Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли значение възрастта на
Автор: angee   
Дата:   31-07-08 06:11

модела?

Носи ли своето очарование всяка възраст, защо предпочитате да снимате само млади и красиви момичета, нима реалността в тялото и лицето на не толкова младите жени плаши фотографа?





Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: PuertoVaras   
Дата:   31-07-08 07:22

Шом предпочитат да снимат само млади и красиви момичета, очевидно възрастта има значение. Явно и пола има значение.
На какво наистина се дължи това, младите момичета да са предпочитани?


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: seymour_sz   
Дата:   31-07-08 07:32

Да бе, верно, на какво ли? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: the21   
Дата:   31-07-08 07:43

Имат различна степен на трудност! -според мен..........

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: n1x0n   
Дата:   31-07-08 08:31

защо предпочитате да снимате само млади и красиви момичета

Защото няма време... гледаш че моралистите тука не дават да припарим преди да са на 16, пък след 25 нито са млади, нито са момичета. Та гледаме да им направим хубави снимки докато са в разцвета си.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: pomstar   
Дата:   31-07-08 08:34

n1x0n, шегаджия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: AndreyIst   
Дата:   31-07-08 09:10

Да, има значение, особено ако не са професионалистки. За да предразположиш модела трябва да има някаква емоция, някаква закачка, поне според мен е така. А мъже - май не мога да снимам хич ...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: ksietta   
Дата:   31-07-08 09:15

Тук въпросът може да се разгледа и от другата страна - колко жени са склонни да покажат тялото си в по-зряла възраст и как се намират такива модели... определено по-сложно е. Аз лично нямам идея как да си намеря такъв модел.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: AndreyIst   
Дата:   31-07-08 09:20

Има начини, но никак не е лесно, особено да бъде подходящ. Защото за гротеска можеш да снимаш всичко, но за естетика - става друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: stoyan_5   
Дата:   31-07-08 09:27

Възрастта на модела има значение ...
Зависи какви са целите ...
Ако ще снимах актови - моделя трябва да е млад и хубав /не говорим за Саудековите гротески/.
Ако ще снимаш портрети - модела може да е стар и набръчкан ...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: geokar   
Дата:   31-07-08 09:54

Изключително модерно на запад сега е да се снимат стари хора, дори актове. При това се търси естетиката на възрастта (всяка възраст има естетика!), а не гротеската. Намирам го за добро и достойно, едно младо момиче всеки може да щракне така, че да излезе хубаво. Изобщо малко повече толерантност в естетическите възприятия помага да се излезе от щампите, с които сме възпитани. А задачата на фотографа (най-важната, според мен) е да открива красота там, където конвенцията не я предполага - и да я показва.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: n1x0n   
Дата:   31-07-08 09:57

А задачата на фотографа (най-важната, според мен) е да открива красота там, където конвенцията не я предполага - и да я показва.

Единствената възможна "задача" на фотографа може да бъде само и единствено - да снима онова, което му се снима. Всичко друго са излишни напъни и робуване на мода/обществено мнение и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: geokar   
Дата:   31-07-08 11:24

Баш! Щом му се снима нещо, значи намира нещо в това нещо и решава да си го запази и да го покаже, без да се съобразява с конвенцията(=мода/обществено мнение и т-н.) Аз нещо друго ли казах?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: mondragon   
Дата:   31-07-08 12:08

Истината е следната:
Красивото всеки го вижда веднага. Но да покажеш красивото в нещо, в което повечето хора виждат грозота или е възприето като "грозно" това вече е майсторлък. Красиви момичета 90/60/90 всеки може да щракне, но, за да снимаш да речем една жена на 40+ с бръчки, стрии, целулит и бричове, така, че като погледнат снимката и хората да си кажат:"Виж моделът не е първа младост, даже напротив, но виж фотографът как е съумял да го снима и да прикрие недостатъците, а да извади само интересните и красиви неща от него." е това е моженето.
Това са моите размишления по темата :-)
Иначе смятам, че можеш да извадиш много повече сексапил и излъчване от един модел на 30+ отколкото от една...(няма да давам определения, да не излезе, че обиждам някой)... на 18 години (визирам тия с големите претенции дето все нещо не им е "както трябва"), поправете ме ако греша!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: ФотоГраф   
Дата:   31-07-08 12:56

Моделът не прави фотографа, а точно обратното......80% от излъчването на един заснет модел е дело на фотографа.....


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: canonio   
Дата:   31-07-08 13:04

Лили Иванова в Плейбой[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Супер естетично... Щях да повърна....

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: AndreyIst   
Дата:   31-07-08 14:38

canonio братче, и аз да съм съгласен с теб веднъж.
Значи всеки, казвате, знае да снима момичета на по 18 години. Хм, де да беше така. Що се отнася до толерантност - там е друго. И за сексапила не съм съгласен. В моя профил има снимани дами от 18 /гарантирани/ години, а трите "най-големи" са на 36, 37 и 38 години. Нататък поне аз не смея. Виж, големите майстори сигурно могат.
Да не си мислите, че сегрегирам дамите на тази възраст. Ни най-малко, става дума за снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение възрастта на
Автор: geokar   
Дата:   31-07-08 23:08

canonio написа:

> Лили Иванова в Плейбой[smilie24] [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
> Супер естетично... Щях да повърна....

В случая имаме по-скоро възрастен модел, който се старае да изглежда като млад, т.е. някакъв вид имитация. Истинските стари модели не трябва да се преструват на млади и да крият старостта си, а с нея да печелят, с нейното фотографско преосъзнаване. И мястото на такива снимки не е Плейбой!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »