Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 От опашката за сирене
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-08 14:35

Пенсионерите заранта на опашка пред Лозенския хоремаг обсъждаха ентусиазирано новото апаратче на Сони. Дискусията дочул преминаващ украински журналист и шпионин - Многощраков, които веднага споделил новините с щаба (редакционната колегия) така вестта достига до нас:

http://itnews.com.ua/41765.html


А именно новото ФФ Сони 24 мега пиксела щяло да бъде на цена по ниска от 2000 $.

Има малка вероятност баба Гинка, жена от опашката, да е агент на контраразузнаването. Така може да се предположи, че тя е извършила активно мероприятие с цел заблуда на украинския шпионин - Многощраков. Очаква се Многощраков да отложи покупката си на Д700 с цел пренасочване на бюджетни средства от фото-техника към водка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: volokin   
Дата:   30-07-08 14:40

[smilie10] [smilie10]

Имам чувството че Контакс се завръщат в кожата на Сони. И тоя Цайс как хубаво синее...

Дааа, двама конкуренти на пазара е малко, то само за Автомобили са десетки, пък за това смешно нещо фотоапарата, само 2 [smilie10]

ЗА Грамофони също са повече...[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 14:42

Въобще не вярвам Сони да извадят подобно тяло на цена под 2000 долара. Цените на конкурентите им (за сега само Канон - при тези параметри - фф и над 20 Мпикс) е 4 пъти по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: n1x0n   
Дата:   30-07-08 14:47

Ми ФФ камера за под $2000 има, пък матрицата дали е 12 или 24МП - голяма ценова разлика няма защо да има, ако знаят че ще продадат количества.

Така че, нищо извънредно в тази цена не виждам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   30-07-08 14:53

Защо да не извадят такава камера под $2000?

Канон (поне) скъпо ще си платят за истерията, която генерираха в последните години, и абсурдните цени, които поддържаха.

Преди година (като нямаще Никон Д3) се твърдеше, че цената на подобна матрица е $400-$500. Предполага се, че Сони са се захванали с производство на подобна матрица именно с цел да и свалят цената.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: sauron69   
Дата:   30-07-08 14:55

да изкарват на такива цени, та Канон да не режат главата откъм кръста за новата им 5-ца [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: danbi   
Дата:   30-07-08 14:57

Именно.

Бях попаднал на някаква статия миналата година, че 2008-а се очаква да бъде преломна в бизнеса на DSLR. Общо взето в контекста "който превари тогава, той ще реже баницата".
Засега на пазара само "неочаквани чудеса", като например нов Д700 от Никон, готов на пазара един месец след анонса "чудо невиждано".

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: n1x0n   
Дата:   30-07-08 14:59

Канон (поне) скъпо ще си платят за истерията, която генерираха в последните години, и абсурдните цени, които поддържаха.

Да бе, мръсниците гадни! Ще ми пускат ФФ на $1900!
Абсурдна работа!

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 15:10

Според мен, от Сони би следвало да пуснат новата си камера на цена близка до очакваната за новия ФФ Никон (някой знае ли колко се очаква да бъде?) и цената на 1Дс Мк3 - около $7800.
Може да е по-ниска от цените на никона и канона, но ще е с най-много 30% по-надолу.
Мое мнение - ще видим какво ще стане.

В ничий корпоративен интерес не е да се свалят/подбиват цени при условие, че няма такава необходимост. В момента пазарът се развива бурно, но все още не е налице "война" за пазарен дял.

Забележете, че почти година след като от Никон извадиха Д3, от Канон започнаха да свалят цената от $8000 за последния модел от 1Дс серията си.

Говоря за високия клас ДСЛР-и.
При сапунерите - нямам наблюдение.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: pmartinov   
Дата:   30-07-08 15:13

Коледа ,коледа ще си говорим за цени и камери [smilie3]





[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 15:14

Ем дано паднат. На кой му се дават мнго пари за техника? [smilie5]
Ама не вярвам...

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: kapitancho   
Дата:   30-07-08 15:17

С досегашните ДСЛР-и на Сони и най-вече техните цени, Сони го карат на принципа "дай да им пробутаме евтино тяло и после да им отрежем главата с цените на обективите", така че може и да не е скъпо като на конкурентите.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: danbi   
Дата:   30-07-08 15:30

Дам, ще си остане дилемата с цената на хубавата оптика.
Но и там има какво да се желае...

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: djfroggy   
Дата:   30-07-08 17:09

Щом сега има Сонита А200/300/350 за под 1000 лева или за около 1000,значи е възможно.въпреки,че ценат на А700 още е безумно висока.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-07-08 17:17

Мисля си че Сони ако пуснат 24 меги камера на много ниска цена в доста по-голяма степен биха ужилили Никон отколкото Канон...

но нека да падат цените, аз съм твърдо за [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 17:34

djfroggy - логиката ти е бетон [smilie18]
Значи от Сони ще пуснат камера от най-висок клас - пряк конкурент на 1Ds Mark 3, D3 и D3x, на цената на камера от средния им клас? [smilie18]
Това ми звучи все едно когато 1Ds Mark 3 се появи на пазара да беше на цената на 5D в момента [smilie18]. Някой ден ще му падне цената, но няма да е скоро.

Виж - от Никон удариха много лошо Канон - директно в сегмента 1,3 кроп. Затова се носят и слухове, че ще се преустанови производството им. Дали е вярно - не знам. Били казали от Канон (неофициално), че бързите им камери вече ще са пълноформатни. Разбира се - отново на цени около 4-4500 долара.

Много ще се радвам да сте прави, но... Просто се опитвам да внеса доза реализъм в темата. [smile]

След по-малко от два месеца ще стане ясно. В края на септември е фотокина 2008.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ivodam   
Дата:   30-07-08 17:38

ALBIREO: Нещо съм пропуснал, кой е тоя Никон, с който са ударили в 1,3 кропа?

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 17:45

Nikon D3. Цената му е (по-скоро беше само 500 долара) малко по-висока от тази на 1D Mark3 (в момента разликата е почти 1000 долара) . Нямаше неговите проблеми с фокусирането. Пълноформатен. Прави 9 кадъра в секунда (при снимане в RAW)... Особено страхотната му система за автофокус, която следи обектите по цвят и сменя автофокусните си точки... Въобще не ми звъчи лошо, особено когато го тествах...
Много хора смениха системата, но явно не чак толкова много. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: navy   
Дата:   30-07-08 17:49

Бе иска се фотографски ген в кръвта и фотографско виждане на втория етаж, за да си горд притежател на никон [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 17:52

navy - на теб преди година ли ти се появиха тези качества? Честито! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ranopile   
Дата:   30-07-08 17:57

ALBIREO: Не знам къде гледаш за разлика от $1000. В момента и двете камери могат да се купят нови за малко под $4000 (в щатите). Таке че на практика разлика в цената им няма.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-07-08 18:02

ranopile - в B&H гледам... Дай линк да видим по-изгодния сайт [thankyou]
Всъщност сега видях, че като добавиш в картата си Д3-ката, цената става 4550 долара. Т.е. разликата в този сайт е 500 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: ivodam   
Дата:   30-07-08 18:12

ALBIREO: E това не ми е съвсем ясно, Д3 като е пълноформатен, защо трябва да удря и да се сравнява с малкия Марк? Малкият Марк точно си му е добре, че е малка кропка, това не е недостатък. Скоростта му е по-голяма, няма гумен спъсук, а реакцията просто е убийствена, проблемите с фокуса са отдавна решени и предполагам, че бяха преекспонирани. Решени са проблемите с цвета, аз самият казвах, че Никон имат по-хубави цветове, но се оказа, че като му сложиш на Марко наистина хубав обектив няма никакви проблеми нито с цветове, нюанси, нито с баланса на цветовете, нито с динамиката. Д3 би трябвало да се сравнява с големия брат - Марко 1Дс, ама там пък съвсем не върви като пиксели най-малкото, така че е нещо нито риба, нито рак...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-07-08 18:17

Д3 е журналистическа камера най-вече...
спорт репортаж такива работи...
Д3Х ще е за фешън и реклама...

Отговори на това съобщение
 Re: От опашката за сирене
Автор: HP   
Дата:   30-07-08 18:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »