Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки от въздуха
Автор: hose   
Дата:   28-07-08 15:13

теорията е ясна на всички ни предполагам - но ми е интересно някой да сподели опит, ако има такъв
в нета намерих форум на парапланеристи - тук - най-якия лаф от който е "Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ..."
[smilie19]

аз лично се чудя дали да сложа предпазен филтър на обектива или не...


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: danbi   
Дата:   28-07-08 15:23

от какво ще го пазиш? летящи насекоми?

ако се тресне в земята.. и с филтър и без, все тая :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: CTEHATA   
Дата:   28-07-08 15:24

Аз вчера летях с делтапланер, на тандем.
Използвах 40Д и 17-40/4. Сложих UV филтъра, все пак скоростта не е малка - не ми се чистят муши от предната леща :).
Общо взето няма големи проблеми, не почуствах апарата в опасност, нямаше удари, пък и моя си има camera armor :)
Добре е да се остави минималната дължина на каишката за врат, която да позволява удобно снимане, без да допуска прекалено клатене. Аз моята я осигурих с един карабинер, така че да не мога да изтърва апарата.
Емоцията и вятъра бяха толкова мощни, че не можеше и дума да става за прецизно кадриране и фокусиране. Бракетинг от стъпка и половина-две спаси доста кадри, които иначе щяха да са за боклука...

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CTEHATA   
Дата:   28-07-08 15:25

данби: как ни се разминаха мненията :)
Смееш се, но мушици има, особено в по-ниското.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-07-08 16:04

не се смеех за мушиците, тях винаги ги има гадините и с голяма скорост са си проблем.

ти какво брекетва?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: hose   
Дата:   28-07-08 16:29

danbi - не е все тая - тогава си плюс един филтър на загуба[smilie18]

иначе и аз си мисля че няма какво да му стане на обектива, най много да е добре продухан като слезем[smilie25]

CTEHATA - имаше ли въобще нещо по филтъра?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thefly_   
Дата:   28-07-08 16:34

hose, във въздуха обектива не може да се надраска, може само да се зацапа. от мухички - не, по-скоро от летящи във въздуха паяжини, но вероятността е много малка.

помисли за стабилна осигуровка. използвай коланите на сбруята за окачване - те са здрави и ще издържат.

ако не издържат - апарата ще ти е последната грижа :)))))

ако имаш нещо да те интересува - на ЛС, че не следя темите редовно



Публикацията е редактирана (28-07-08 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: hose   
Дата:   28-07-08 22:50

ок мерси [smile]
аз не знам и точно с какво ще се лети - май е нещо като моторен делтапланер... не знам как се казват точно тези машини

ще видим :) дай боже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: muu   
Дата:   28-07-08 22:58

хосе, меко кацане! другото... до третият път ще го научиш[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: V-Power   
Дата:   28-07-08 23:36

Аз си сменям и обективи по няколко и карти и филми ше сменям ако се наложи, филтър можеш да си сложиш но само УВ друг ше ти пречи, по принцип ако гониш времето преди турболенции, демек раничко преди или около 10:00 часа скоростта ше ти е много ниска с поляризационен или НД, скоростта ми варира около 1/800 до 1/1250 на исо 640 ако сложиш филтър ше ти падне скоростта и със скорост около 60-70 км/ч (скоростта на мотоделтата) снимките ти ше са мазня !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: hose   
Дата:   29-07-08 00:01

V-Power - да, за това мисля да използвам 50мм, за да мога да вдигна скорост, и се надявам да е ок като обхват

muu - правилно, само това е важното :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: V-Power   
Дата:   29-07-08 00:33

снимките за които ти говоря са правени на 18мм или 10.5 мм, а що се отнася до обхвата , тва зависи с какво ше летиш т.е каква височина можеш да достигнеш, с мото делтата стигаме до 3000 метра, от там снимането става доста по различно от това на 300 метра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: hose   
Дата:   29-07-08 10:36

да, височината е фактор
тези неща ще се договорят преди летенето, защото все пак имам определена цел, а не снимки за удоволствие :)
аз искам да видя и какъв ще ми е зрителния ъгъл от този летателен апарат и т.н.
мисля че ще се получат [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: asahi   
Дата:   07-12-18 21:34

Фотографија на денот: Сушење чили пиперки


https://www.dw.com/image/46606855_403.jpg



Одозгора погледнато изгледа како убав волнен килим во прекрасна боја. Притоа, ниту е килим, ниту има врска со волна.
Ова се чили пиперки кои се сушат во селото Хуанглинг, во округот Јутиан, во Кина. Фармерите во Јутиан садат чили пиперки на површина од околу 800 хектари. Инаку, селото Хуанглинг се промовира себеси како најубавото село во Кина, а сместено е на 500 метри надморска височина, среде зелени планини.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: hose   
Дата:   17-12-18 12:47

тема отпреди 10 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от въздуха
Автор: Imaginarium   
Дата:   17-12-18 14:09

Аз лично бих сложил CPL филтър. Най добре ще изчисти картината от смог и други пушеци. Все пак ще летите високо, а в ниското гаранция ще има пушилка някаква. Пък ако е и в слънчево време, съвсем най-добра работа ще ти свърши CPL-a :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »