Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: Stanimakis   
Дата:   03-08-08 13:53

Здравейте, нов съм във форума и исках да попитам за мнение при избора ми на посочените неща.Избрал съм твърдо (засега) този апарат.Вчера гледах няколко часа за карти памет и зарядни за АА батерии.

1.Фотоапарат.Апарата е 360 лв. (без доставката с Еконт от София до Пловдив) от www.edepot-bg.com .Върви пълен комплект (както в магазин) + една година гаранция.Сайта го ползват за купуване на апарати и обективи с ниски и доста високи цени.С 40 лв. по малка цена от Техномаркет/Технополис когато апарата от 440 е 400 лв. на промоция там.Ще ми се да вярвам, че всичко е истина и няма да има проблем,все едно съм го взел от обикновен магазин.Освен 440 лв., апарата е и 420 във магазините на photopavilion + подарък 1 GB SD карта (но дали ще ми хареса е друг въпрос).Кой-вариант да избера?

2.Картата памет.От SanDisk гледам, че са най-доволни хората.Цените обаче са ми малко високи.Особено на SDHC картите им независимо дали е клас 2, 4 или 6.Евтините карти са на Kingston 17 лв. 2GB SD карта с 1,5 MB/s скорост за запис.Също на Corsair, A-Data, Apacer, Trancdent и т.н.Тук въпроса ми е колко бърза карта да взема и кой модел, за да няма забавяне от самата памет ами само апарата да забавя нещата.Също четох, че някои карти хабели минимално батеиите дори без да се снима.Това незнам дали е така, но не ми харесва ако е на моята карта :) Не ми се дават повече от 30 лв. но това доста ме ограничава в избора.

3.Зарядно.Четох също много и за него.Хвалеха серията Eneloop на Sanyo.Батериите са 4AA x 2000 mah но отдавали по-добре заряда и издържали приличен брой снимки.Цената е ~ 30 лв.Има и други на Sanyo, Varta и т.н. с NiMH батерии 2700 mah пак по ~ 30 лв.

Помогнете, понеже виждам, че има хора които разбират тук.Целта е да ми стигне заплата дето я взимам утре и всичко което взема да е максимално добро за използване.
Благодаря предварително и се извинявам за дължината на текста!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A720 IS , SD/SDHC карта памет , зарядно
Автор: bouncer   
Дата:   03-08-08 16:22

Картата подарък във Фотопавилион е Трансенд или Кингстън (45x) и по-бърза не е нужна за този апарат. Гаранцията в България по закон е 2 години, а не 1! Освен това е-depot не е фирма и не издава документ за покупка и в допълнение може по някое време да изчезнат, защото са страшни мушмороци[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: Stanimakis   
Дата:   04-08-08 20:13

Май от фотопавилион-а ще го взема апарата , но по другите 2 точки може ли да помогнете [shtrak] 2GB Transcend 45x за SD карта добре ли е? Тази марка дава ли дефекти често или ще се държи прилично? По добре 2GB Kingston или Transcend 45х ?Моля помогнете и за зарядното. След няколко дена отивам да взимам всичко. Искаше ми се да чуя мнения на по-знаещи хора с опит ...



Публикацията е редактирана (04-08-08 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: doca   
Дата:   04-08-08 20:43

Вчера взех зарядно от Техномаркет -Панасоник с 4 х2100 Панасоник за 29 лв. всичко.
Обаче трябва да ти е ясно, че всичко е китайско, нали![beer]
За SD-карта вземай някаква PQI до 2 GB, всъщност каквато и да вземеш, резултата ще е един и същ като бързодействие.



Публикацията е редактирана (04-08-08 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: ogimag   
Дата:   04-08-08 21:17

Пич просто си вземи една карта!! Не пръскай излишни пари за супербързи и маркови карти! Да не обяснявам защо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: Stanimakis   
Дата:   04-08-08 22:19

Да де , ама един приятел ми вика като му разправям , че бързината на картата имала значение.Казва ми , че снимката му се записвала (нормално) ... за 4-5 секунди.А едва ли е повече от 4-5 МБ.Картата му трябва да е бая бавничка (някаква за пентакс била).Затова казвам една поне 45х (някаде 3-4-5 MB/s мисля че и даваха) дето дават от фотопавилион магазина , хем на промоция с апарата , хем и цената е горе долу малка за България.Иначе е ясно , че в други страни някои неща са много по-евтини ... Аз в първия ми коментар съм обяснил нещата доста добре , ако ги прочете.Не искам да давам никакви излишни пари , но поне да купя нещо достатъчно , да няма излишък , но и да няма липса на потенциал :)

А за зарядното , това Sanyo Eneloop 4 x AA 2000 mah , дали е по-добро от Sanyo 4 x AA 2700 mah ? И двете батерии мисля , че са си NiMH , технологията май беше някаква различна , но цената им ие еднаква ~ 30-35 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: pifakiz   
Дата:   04-08-08 22:26

Ето ти една обява за Canon PowerShot 720 IS!

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=215634&t=215631&phorum_uriauth=#reply_215634

Грабвай Канончето, дакато е топло още!!![smilie5]



Публикацията е редактирана (04-08-08 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избора на SD/SDHC карта памет и зарядно за Canon A720 IS
Автор: ogimag   
Дата:   04-08-08 23:05

Всички карти пишат информацията на тях с единици и нули. Дори и някои да са пет пъти по-скъпи. А Canon A720 IS едва ли ще оцени най-скъпата карта. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »