Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Компромисен обектив за начало- EF 24-85 или 28-105 II USM
Автор: Manchev   
Дата:   25-07-08 10:38

Я да видим канонци какво мислят? Трябва ми компромисен обектив като за начало плюс 50/1.4 и се двоумя между тези двата. За парите си и двата са прилични, без да искам чудеса от тях, само че се двоумя кой от двата да е. 28мм на кропка си е тесняво, но пък чувам много хубави работи за него. За 24 не знам много много. Предложения за 24-105/4 L няма смисъл, в момента това е, което мога да си позволя. Сигми също отхвърляме като избор. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Компромисен обектив за начало- EF 24-85 или 28-105 II USM
Автор: danny_falin   
Дата:   25-07-08 10:44

за 24 не знам много, можеш да добиеш някаква представа от нет-а предполагам
за 28 само хубави работи мога да кажа
остро качествено обективче, с единствена забележка за нисък контраст, иначе много добра картинка
става въпрос за 3.5-4.5 ΙΙ версията нали?
поради липса на средства снимах много време с него само, повече от година, и доста бях го бях понамразил, лиспата на широкичко ме побъркваше, също така си и втълпявах че снимките ми можеха да са много по-добри ако имах по-качествено стъкло, сега след доста обективи през ръцете ми, и като гледам снимките ми направени с този обектив, разкривам много добри качества, страхотно стъкло наистина.
а и + 50 1.4 ще ти е супер.
поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Компромисен обектив за начало- EF 24-85 или 28-105 II USM
Автор: Manchev   
Дата:   25-07-08 10:59

Благодаря. :) Разбира се, че става дума за версията II, другия въобще не съм го и поглеждал. И мен единствено това ме притеснява принципно, защото обичам да синмам широкоъгълно. Друг въпрос е, че може би първият ми обектив, който ще си купя след тези два и тялото, ще е Токина 12-24 след около половин година да се надяваме. Така че май ще потърпя. Иначе ми е пределно ясно, че за тези работи картинката ще е задоволителна, но не и много хубава. В крайна сметка снимките ги правя аз, не обективът. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компромисен обектив за начало- EF 24-85 или 28-105 II USM
Автор: dau   
Дата:   25-07-08 11:05

28-105

другия ако не ме лъже спомена от старите лентови китове и май за нищо не става...

имам го от повече от 3 години 28-105
взех си го като кит с тялото и не мисля и да го и продавам при ъпгрейд, за 300лв просто е незаменим...

Отговори на това съобщение
 Re: Компромисен обектив за начало- EF 24-85 или 28-105 II USM
Автор: Manchev   
Дата:   25-07-08 11:17

dau, май го бъркаш с един 28-80 дето верно е лентово кит-дръвце, 24-85 е този -


http://media.the-digital-picture.com/Images/Pic/Canon-EF-24-85mm-f-3.5-4.5-USM-Lens.jpg



Но иначе вече се навих за 28-105 така или иначе. Просто ми беше интересно тук какво е мнението за двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Компромисен обектив за начало- EF 24-85 или 28-105 II USM
Автор: n1x0n   
Дата:   25-07-08 11:31

24-85 е обектив от "средната класа" на Канон, заедно със 20-35 3.5/4.5 USM и 100-300.
Добри обективи са и трите.

Личното ми мнение е, че всега трябва да си вземеш едно твърдо 24/2.8 пък след време и 85/1.8. Обективи, които винаги ще ти вършат работа и няма да се налага да си сменяш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »