Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: safrid   
Дата:   18-07-08 12:09

Здравейте!
Решил съм да си визмам статив, знам какво търся, но не познавам пазара и марките, та който има информация да помага.

Искам хубав здрав модел, но да не е много тежък, защото ще го качвам и в планината, ще слагам на него техника с тегло до 3-4кг. макс.

Бюджета ми е до 200 български лъва някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-08 12:21

В тоя ценови диапазан това е като за тебе.



Публикацията е редактирана (18-07-08 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: krist   
Дата:   18-07-08 12:31

GenaDP, какво представлява независимото окачване на краката - дава възможност да стъпи и на неравни повърхости ли? А, достатъчно стабилен ли е тоя модел? Някакво сравнение с Velbon Sherpa 600? И знае ли някой последния има ли нивелир?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-08 12:38

Всеки крак може да се застопори в 3 различни положения (3 различни ъгъла). Повечето читави стативи без спредър я имат тая екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: dd5   
Дата:   18-07-08 12:42

Аз съм фен на Манфрото[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: borovinka   
Дата:   18-07-08 12:53

Аз пък мога да Ви предложа това .


Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: safrid   
Дата:   18-07-08 15:56

GenaDP добро ми се вижда ама нисичък ми идва.
Borovinka твоето предложение е на по-висок статив ама височината без вдигната средна част ли е?
Сега ако да речем за 250 има много по-добър статив предлагайте, в смисъл не бих се циганил за 30лв. защото искам да го ползвам дълго, а не да сменям след година две.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: seymour_sz   
Дата:   18-07-08 16:16

Боровинка, този статив изглежда хубав, и не е много скъп... аз също си търся статив, затова се оглеждам из нета, но не бях попадал на тези. Понеже съм начинаещ, не съм наясно много със стативите, сега ползвам един алуминиев от Технополис, ама много лек и не мога да го наглася хоризонтално, а и трудно му се върти главата... Този, който показваш, препоръчваш ли го от личен опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: Rosencho   
Дата:   18-07-08 16:46

Щом е за планината, трябва да е лек и компактен. Алуминиевите не са достатъчно леки. За да издържа 3-4 кг, а същевременно да е лек, трябва да е карбонов. Но карбоновите са по-скъпи. Аз лично предпочитам да дам малко повече пари, а не да спестя 100-200 лв и да съжалявам с години след това. Все пак, ако се избере подходящия статив, покупката е за много години напред.

На мен тези ми харесват:






Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: Rosencho   
Дата:   18-07-08 16:48

Извиняжам се за линковете

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&base=1&cat=79&product=2209&show=additional#sli...


http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&base=1&cat=79&product=2210&show=additional#sli...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: Rosencho   
Дата:   18-07-08 16:52


Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: borovinka   
Дата:   18-07-08 17:48

Safrid,
Височината от 1.58 м е с изтеглена централна колона. С прибрана колона е 1,35 м. Въпреки, че е сравнително компактен, това е статив с голяма товароносимост, тъй като е изцяло метален.
Аз лично снимам с това . Препоръчвам го на всеки, който иска да се занимава сериозно с фотография. Този е практически същият, но главата е друга, с три отделни степени на свобода.

seymour_sz,
Да, препоръчвам го.

За планинари мога да препоръчам този модел, не е евтин, но е железен . . . тъй де, карбонов. Има и бюджетен брат близнак , алуминиев.



Публикацията е редактирана (18-07-08 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: safrid   
Дата:   18-07-08 17:59

Бих взел като твоя модел - идеален ми изглежда - единственото, което ме притеснява е теглото му това нещо едвам ще го нося заедно с другата ми техника. Ако е да ида някъде с кола и да походя час два няма проблеми ама аз обичам да правя преходи пеша от по 6-8 часа на ден и знам че така и половин кило в повече е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: safrid   
Дата:   18-07-08 18:01

я сподели за бюджетния доста примамлив ми се вижда.
Май това е моят модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: borovinka   
Дата:   18-07-08 18:27

Корав статив, сравнително компактен, изцяло метален (като всички, които продаваме). Височината с прибрана централна колона е 138 см. Затягането на краката и колоната е посредством цангови механизми. Колоната се може да се обръща, отдолу има яка кука за тежести. Краката са от 4 секции и благодарение на това в сгънат вид е дълъг едва 58 см.



Публикацията е редактирана (18-07-08 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-08 19:13

Като искаш лек, купи си магнезиев . Само дето с читава глава ще ти излезе към 250лв. Може да го вземеш и с такава като динафоските - тогава ще ти струва към 200лв.



Публикацията е редактирана (18-07-08 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: didesignbg   
Дата:   18-07-08 20:21

Гена с читавата глава към 290 излиза гледам. Трябва да намина към Варна да ги разгледам тез стативи.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си статив- който разбира да помага.
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-08 20:24

Е тъй де, 290. И 230 с по-малкия размер крака...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »