Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: dd5   
Дата:   05-08-08 12:25

Здравейте!
Има ли някой впечатления как се държи Р 2400 с ъс системата на прокарт?
Имах сп 1290-само с оригинални мастилници го ползвах ама пак му се скапа главата-смениха му я + помпата ама чертите не се оправиха[smilie11]
Та ако някой има опит нека сподели-с оригинални мастила ли само да печатам или тези на прокарт са добри![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: beliot   
Дата:   05-08-08 12:31

Аз имам, само че Канон+СНПМ от прокарт. Доволен съм. Засега няма проблеми. Печатам само с мастила и хартии от Прокарт[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: 3DFEN   
Дата:   05-08-08 18:44

С ЕПСОН Ц80 съм от много години.
И със система . Трябва да се печати по често и желателно на максим качество с мастилата на Прокарт.
Иначе трябва по често чистене на главите.

.....Имах сп 1290-само с оригинални мастилници го ползвах ама пак му се скапа главата-смениха му я + помпата ама чертите не се оправиха....[/b

А какво стана с този принтер

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-08-08 19:18

как се държи Р 2400 със системата на прокарт

Кво ще рече "със системата на прокарт" - да не мислиш, че те продават само един вид мастила, и си ги бъркат в мазето?

Зависи от вида мастило и начина на работа. Другото опира да конкретната бройка СНПМ - ако е дефектна, ще има проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: dd5   
Дата:   06-08-08 00:12

3DFEN ,още е при мен ама не го ползвам
след смяната на главате и помпата подължи да печата по същия начин както преди ремонта
Върнах го обротно -пращаха го в софия да го умуват ,върнаха го ама файда йок[smilie5]
GenaDP ,аз ако имах опит с наливните хмастила нямаше да питам-видях че системата е 120 лв за тоя модел ама не разбрах че има и различни мастила за тоя модел които предлагат Прокарт-аз не мисля а моля за съвет от тези които са запознати[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-08-08 01:35

Мастила има разни - на водна основа, на водна основа с УВ защита, пигментни, сублимационни, и т.н.

Какво предлагат прокарт - ще ги питаш тях. А колко са читави мастилата - комай само по метода на пробата и грешката можеш да разбереш. На мен ми писна да се занимавам с глупости, ще взема и аз да внасям, че на едно място няма някой да ти покаже гамута на мастилата, да ти каже кое колко е читаво, да ти направи цветен профил...

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: JMDP   
Дата:   06-08-08 10:22

dd5, използвам система за непрекъснато подаване на мастилата с принтер EPSON StylusPhoto 950. Нямам никакви проблеми с машинката вече над 5 години. Мастилата, които използвам са от ПРОКАРТ - на водна основа с UV защита (производство от БАЙ КИТАЙ [smilie3] ). 950-ката се използва само за офис печат.

По отношение на 2400 - много зависи колко ще печаташ. Ако става въпрос за един път в месеца по 1-2 листа, може и да имаш известни затруднения с въпросната "технология". От личен опит ще ти кажа, че по някое време минах на зареждаеми касети. Тъй като твърде рядко използвам пинтера, ако в рамките на седмица го пусна 1 път, то 2/3 от дюзите ги няма. Дори и след 5-6 !!!! [smilie9] прочиствания не се появяват всичките. С касети нещата са доста по-добре. Ако липсват при тест част о дюзите, то след 1 почистване излизат всичките. Мой познат е с два такива принтера със системи и няма грам проблем, но е прекарал през тях "литри" мастила, т.е. яко печатане.
Мастилата за 2400, които използвам са на ОСР (пигментни) от ПРОКАРТ.
Хората от ПРОКАРТ са безкрайно точни!!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: dd5   
Дата:   06-08-08 11:21

снимки основно ще печата принтера-от 20/30 нагоре в размери
И с 1290-то преди всеки принт пусках тест на главите и почти винаги се налагаше продухване и съответно загуба на мастила-затова съм решил за СНПМ -системка-поне да намаля разходите че иначе не мога да му хвана рандемана
То това е основния проблем-я има в седмицата 1-2 копия ,я няма[smilie2]
Благодаря на отзовалите се!
Отворен съм и за още мнения[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-08-08 11:52

И с 1290-то преди всеки принт пусках тест на главите и почти винаги се налагаше продухване и съответно загуба на мастила-затова съм решил за СНПМ -системка-поне да намаля разходите че иначе не мога да му хвана рандемана


По-добре печатай по нещо малко през няколко дена, отколкото да чистиш преди всяко печатане. Нямаш си идея колко мастило заминава при чистенето...

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: JMDP   
Дата:   06-08-08 13:21

dd5, определено 2400 е по-махнат от към система и засъхване на дюзите. На 950-ката ми и след месец и нещо почти нямам проблеми. При 2400 в рамките на седмица без използване, се появява романтика с почистването. И ще бъда още по-конкретен - с едно почистване не се минава, трябват няколко, защото дюзите, които са липсвали при теста се появяват селд първото почистване, но изчезват нови, които ги е имало[smilie5] . Този ефект е доста добре изразен със система, по-малко изразен с презареждаеми касети и липсва при оригиналните касети. Това идва да покаже, че вътрешната архитектура на резервоарчетата не е много изпипана спрямо оригиналните.

GenaDP е абс. прав, че при пускане за печат на макар и малки размери е достатъчно да си спестиш прочистванията. За 2 месеца и половина от почистване съм напълнил 100мл. шишенце!!!!!![smilie5] (извел съм изходите на помпата извън принтер за да не отива мастилото в памперсите). И една от причините за това кол. е нередовен печат. GenaDP [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-08-08 13:25

На 2400 дюзите са много по-малки, отколкото на по-старите модели, и по-бързо се затлачват, особено ако се ползват недобре филтрирани неоригинални мастила.

Друг проблем за изчезване на дюзи са въздушните мехурчета в с-мата за мастилоподаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: JMDP   
Дата:   06-08-08 13:37

GenaDP[smilie24] [smilie24]
Като използвах 2400 с оригиналните мастила, първото което ми направи впечатление е, че и с тях по-бързо засъхваше. Е, тогава база за сравнение ми бе 950-ката, но той е друга бира.
При системата, след почистване изчезват дюзи, които до този момент са излизали. Стигал съм до 5-6 почиствания и все някоя липсва... Стигнах до заключението, че при почистване, неоригиналната касета на системата не подсигурява нужния дебит и се създава вакуум в касетата, което води до засмукване на въздух през дюзите. Бях си направил ивици на 8-те цвята, които ги разпечатвах на А4 в най-качествен режим. След отпечатването, всички дюзи излизат. Това ми беше рецептата - ако до 2 почиствания не всичко е ОК, пускам въпросните ивици в Photo RPM и всичко заспива[cool].

Та такива работи... този принтер не е направен за да стои [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: dd5   
Дата:   06-08-08 15:13

Голямо чудене ме хвана[smilie11]
Дали да не го ползвам само с оригинални мастилници?

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: JMDP   
Дата:   06-08-08 16:02

dd5, дори и с оригинални мастила, пак ще засъхва при относително рядко разпечатване. Със система или с касети за презареждане, 2400 си работи перфектно, но все пак има някои особености. Питаш дали има проблем със системата - няма! Всичко си работи, авторесет чиповете се рестартират и т.н.
Технически няма никакви проблеми. Нека не забравяме и цената на оригиналния консуматив. С ОСР и калибриране на 2400 - качеството е брилянтно!!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: KLK   
Дата:   06-08-08 16:17

Определено ЕПСОН са лидери в мастилено-струйните принтери. Продал съм много ЕПСОНИ, а и аз самият ползвам - имам 3. ЕПСОН 1160 вече 4 години го ползвам с неоригинални мастила. R265 също гоползвам с неоригинални. Само PictureMate го ползвам с оригинални, защото няма неоригинален консуматив. Като неоригинален консуматиж препоръчван Q-ink или Uni-1. Неги продават по хамбарните магазини, като Метро, Технополис, Техномаркет и др. Мога да Ви дам вносителя и да си ги поръчвате директно на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: JMDP   
Дата:   06-08-08 16:37

KLK, Q-ink и Uni-1 изглежда са търговски марки. Не става ясно кой е производителят на мастилата. Аз си купувам съответната марка мастило в разфасовка от по 100мл.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: KLK   
Дата:   06-08-08 16:49

http://www.q-ink.com/

http://www.uni-1.net/


Вносител: "АЛПЕС" ЕООД
гр. Пловдив
ул. "Л. Каравелов" 9
тел.: 032/636145

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: asahi   
Дата:   06-08-08 17:51

Жегата също спомага за засъхването на мастилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: KLK   
Дата:   06-08-08 18:24

Ако не работиш с принтера поне 2 пъти седмично, или поне да му пускаш тест на мастилата, тон вероятността да засъхне главата е голяма, независимо от производителя на принтера и мастилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: KLK   
Дата:   06-08-08 18:49

За Стара Загора дистрибутор - МАРК СИСТЕМИ ООД
бул. "П. Евтимий" 108 ет. 2

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-08-08 19:07

KLK, Q-ink и Uni-1 изглежда са търговски марки. Не става ясно кой е производителят на мастилата.

Няма значение кой е производителят. Важно е качеството - а при тея фирми не става ясно какво е то.

Всъщност, от всички производители само 3-ма се гръмнаха да ми пратят информацията, която им поисках. И естествено, бих си взел мастила само от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: JMDP   
Дата:   06-08-08 21:04

GenaDP[smilie24] Имаш ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: 321   
Дата:   12-08-08 11:17

И все пак кои са те,Гена?

Отговори на това съобщение
 Re: Епсън Р 2400+система на Прокарт?
Автор: BIKE1234   
Дата:   14-08-08 00:39

Аз имам два принтера Епсън със система от прокарт Печатам много и на двата се загубеха половината дюзи на светло червеното R 360 r R265

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »