Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: WingMan   
Дата:   01-08-08 21:07

Здравейте,
Решил съм че е време да се сдобия със своя първи DSLR. Поради скромния бюджет с който разполагам съм се спрял на тези два апарата, Sony Alpha a200 и Pentax K200D. Можете ли да ми кажете кой от двата е по-добрия избор.

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 21:16

Приятелю, съвсем откровено ти казвам, че нито единия от двата не е по-добър от другия.
Вземи този, който на теб ти харесва повече.
И.... не слушай какво ти казват хората

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: apollo   
Дата:   01-08-08 21:22

Да позная... имал си ултразуум сапунерка Сони или Панасоник [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: hotsnail   
Дата:   01-08-08 21:59

И двата са много добри и много подобни.

Като картинки разликите са минимални, щото са с еднакви сензори. Има разлики в това как се отразява шума ако снимаш джпег.

Виж ревюто на А200 и К200 в този сайт
к200

а200

Иди ги ивиж и в магазина.

Разликите са

1. Пентакса е влаго защитен.

2. Сони (според мен) има по добър автофокус, мерене и т.н. т.е. по надеждни и повтаряеми резултати.

След малко ще има 100 поста за единия и другия апарат. Силно безслмислени от сорта на

мен ме кефи тоя повече и другата марка не струва, не че съм снимал с тоя апарат или другия - ама единия ме кефи другия не

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: pifakiz   
Дата:   01-08-08 22:45

Съгласен съм с колегите - ще се появят десетки безсмислени постове, при което вообще ще се забрави твоето питане, и ще започнат "велики" Никоно & Канонски спорове и препоръки!

При което ще те объркат тотално, и тогава ще падне якото чудене от твоя страна, какво да вземеш, и кой да послушаш!!!

Аз имам Pentax K100D Super!Доста чудене падна и при мен, преди покупката!Сега съм доволен ,че заложих на него, и бих ти препоръчал Пентакса, не защото аз имам такъв, а защото съм снимал и със Сони А200 и с Пентакс К200, и откровенно Сонито не ми хареса!Просто ми беше доста неудобен!Някакси ергономията му куца!!!Например спусъка е отместен малко назад, и започва да ти изтръпва ръката, след 20-30 кадъра!Поне за мен това беше доста неудобно!

Моят съвет е - ходи в магазина, хвани в ръка всеки един от апаратите, поснимай, и тогава прецени кой да вземеш!!!

Поздрави[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: WingMan   
Дата:   01-08-08 22:56

относно ергономията. В фотосинтези и фотопавилион го нямаха пентакс-а наличен и неможах да го видя как е :/, но сонито ми пасна в ръката само че shutter-a не ми идва там където го очаквах :). Интересува ме основно от към качество на снимките, ергономията е може би единственото нещо с което мога да се справя сам :D

Благодаря за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: pifakiz   
Дата:   01-08-08 23:05

Значи, спрямо качеството - не мога да преценя точно, защото съм виждал снимки само от пентакса, а на Сонито - само на дисплея!Което не е критерии![smile]

Според мен са доста уравновесени апарати, от към качество и функции /и двата имат стабилизация на самата матрица, Пентакса има функция за почистване на матрицата, но пък по-шумен затвор, също така не особено бърз Автофокус, при много ниска осветеност - това съм го установил и при K100D/, и е трудно да се направи избор!

Просто трябва да заложиш на един от двата!

Според мен, щом ти е първи DSLR - ще останеш впечатлен и доволен на 100% от качеството на направените кадри, и от самия апарат, който и от двата да вземеш!!![smilie24]

Поздрави[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-08-08 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: peterst   
Дата:   01-08-08 23:22

отговори си на следния въпрос: колко пари ще вложиш за обективи близките 6-12 месеца. ако ще караш с китаците 2 години - марката (тялото) нямат никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: hotsnail   
Дата:   01-08-08 23:43

Ами като качество много ще е близко между тия два апарата.

Има малко момент на вкус при джпег. При Сони-то шума се вижда повече но има и повече детайли, при Пентакс май е малко по агресивно шумоподтискането. Ама по същество са еднакви.

Аз съм със сони А300 при мен чувството за удобство е обратно на това на колегата дето е писал [beer]

Ама това е индивидуално наистина и се свиква. Мился, че и двата апарата са много удобни като захват. Захвата е проблем при ниския клас на канон ама и това е пресилено твърдение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-08-08 00:45

к200д [smilie24] по добреа ергономия + горен дисплей + прахо водо защитено
а200 шуми повече 100% [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: pifakiz   
Дата:   02-08-08 09:39

"200д [smilie24] по добреа ергономия + горен дисплей + прахо водо защитено" - подкрепям напълно!!!Освен за по-добрата ергономия /според мен/, не се бях сетил за горния дисплей!Предимство си е![smilie24]



Публикацията е редактирана (02-08-08 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-08-08 09:54

hotsnail написа:

> И двата са много добри и много подобни.
>
> Като картинки разликите са минимални, щото са с еднакви
> сензори. Има разлики в това как се отразява шума ако снимаш
> джпег.
>
> Виж ревюто на А200 и К200 в този сайт
>
> к200
>
>
> а200
>
> Иди ги ивиж и в магазина.
>
> Разликите са
>
> 1. Пентакса е влаго защитен.
>
> 2. Сони (според мен) има по добър автофокус, мерене и т.н. т.е.
> по надеждни и повтаряеми резултати.
>
> След малко ще има 100 поста за единия и другия апарат. Силно
> безслмислени от сорта на
>
> мен ме кефи тоя повече и другата марка не струва, не че съм
> снимал с тоя апарат или другия - ама единия ме кефи другия
> не

>
> [beer]
-------------------------------------------

[smilie8] всичко това е вярно, но дали това е най-важното?

А?

Обективитееее ...
За Пентакс има много обективи ... може да му се завинти всичко на 42 ...

При Сони ... минолтенски и нови от магазина ...


За мен именно Пентакс е системата - заради обективите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-08 10:00

на Сони няма проблем с м42, дори с подходящ адаптер е по добър от к200, щото ще има и стабилизация.

Върпреки че това с м42 не е за всеки работа. Повече става за забавление не за снимане.

А избор за Сони има малко по голям от пентакс. ПРопсот минолта са направили около 3-пъти повече обективи. Пък и сега сони имат по голяма брошурка. Иначе тия от други производители са еднакви.

Има някой силни и слаби места в системите ама ....

Ако искаш система дето да е много богата - Канон И Никон.

Ама това са глупости обективи за любителско снимане има достатъчно за висчки системи.

За профи цели Никон, Канон и след това е Сони.



Публикацията е редактирана (02-08-08 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-08-08 10:07

hotsnail к200 има стабилизация ...

.... ама май не си ме разбрал ...
За Пентакс има много и евтини обективи ...
Всимчко произведено досега от Пентакс като обектив, може да се постави на нов ДСЛР на фирмата и да снимаш с него ..
т.е. можеш да си намериш на старо ...

За Сони има по-беден избор /не казвам, че не е достатъчен/ но предимно в магазина новички обективи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: darksorrow   
Дата:   02-08-08 11:45


За профи цели Никон, Канон и след това е Сони.


Да, най-вероятно ще си прав... след около 2-3 години.

В момента не мисля.

А би ли коментирал разпространеността на минолтенската система у нас? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: WingMan   
Дата:   02-08-08 13:54

днес най-накрая ги намерих и двата на едно място за да мога да ги сравня :).
Откъм меню K200D ми беше много удобен за ползване. От гледна точка на ергономията и двата ми бяха добре, но сякаш по ми допадна Pentax-а :). Явно той ще е. Само ме интересува като нива на шум как са двата и острота на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: riddick   
Дата:   02-08-08 14:21

Съжалявам за оффтопика, но соред мен като за първи апарат ТОВА трябва да покрие всичките ти нужди. След няколко месеца, след като си му се нарадвал, изпитал, преценил плюсове и минуси ще си се запознал с други хора, снимащи с други ДСЛР-и. Ще си опитал и техните как снимат, как стоят в ръката и т.н. И тъй като ще имаш наблюдения от към една система, ще знаеш какво да търсиш в следващото тяло, защото такова непременно ще има[smilie3]

Аз снимам с Пентакс, снимал съм и с Никон D40х, Canon различни, Mинолта. От скромния ми опит за мен най-удобните апарати са Никон и Пентакс. НО! това е мое лично, субективно мнение. Аз бих заложил на нещо втора ръка, колкото да усетя как се държи един ДСЛР и дали си пасваме, а след това ще имам база на сравнение и натрупан опит на разумна цена.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: digitalgab   
Дата:   02-08-08 15:22

И двата имат своите качества, но картинките които дават не са почти еднакви, никак даже. Пентакса има други настройки за образ по подразбиране (дефолтни), също така малко недоекспонира, но това може да се донастрои, шумоподтискането действа по различен начин, освен това качеството на изработката на корпуса е на друг стандарт. Има 60 уплътнения за влаго и прахоизолиране и други неща, които най добре могат да се видят в теста на cameralabs.com. Много впечатляващо е как фирменият обектив DA 18-250 на Пентакс направо размазва китовите на Канон и Олимпус.



Публикацията е редактирана (02-08-08 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: bouncer   
Дата:   02-08-08 18:11

Вече имаме Pentax K200D в Павилиона...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: doca   
Дата:   02-08-08 18:13

Ами тези с грипа? Ами 18-55 AL ІІ на Пентакс ще има ли някога/тези дето са със SDM/



Публикацията е редактирана (02-08-08 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-08-08 18:14

Pentax K200D в Павилиона[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: bouncer   
Дата:   02-08-08 19:46

Всичко ще има[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: pifakiz   
Дата:   02-08-08 22:21

Колега WingMan , ето една страхотна оферта за Pentax K10D:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=215319&t=214999&phorum_uriauth=#reply_215319

Цената от 1100 лв е перфектна!

K10D е вече DSLR, от доста по-висок клас, в сравнение с K200D!!!

Ако бях на твое място, щях да го грабна веднага[shtrak]

Поздрави[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: digitalgab   
Дата:   02-08-08 22:24

Чак пък доста по висок клас, не ми се вижда.
Същият сензор, същата стабилизация, същият прайм процесор, други настройки на софтуера за по добри дефолтни цветове, и други потребителски удобства виждаме при К200D. В доста по по високият клас виждаме K20D.



Публикацията е редактирана (03-08-08 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a200 vs Pentax K200D
Автор: pifakiz   
Дата:   02-08-08 22:27

Все пак говорим за среден клас DSLR, но при всички случай, по-висок от класа на K200D!

Неслучайно Pentax K10D спечели “Camera Grand Prix 2007” в Япония!!!

http://www.mypentax.eu/news/newsK10DCJPC.html


Да спечелиш първа награда за фототехника, и то не къде да е, а в Япония, мисля, че не е никак лесна задача!

За 2006 година, победител в "Camera Grand Prix", беше Nikon D200, а за тази година е Nikon D3!!!

Мисля, че фактите говорят сами, за какъв клас фотоапарати става въпрос!
[smilie24]



Публикацията е редактирана (02-08-08 22:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »