Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 09:56

Наближава денят в който ще закупя първия си фотоапарат [shtrak] и всеки ден различни хора,различни мнения ...разколебавам се все почеве ,и повече от първоначалното си решение за апарат от типа "сапунерка". Иска ми се да е нещо с джобни размери,но все пак да не пренебрегваме качеството на снимките,все пак ще правя снимки няма да си запълвам джобовете . Бях се спрял на Canon IXUS 960IS и Sony Cyber-Shot W300 от сапунерките,докато не ми пуснаха мухата за Sony DSC 9H примерно....и от този клас апарати. Помогнете с няколко съвета дали си заслужават 'сапунерките',защото все още ми се иска да си взема такъв...,освен ако не ме убедите в противното.

П.С. Доводи за цената не се приемат...понеже съм ги намерил за по 270$ (Canon) и 280$ (Sony),а не на абсурдните цени на нашия пазар!

Отговори на това съобщение
 Re: HELP !
Автор: j_mironski   
Дата:   03-08-08 10:00

Абе я сложи едно заглавие като хората ако искаш някой да ти обърне внимание.

Написал си HELP ! сякаш се давиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: HELP !
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 10:03

Ами ЕТО . Сравнявайте си сам.

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 10:04

така по-добре ли е ? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 10:06

doca мерси за линка,но идеята ми е ,че като не разбирам нищо от фотоапарати всички тези параметри ми изглеждат доста еднакви... Просто исках компетентно мнение дали с тези сапунерки ще мога да правя хубави снимки не само на слънчева светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: j_mironski   
Дата:   03-08-08 10:11

Избери Canon и няма да сгрешиш

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 10:20

Като искаш да правиш снимки при оскъдно осветление, търси апарат с по- голяма матрица.
Ако не ти е ясно, как да разбереш от х-ките коя е по-голямата матрица, започни от ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: surg   
Дата:   03-08-08 10:20

1. какви снимки искаш да снимаш
1.1 ако е семен тип, няма значение какво точно ще избереш, избирай на хубост размер и цена
1.2 ако ще се занимаваш по сериозно, ти трябва добър апарат с ръчни настройки
1.3 ако ще искаш да ставаш "велик" фотограф и да си вадиш хляба с това, или искаш да си пръв на изложба иска ДСЛР и връзки
2. по принцип ако си след 1.1, е добре да купиш и апарат с повечко зоом, и то оптичен, дава доста ползи както ще разбереш по нататък
2.1 избери си по принцип най скъпит Канон който можеш да си позволиш
2.2 в класа на зоом има днес Канон С5, Панасоник ФЗ 18 или 28,
3.0 прочети 2-3 книги за фотография....
почни от тук.....https://photo-forum.net/ebook/start.htm

4. Canon IXUS 960IS и Sony Cyber-Shot W300 са прекрасни апарати...но нямат ръчни настройки и са подходящи за семен тип снимки
4.1 в клас с ръчни и малко зоом виж Канон А720, А650, дори А590,
5.Мегапискелите нямат значение, не се води само по тях

[shtrak]



Публикацията е редактирана (03-08-08 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: teodor29   
Дата:   03-08-08 10:28

Ватев, компетентното мнение е, че всичко зависи от критерия ти за кчество. Моето мнение е, че сапунерките стават само за снимки при МНОГО ДОБРИ светлинни условия! Но пак казвам - зависи от критерия! Ако ще ги гледаш на голям компютърен екран, често ще имаш разочарования. Ако ще вадиш снимки на хартия тип "пощенски формат", в много случаи сапунерките ще се представят добре. Особено ако преди това обработваш снимките с някоя програма. И не на последно място е размерът - сапунерката е винаги с тебе. И най-хубавият апарат няма да направи добри снимки, ако не е с тебе. И ако не мислиш да мъкнеш често голяма камера, по-добре е да си вземеш сапунерка. Най-общо казано обаче, по-голямата по размер камера прави по-качествени снимки (важи и за сапунерките). Но да залагаш само на този фактор е грешка несъмнено.[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: teodor29   
Дата:   03-08-08 10:31

А, гледам СУРГ добре ти е понаписал.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 11:08

Благодаря за съветите !

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: pmartinov   
Дата:   03-08-08 11:38

Става Ватев,става![smilie24] [smile]

Но освем каква е сапунерката има значение и кои я държи [smilie3]


Тоест решаващо значение има ЗАДАПАРАТНОТО УСТРОЙСТВО [smilie5]


[smilie18]



[beer] [shtrak]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: djfroggy   
Дата:   03-08-08 11:41

Сапунерките много си струват,особено за човек с подчертано любителска насоченост.От този клас фотоапарати препоръчвам горещо:

1.Стари модели-намират се втора употреба само:
Canon Powershot Pro 1
Nikon Coolpics 8800
Canon Powershot G2
Canon Powershot G3
Canon Powershot G5
Canon Powershot G6
Canon Powershot A610/A620
Canon Powershot A95
Nikon Coolpics 5000
Olympus C765/770
Panasonic FZ20
Panasonic FZ10


2.Нови модели-намират се както нови,така и употребявани:
Canon Powershot G7
Canon Powershot G9
Olympus SP550/560/570
Panasonic FZ50
PanasonicFZ8/FZ18

И още много от този клас.
Описаните по-горе фотоапарати са минали през ръцете ми,снимал съм с тях и мога да гарантирам за тяхното отлично фотографско качесто,идеална и светлосилна оптика.някои от тях имат и стабилизация.разбира се,има и други модели.няка се включат и другите от форума.

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 11:43

да подразбирам ли,че ixus 960is i W300 не са много добър избор... (говорим за сапунерки ;) )

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: pmartinov   
Дата:   03-08-08 11:44

ВАТЕВ ако някой се опитва да те убеди че само Канон сапунерките стават изобщо не му вярвай !



[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: surg   
Дата:   03-08-08 11:44

а ти прочети ли изобщо това........


Автор: surg
Дата: 03-08-08 10:20

1. какви снимки искаш да снимаш
1.1 ако е семен тип, няма значение какво точно ще избереш, избирай на хубост размер и цена
1.2 ако ще се занимаваш по сериозно, ти трябва добър апарат с ръчни настройки
1.3 ако ще искаш да ставаш "велик" фотограф и да си вадиш хляба с това, или искаш да си пръв на изложба иска ДСЛР и връзки
2. по принцип ако си след 1.1, е добре да купиш и апарат с повечко зоом, и то оптичен, дава доста ползи както ще разбереш по нататък
2.1 избери си по принцип най скъпит Канон който можеш да си позволиш
2.2 в класа на зоом има днес Канон С5, Панасоник ФЗ 18 или 28,
3.0 прочети 2-3 книги за фотография....
почни от тук.....https://photo-forum.net/ebook/start.htm

4. Canon IXUS 960IS и Sony Cyber-Shot W300 са прекрасни апарати...но нямат ръчни настройки и са подходящи за семен тип снимки
4.1 в клас с ръчни и малко зоом виж Канон А720, А650, дори А590,
5.Мегапискелите нямат значение, не се води само по тях

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 11:51

surg разбира се ,че съм го прочел както и всички останали мнения. За себе си стигнах до извода ,че няма да ставам СУПЕР ФОТОГРАФ и да си изкарвам прехраната от това,а ми трябва апарат за така наречените семен тип снимки (поне за сега,да се надяваме,че ще ми хареса и може би по-нататък СУПЕР ФОТОГРАФ [beer] ) А за семен тип както каза ти гледай хубост и цена....ами като цена Canon-чето е 270$ с 2ГБ,а за хубост бих се спрял на Sony-to! Колебая се м/у тези джобни сапунерки,макар че сега djfroggy ми вкара още няколко предложения.



Публикацията е редактирана (03-08-08 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-08-08 11:54

нека погледнем на нещата от малко по-друг начин:

сапунерката ти върши работа, ако

- няма да печаташ снимките си повече от А4 (тоест, максимума на който печатат любителските фото принтери)
- няма да гледаш снимите си при 100% увеличение на екрана (за да видиш цялата си снимка така на екран, той трябва да е поне 42" и да има разделителна способност 8-10 мегапиксела --- няма такива екрани!)
- нямаш нужда от специализирани обективи като макро, портретни, рибешко око и т.н.
- не снимаш в изключително лоши светлинни условия, от които трябва да излезнат снимки с качество все едно си ги снимал през деня.

както беше споменато, ако умееш да снимаш (или поне имаш дарба и поекспериментираш) снимките със "сапунерка" ще са ти хубави.

а да... и наистина не вярвай на тези които твърдят, че свестните сапунерки са само на Канон и Панасоник. всички са горе-долу съпоставими (и вероятно се правят в едни и същи китайски заводи). сравнявай ги по година на производство и цена -- няма да сгрешиш.

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: cicomanco   
Дата:   03-08-08 12:26

мое ли некой ми кае за чий са и н сапунерката ръчни настройки!!!![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-08-08 12:32

cicomanco, като те уцели космическа частица и ти дойде муза да снимаш нещо както се прави с нормален фотоапарат. инак, през 99% от останалото време си снимаш на 'ауто' (щото инак сапунера забива)

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   03-08-08 12:38

Дифроджи ,Баце !!
Ти пилот изпитател ли си ...или просто фен [smilie11] ?

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: cicomanco   
Дата:   03-08-08 12:50

гатисимус басимус и частицитесимус....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: vatev   
Дата:   03-08-08 12:53

по-скоро фен ,който иска да запамети моментите с компанията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 13:19

Чичоманчо, нещо ми куца латинския [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: става ли нещо от сапунерките?
Автор: jekopj   
Дата:   03-08-08 13:41

ватев,снимките в профила ми са правени с 8 годишен 2МП "Пентакс" без ръчни настройки.Мисля,че са станали сполучливи.Вземай нещо и снимай...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »