Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: asahi   
Дата:   27-07-08 20:41

В последно време ми се набива на очи едно досадно повторение, а именно:
Търсещите помощ за изтрити или форматирани карти най-често не използват карт рийдъри
Не означава ли това, че ползващите карт рийдъри имат по-висока култура на употреба на картите и съответно по-рядко изпадат в такива ситуации?

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: djogata   
Дата:   27-07-08 21:25

Едва ли [smilie7]

В смисъл, че има много хора, дето не ползват кард рийдъри, и пак си ползват картите добре.

В повечето случаи изтриването става погрешка - а понякога дори принудително, като в историята със битият "репортер" в една друга тема

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: vassko   
Дата:   27-07-08 22:19

Мисля, че всичко е до навик. Хората които не снимат редовно, много - в смисъл не им е професия това, още при покупката на фотоапарат си взимат възможно най-голямата карта за да са спокйни, че имат достатъчно място за снимки. И от там идва проблемът. Пълнат я със седмици, месеци и забрават кое са свалили и кое не......аз се сблъсквам с проблеми на подобни хора. Иначе варианта за технически фал при източване на снимки е почти невъзможен, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: mravunko   
Дата:   28-07-08 00:22

аз лично не виждам какво общо има изтритата снимка или форматираната карта с действието "преточване на снимки".

дали ще преточваш от апарата или от кард рийдъра няма значение. и в двата случая не се разхождаш из менютата за изтриване.

аз мога да кажа, че имам достатъчно голяма култура и без да ползвам рийдър. това че имаш рийдър не те прави по-знаещ или по-сръчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: asahi   
Дата:   28-07-08 00:26

Мравунко, нещо ти се смесват темите. Да не гфоворим, че в темата не се говори за "имане", а за "ползване" на карт рийдър.

С горното искам да ти кажа, че постинга ти е малко "офф".

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: mravunko   
Дата:   28-07-08 00:34

асахи, не виждам каква връзка има м/у това дали ползваш кард рийдър или не, но усещам, че ще има развитие темата.

може да си тъп с и без рийдър.

не мислиш ли?

като гледам поста на васско не мислиш ли че и той е офф, защото прави някакви връзки м/у групите собственици на кард рийдъри и професионалисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: Пешо   
Дата:   28-07-08 00:45

Много хора си налкупиха техника, която в 90% превъзхожда нуждите им и съответно ги затрупват с настройки и опции които, или не си дават зора да научат или просто не разбират.

Свикнали са със сапунерата и пренасят навиците си и върху ДСЛР-а



Публикацията е редактирана (28-07-08 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на файлове - наблюдения.
Автор: asenr   
Дата:   28-07-08 15:16

Търсещите помощ за изтрити или форматирани карти най-често нямат умения за работа с компютър. Много пъти ми се е случвало да изтрия по погрешка файл от карта, флаш-памет, харддиск и т.н., но като знам какво съм направил - лесно го възстановявам.



Публикацията е редактирана (28-07-08 15:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »