компютъра в стандартен AVI, след това и в MPEG2/4 да се мачка по-добър няма да стане. Е, през TV Out-а на видеокартата може да се гледа на телевизор с качество близко или същото като от касетата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: icarus   
Дата:   07-08-08 12:17

И още : който и да е тунер / кепчър / усб джаджа или пцмциа за лаптоп върши работа за VHS / C / S-VHS това са аналогови формати.
А мнения от рода на :
"на телевизора е екстра качество / на монитора - зърна" ... ми затова хората си гледат видеото и БТВ-то на телевизора (аналогово),
просто компютъра е цифров уред.
И не се притеснявайте - конвертирането от аналогов в цифров сигнал не влошава качеството, повечето тунери и кепчъри поне имат 14 битов АЦП (това ще рече 16 000 нюанса на цвят), синхронизацията (ПАЛ/СЕКАМ етц.) се оправя софтуерно, дори и Microsoft MovieMaker (или както там беше...) върши работа за ефекти, надписи и менюта ... е, ще се учат нови термини като Тайм-линия и др ....
Успехи !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: J.J.R.   
Дата:   07-08-08 13:25

Благодаря на всички за отговорите, точно това ме интересуваше как се справят тунерите,

папач
Моля да не усещаш нищо, защото пак на спам го избивате, снимам приятелите с такава камера защото имам такава, и не виждам нищо лошо и професионално в това да си сглобя клип с техните приключения и да му сложа музика.

Изнервих се, не за друго, а за това че тук НЯМА тема, в която да няма спам и човек като тръгне да чете му писва от спам.

Благодаря отново за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: Insight   
Дата:   07-08-08 14:08

Абе някой спомена ДВД рекордер, та ме озари идеята, ако вържа видеото към S-VIdeo входа на МиниДВ камерата, дали няма да мога да изсмукам прилично качество, което после да си метна през Fire Wire на компа?
Някой правил ли е такава врътка да споделя. Проблема е че нямам читаво VHS видео за да пробвам.


.... точно преди малко съпругата ми я озари идеята че не съм бил бил прехвърлИл Сватбения VHS на ДВД, а за това кепчър няма да купувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: stoyan_5   
Дата:   07-08-08 14:13

Insight - моята видеокамера Сони Н40 прави именно това, дори не е необходимо да записвам, а директно на компа в реално време ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: icarus   
Дата:   07-08-08 14:26

Понеже и моята касета VHS от сватбата ни не беше прехвърлена навремето, скоро направих 2 експеримента - първо с Пинакъл тунер и после с HDD камера - и двата успешни. В тунера сигнала го вкарах през чинчовете, в камерата със S кабел и отделно звук в компютъра (тук ми избяга леко синхронизацията, та после с таймлинията корекции). От камерата в компютъра през файервера (IEEE1394). Имаше съвсем слаба (незабележима) разлика в цветовете - с пинакъл-а "златистото" е с блясък, през камерата жълтееше. Но всичко това се оправя със софтуерните филтри на Пинакъл Студио софтуер-а. Направих отделни AVI видео файл и MPEG звукови писти. След това малко менюта, сканирах снимките от събитията "преди, по време на и след това" и монтирах във Студио-то DVD заготовка. После бутона Burn direct и тиражиране за всички роднини. Е имаше и куриози : на незнамсикойси бабатаму имала само видео, ама да съм го направел на касетата с менюта за да си "превъртала по-бързо" ...

С две думи, варианти хиляди, метода е един и същ : аналогов сигнал -> АЦП -> дигитален формат -> софтуерна обработка -> цифров или аналогов носител.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: папач   
Дата:   07-08-08 18:36

J.J.R.нееее приемай казаното от мен като спам,защото това е голата истина.Много отдавна се занимавам с това и съм преминал всичките кръгове на ада.Това е много сериозна наука и трябва да се знаят куп неща,които не се научават за месец два.
Основното е да влезе ави 720/576,обработката е цяла наука а за изхода на диск не ми се приказва.
Insight,ако камерата ти е с аналогови входове и виждаш картин и звук от видеото в нея,значи можеш да кепчваш в реално време през Fire Wire в компа.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: jivkojj   
Дата:   07-08-08 20:00

Чак пък наука. Навремето когато основната техника е била Селерон 366Мхз, 128МБ РАМ и miro video може и така да е било.
Не виждам нищо сложно обаче да закача видеото към камерата и от там с WinDV да си запиша видеото, което е ни повече ни по-малко от 13ГБ на час, както всяка една касетка - DV stream. От там нататък вече всяка видеообработваща програма си е индивидуална, но това е друга тема вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: batgani   
Дата:   07-08-08 20:12

преди година и аз имах същия проблем.нужен ти е кепчър,видеоплеър и програма.програмата която ползвах и все още ползвам е Pinnacle.слагащ касетата в плеъра и 4рез програмата започваш да кепчва6,не е трудно въобще.има само малко насстройки на програмата.другото което можеш да се сбъскаш е разминажане на видео и аудио,но с малко повече игра върху видео и аудио лентата 6те успееш.късмет!!!!!!!!!!!!!
http://zamunda.net/browse.php?search=pinnacle&cat=0&incldead=1

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: KLK   
Дата:   07-08-08 20:18

Това е устройството:
Видео конвертор Canopus ADVC-55

ADVC55 е идеален за конвертиране на аналогов видео сигнал към FireWire-оборудвани преносими компютри и домашни(офис) компютри.

http://desktop.thomsongrassvalley.com/products/ADVC55/index.php


Видео конвертор Canopus ADVC-110

Свързва се с всякакво широко използвано DV и аналогово видео оборудване

http://desktop.thomsongrassvalley.com/products/ADVC110/index.php


За цените:
http://shop.data.bg/?page=product_type_list&structure=ProductTypes&instanceID=785

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: J.J.R.   
Дата:   07-08-08 20:52

Хора, вероятно не съм обяснил правилно, значи питането ми беше свързано с това, че четох че онова ус-во на плекстор давало гадна картина според потребителите му. И питането ми беше просто насочено в насока - "имам тунер, опитах гадно е, или имам тунер/Кепчър(няма значение какво) на еди кой си еди какъв си модел и съм доволен или не съм доволен, прави проблеми и т.н.)нещо от сорта. Защото в магазините има много модели и избор, просто идея нямам как се справя един спрямо друг, не говорим за VHS като качество. В крайна сметка си купих тоз на
http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?manufacturers_id=50&products_id=2890

и като пробвам ще пиша какво е станало. ИНаче в дата.бг гледах още сутринта онези неща, ма те струват просто... - нема смисъл, тя камерата любителска, записите също.
Незнам, дано не остана разочарован, защото пък записите в камерата и на ТВ са доста добре, за разлика от цифровите 1CCD дето са по 300-500лв и снимат ужасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от насока - какво да купя, за да прехвърля VHS
Автор: icarus   
Дата:   08-08-08 07:51

Съвсем накратко :
- ако очакваш да стане "по-хубаво" от оригинала (цвят, контраст, резолюция)- няма да стане;
- ако се притесняваш да не стане по-лошо - няма да стане по-лошо качеството;
- ако целта е да "архивираш" VHS-a на DVD - това е начина;
- ако се надяваш да получиш DVD качество - няма да стане;
- ако искаш да направиш DVD менюта, да добавиш звукови ефекти и визуални екстри (преливания, снимки етц.) - това е начина;
- ако гледаш крайния резултат, където си гледал досега VHS-a (в телевезора) - няма да се разочароваш;
- ако ще го гледаш върху екрана на компютъра - ще се разочароваш;
- ако ще го гледаш от мастерираното DVD върху голям екран (плазма, лцд и т.н.) през цифров изход (DVI или HDMI) - включи опция за допълнителен процесинг на видеосигнала, иначе ще ти е "гадно";
- ако имаш качествен ресивър, подай аналогово сигнала и използвай ъпскалинг процесора, за да получиш "близко до DVD качество";
- при всички положения печелиш цифров архив и нови умения[smilie5] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »