Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кампания на Dpreview
Автор: tantris   
Дата:   28-07-08 02:24

Дпревю от известно време полага усилия в борбата срещу пиксел-манията. Вече имаше статии, където се обясняваше на читателите зависимоста между големината на пиксела и шума в картинката. Сега гледам са сложили при характеристиките на апаратите и данни за гъстотата на пикселите на квадратен сантиметър. Та отсега купувачите да гледат за по-малката цифричка при избора си на апарат.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: джъмбо   
Дата:   28-07-08 09:11

епа язе сакам да имам повече пиксели от геле (мисъл на неизвестен кОпОвач от началото на 21 век)

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: vladod   
Дата:   28-07-08 11:32

Наистина ли си мислиш, че за 99% от потребителите на цифрови апарати тези неща са от значение??? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: danbi   
Дата:   28-07-08 11:57

кои неща? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: attempt   
Дата:   28-07-08 12:34

Само ЗУМА и МЕГАпикселите, nothing else matters [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: danbi   
Дата:   28-07-08 12:37

забравяте за броя снимки с една батерия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: apollo   
Дата:   28-07-08 13:06

Похвално... наскоро мой познат си взе Кодак сапунера с 12 мегапиксела... браво казах му аз - уцелил си джакпота и като марка и като мегапиксели [smilie18]

Сега апарата му е бъгясал и се е смотлясал ама това е друга тема [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: ogorogo   
Дата:   28-07-08 13:13

ЗУМА има тежката дума...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: danbi   
Дата:   28-07-08 13:16

зума сам по себе си не е проблема. проблема е, че дръвзето трябва да е 'секси' и да е 'красиво'. все пак, не се купува заради снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-08 13:18

Давайте да правим Фотоклип 3 с 20 мегапиксела и 40х цифром зум за 200лв. Ще избием рибата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: ogorogo   
Дата:   28-07-08 13:21

Обаче Фотоклипа трябва да е задължително ФФ...!

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: Gigabyt3   
Дата:   28-07-08 13:34

Хаха ,повечето приятели ,които ме питат какъв фотоапарат да си купят ми показват некви малки сапунерки на Panasonic с 9 до 12МP и зуум 3x :D Всички мислят ,че от това зависи ,ама то е така... Българина е голям разбирач [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-08 13:37

Мен най ми е трудно да обясня как така 85-цата ми няма зум. Много се нервя като ме питат колко зум е и като им кажа николко, ме питат ЩО?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: Пърпъла   
Дата:   28-07-08 13:50

Искали пиксели , искали зуум. Голяма работа. И аз отдавна им разправям на програмистите (те са особенна порода хора) мегапикселите и големия зуум защо си губят смисъла, аме не им увират главите. Те са същите си купуват скъпи музикални уредби и слушат само mp3 на тях [smilie18] . И като имаш 9 мегапиксела, на какъв монитор ги гледаш, на каква хартия и в какъв размер ги печеташ? Кой хардуер и софтуер и как ти изършва преоразмеряването....[smilie19]
Един приятел казваше "Като не можеш да му помогнеш, заблуди го" [smilie18] Така че "ДА ЖИВЕЯТ МЕГАПИКСЕЛИТЕ, ДА ЖИЕЕЕ ЗУУМА, ДАЖЕ И ЦИФРОВИЯ!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: kapitancho   
Дата:   28-07-08 14:56

И аз съм имал забавни ситуации в опит да обясня колко зуум имам на 50/1.8.
А за мегапикселите напоследък директно показвам едни снимки, за които казавам как оригинално са били 10мп, но съм ги намалил до 1-2 мегапиксела и питам дали им личи, че са толкова малко мегапиксели. Обикновено хората си вадят правилния извод от този пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: attempt   
Дата:   28-07-08 16:33

Друг много важен параметър е Макро от 2-1-0 и по-малко сантиметра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-08 18:47

тре да има голям телевизор също :)
Мисля че за дслр 10-12 мпих за достатъчни за APC форматчето
за ФФ вече може 20-на нагоре

:) ама примери колкото искаш к20д 14 мпиж
сонито едното беше 14 мпих
После шумяли и оправданието (там където има шум има и детайл) предпочитам 10 без шум с детайл ....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: asahi   
Дата:   28-07-08 19:00

Хората искат да мерят, да сравняват - милиметри, кубици, конски сили, цолове, инчове и т.н. Затова сравненията на АФ системи не вървят добре - няма числа за сравняване.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: The_Melon   
Дата:   29-07-08 12:19

Световните производители на фотографска техника определено НЕ се съобразяват с мераците на българският потребител. Та надпреварата за мегапиксели със сигурност не е проблем единствено на китната ни родина. Когато някой ви попита за мегапиксели и зум бихте могли а направите опит да обясните на нормален език как стоят нещата. Темата отива малко на избиване на комплекси в стил "Ский ги тия тъпунгери нефотографите как нищо не знаят и само ни прецакват" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: danbi   
Дата:   29-07-08 12:46

Що да ни прецакват? Заради тях се развива индустрията.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: Пърпъла   
Дата:   29-07-08 13:29

Като динамичн обхват съвременните монитори варират междо 2000 до 8000 (зависи кой как ги мери де) 12 битова матрица би следвала (теоретично) да обхваща 2 на степен 12 = 4096, а 14 битова =16384.
Както вече беше дискутирано в форума повечето нива позволяват по-прецизна обработка, дори и ако динамиката на монитора е по малка.

Днес повечето потребители имат монитори:
1280x1024= 1.3 еквивалентни Мегапиксела
1440x900 = 1.3 еквивалентни Мегапиксела
в най добрия случей
1920 x 1200 = 2.3 еквивалентни Мегапиксела
Има стандарт WQUXGA
http://en.wikipedia.org/wiki/QXGA

където еквивалентната разделителна способност е окло 9.2 еквивалентни Мегапиксела, но цената е няколко хиляди $.

Ами единици са про фотографите, дето работят за рекламата и печатат големи размери, нали?
Разбирам и подкрепям ограмотителната кампания на DPreview [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-07-08 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: compur   
Дата:   29-07-08 21:04

то както е тръгнало може и сменяеми обективи да сложат на сапунерите, че да видим тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: danielstamatov   
Дата:   29-07-08 23:28

То който знае за dpreview знае и за мега-гига-пикселите (За БГ говоря.)

Отговори на това съобщение
 Re: Кампания на Dpreview
Автор: dent   
Дата:   30-07-08 00:26

то както е тръгнало може и сменяеми обективи да сложат на сапунерите, че да видим тогава...
Панасоник го правят, засега един модел и 2-3 обектива, но иде новото време...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »