Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D 40 или D 60
Автор: VIVANOVA   
Дата:   20-07-08 20:47

Здравейте, пак съм аз [smilie18] [smilie18]

Искам да си купя Никон, това е ясно и едно на ръка ама каква е разликата и голяма ли е м/у Д 40 и Д 60. Гледам в павильона Д 40 с обектив 18-55мм е 800лв., а Д 60 - 1200лв.

Вчера чух доста добри думи за Д 40 от един познат професионалист, в смисъл че е идеално за аматьори и учащи се индивиди като мен.

Но пък същия Д 60 + 18-55мм се продава тук (холандия) за 450 Е, явно е по-добър, а разликата с Д 40 се оказва само 50 Е. Та??
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Благодаря предварително!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: ilia_dm   
Дата:   20-07-08 21:05

Д60

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: dobriquet   
Дата:   20-07-08 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: emo99   
Дата:   20-07-08 21:32

...нито единия ,нито другия.Изобщо не съм очарован от тази марка и мога да се аргументирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: cicomanco   
Дата:   20-07-08 21:34

давай![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: Privilege   
Дата:   20-07-08 21:36

вярно какво чакаш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: djogata   
Дата:   20-07-08 21:42

Давай смело, аргументирай се [smilie5]

Или и ти като политиците "Аз стотинка не съм откраднал бе, целият европейски съюз са лъжци" [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: Privilege   
Дата:   20-07-08 21:43

djoga, що не си си менил инфото от профила, още паналайката стои [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: emo99   
Дата:   21-07-08 00:28

....що се правите,че идвате от луната.Донесохте ли Хаситата,а ?[smilie18] [smilie18] .Снимам с Д80 и въобще не съм доволен.Не предава вярно цветовете,баланса не винаги е точен и трябва да се догажда чрез проби,(а понякога няма време за това)особено,ако се снима в тъмни помещения с тъмни тавани и срещу тебе свети жълт прожектор.Синхрона със СБ600 го няма никакъв.Мислех,че проблема е в СБ-то или в Д80,но видях снимки и на един известен форумец също омазани и със сгрешен баланс.Той е снимал с Д3 и има опит.Този модел-Д80 го имат за любителски,но според мен
трябва да си доста напред,за са се справиш с него.За Д40 и Д60 също съм чувал лоши отзиви.Някои хора май нарочно подвеждат лековерните към определена марка,защото имат интерес от това.Съветът ми към г-ца Иванова е да снима с няколко модела апарати на различни фирми,за да прецени най-добре.След това да прегледа снимките на комп.,а ако желае да си направи копия на хартия,за да установи разликата.Стига с тези клишета..."кой ти пасне най-добре в ръката ".[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: ivan.draganov   
Дата:   21-07-08 00:32

Opredeleno si vzemi D60 ...predlaga malko pove4e kato vuzmojnosti ,stabiliziran kitov 18-55 ,voobshte za tazi malka razlika v parite iska li pitane[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-07-08 00:59

emo99, i nqkoi fullframe da si vzemesh, nqma da snima vmesto teb... D80 e to4no tolkova, za kakvoto plashtash...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: emo99   
Дата:   21-07-08 05:22

Alex-dan ....страхотно изказване си направил.[smilie18] [smilie18] Я сподели с кои модели и на кои фирми сравняваш ценово Д80 ![smilie21] Тъкмо ще помогнеш на г-ца Иванова.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: Essenov   
Дата:   21-07-08 05:25

EOS 20D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-07-08 08:01

emo99,
Последната част от поста ти е правилна (съвета да поснима с камерите и да реши след това)[smilie24]
Обаче първата част буди недоумение ...

Аз лично снимам с Канон, много ми харесва начина на работа с Канон и общо взето не бих го заменил с Никон. И то при положение, че снимам с най-стария (почти) възможен Канон. Въпрос на предпочитания.

Пробвал съм обаче Д60 и Д300 и съвсем за кратко съм имал възможност да щракам (буквално няколко кадъра само наистина) с Д80. С Д40 не съм снимал, но съм обработвал много снимки (това ми е работата по-скоро) снимани с Д40 от един колега. Всички тези камери наистина не заслужават упреците, които им отправяш. Това, което си изредил като ужасни недостатъци е по-скоро някаква не много обоснована критика, която по би подхождала към цифровите камери въобще. Ти като пишеш така сигурен ли си, че няма да имаш абсолютно същите оплаквания ако пощракаш известно време с кой да е ДСЛР от която и да е марка? Относно цветовете и белия баланс - сравнявал съм нарочно кадри от моя 300Д с кадри от Д40 - общо взето до еднаква степен са погрешни при автоматичен бял баланс според мен, но по различен начин. И запомни, че Д80 НЕ Е възможно най-любителската камера - нормално е да имаш някакви умения във фотографията за да извадиш максимума от него (не визирам твоите неща и не те критикувам теб лично - имам предвид забележката ти, че бил любителски, пък трябвало да си много напред (?) с материала, за да снимаш с него).
Внимавай да не се окажеш в положението ти да заблуждаваш хората, както намекваш за други.

VIVANOVA, по същество: Ако там където си ти цените на Д40 и Д60 са сходни, моето лично мнение е: без колебание Д60! Д40 е много прилична камера за класа си, но в Д60 има доста полезни неща (е, някой са глезотийки де) - все пак има същия процесор (май) като Д300.
Все пак, ако твърдо си решила да снимаш с Никон и цените там са доста различни от цените в България и ако освен това смяташ да се развиваш с времето един вариант е все пак да изчакаш и новия Д90, да го сравниш с Д80 пък и да видиш дали няма да паднат доста цените на Д80 след това. Но това последното не е съвет в никакъв случай - когато става въпрос за разлики в цените (вече по-съществени) и разлики в класа апарати (entry level към proconsumer общо взето) ти си единствената, която може да реши правилно.
Иди в магазина и пощракай с тези две камери, пощракай и с някой Канон и някой Пентакс (примерно) и ако Никон ти е на сърце и ти прави удоволствие да снимаш с него - няма какво да се колебаеш. В любителската фотография все пак е много важно камерата да ти харесва и да я използваш с удоволствие [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 40 или D 60
Автор: VIVANOVA   
Дата:   21-07-08 12:29

Благодаря на всички за изчерпателните отговори!

[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »