Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 21:54

Скоро попаднах в "дизайнерско" студио - дизайнерката ми показа някакъв проект на монитора си - LCD, и после го изпринти за да си го имам - едното с второто, по отношение на цветовете нямаха нищо общо, да не говорим че същия файл, който ми пратиха на мейла - отворих на два от мониторите в офиса...отново нищо общо - явно тук има значение какви цнветове се ползват - цмик или ргб...как се калибрират монитори, как се калибрират принтери - някой имал ли е подобен проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: GenaDP   
Дата:   21-07-08 21:57

Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните

Да, някой знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реал
Автор: artmika   
Дата:   21-07-08 22:01

тва е като лафа - "Имате ли часовник ?"
"Да - имам!"
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:02

Гена сподели де!
Давам и друг пример - преди време ходих да си избера паркет - избрах си - попитах дали го имат на каталог защото исках според цвета на паркета да си избера латекса - дадоха ми брошурка [smilie10] моя паркет от жълтеникав стана на сивкав [smilie11] -

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-08 22:05

Да. Ама не е тема за чат.
Първо монитора с една джажа, Spyder я наричат.
Второ принтера с една от многото програми за тази цел и два часа правиш малки принтчета с настройки, save на принтерския *.icm фаил и готово. Има и спайдърче за принт ама е мно-о-го скъпо. Само за про-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реал
Автор: artmika   
Дата:   21-07-08 22:05

дали са ти сивкавия каталог...просто не е бил калибриран [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:08

да , или брошурката не беше калибрирана или печатара не му е дремело как ще изпринти снимките които някой му е дал

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:10

Марин, откъде да си я дръпна - това програмка ли е или приставка?

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: GenaDP   
Дата:   21-07-08 22:10

...или фотографчията е дал grayscale изображения, та затуй ти сивее... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реал
Автор: artmika   
Дата:   21-07-08 22:14

/офф
приставка.цом [smilie5]
//офф

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:15

Хехехехе, действително питам сериозно - Гена, 95 % от хората в този сайт дообработват снимките си преди да ги качат тук. Някой МОЖЕ ли да направи ТОЧНО копие на това което е заснел - е поне на 90% от реалното?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-07-08 22:16

а кое е реалното? на това което виждаш на екрана ли...

ай ай ай... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:19

не, разбира се - реалното би трябвало да е ако заснемеш нещо - да речем паркет - после да го изпринтиш, да наложиш снимката до оргиналня паркет и почти да няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-08 22:25

Имаше тема преди няколко месеца.
А в една друга - "полезни линкове" си свалих програмата за принтера. Върви и без да я купуваш (в test mode). Сега не мога да и кажа името (в офиса съм). Като се върна ще ти ч пратя. А за спайдера, трябва да си намериш някой, който го има. Върши перфектно работа си.
П.П. По принцип калибрирането на принтера (без хардуеър)е малко афиф, особенно ако и принтера ти не е много, много добър. За различни по тоналност кадри и наситеност не дава еднакви резултати.



Публикацията е редактирана (21-07-08 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:31

Благодаря марин, така и не разбрах - спайдера приставка ли е? каза че била скъпа - колко "скъпа" - 20 200 500 1000? е, ако е повече от хиляда действително е скъпа! къде се продават? извинявам се но за първи път се замислям по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: Ivo-HD   
Дата:   21-07-08 22:34

ползвам лазерен принтер на НР - цветен, още като го купих ми направи впечатление че не докарва добре цветовете - тогава не му обърнах вн. но сега ме ... дразни - бих си поиграл за да го корегирам, калибрирам или там каквото му се казва

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: imitev   
Дата:   21-07-08 22:42


Домашен лазерен принтер (без значение от марката)и калибрация = оксиморон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-08 22:46

Спаидера е приставка с програма. Проверява монитора ти и му прави нов фаил за цветовете. Не знам дали се продава в България. Струва от 150 долара до 400 в зависимост от модела
Има такова за принтери. Малко по-скъпо е. При домашен принтер не си заслужава. Пробвай с програма за калибриране на принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-08 22:50

Автор: Kanonir
Дата: 14-04-08 19:49

Едно линкче с полезни неща около калибрирането на принтери от Бил Аткинсън:

http://homepage.mac.com/billatkinson/FileSharing2.html


Monitor Calibration Wizard
http://www.easyrgb.com/calibrate.php


Линка към програмката не мога за сега да открия.

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: imitev   
Дата:   21-07-08 22:52


Ако някой който не е калибрирал нищо досега успее с програма да си калибрира монитора просто ще стана таксиметров шофьор...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-08 22:56

Говоря за принтера. Монитор - Няма начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: asahi   
Дата:   21-07-08 23:16

Се тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Накой да знае как се калибрира принтер за да принти цветовете близки до реалните
Автор: GenaDP   
Дата:   22-07-08 00:11

Асахи, не пречи на специалиста да ни светне как се калибрират такива устройства...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   22-07-08 00:16

Гена, Shut up. Знаещите като теб само скапват мястото. Или помогни или си трай. Ако имаш комплекси и искаш да си ги оправиш инкогнито, намери си друго място. Може да знам малко, но не ме страх да го споделя, докато ти само парадираш, ама те е страх да кажеш нещо. Или не знаеш или не искаш. Да не би някой да научи повече от теб.
P.P. Знам че асахи е специалиста по калибрирането. Се тая на принтера или се тая на монитора? Ако е се тая, да открия ли едно твое изсказване (авторитетно) от преди няколко седмици, на същата тема, където, като казах, че крайният резултат е винаги съмнителен и е "все тая" ти изригна и почна да пишеш нещо свързано с кенефи... Уважавам личните мнения, ама когато някой се върти като пумпал почвам да се замислям, дали си заслужава.



Публикацията е редактирана (22-07-08 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   22-07-08 00:33


Не се калибрира това което не се калибрира...

Особено в домашния клас... То една партида тонери няма верни на цвят по каталог, да не говорим, че принтера като е студен печата едно, като загрее друго...

Домашните стават единствено да си печаташ цветни диаграми и таблици във фирмените материали...

И как ще го настроиш тоя принтер, като дори не е постскрипт, а печата някакви измислени растери в измислени проценти?!?!?

Кофти, но истина...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »