Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Модерни времена
Автор: Manchev   
Дата:   17-07-08 11:07

Чета си аз тази сутрин немското списание Der Spiegel и какво да видя...на една страница реклама за годишния им абонамент, и подаръците, с които зарибяват, и един от тези подаръци- Rolleiflex. Досущ като същинския Rolleiflex, в черно и червено...за 129 евро...дааа-да! Зачетох се в характеристиките му, за да открия че апаратчето е цифрово, 5мпиксела,автоматични настройки и бял баланс, с 1.1 инчов дисплей. Ужасно приятното е, че снима на 2304х2304- квадратен кроп. За всеки следващ кадър трябва да се превърти ръчката, паметта може да се увеличи до 4гб. Единствената визуална разлика с оригиналното средноформатно бижу е, че това е доста по-малко. Тази реклама ме накара да се замисля, че като че ли напоследък сред любителите се е появила тенденция към завръщане към старото. Четох една статия в 24 часа как в япония имало бум на продажби на Holga и подобни прости лентови камери и как сред потребителите имало нещо като "пренасищане на технологии" и все повече хора се забавлявали с по-простички камери.
Онзи ден баща ми донесе една камерка на National Geographic, пратили им я като зарибявка в офиса. Апаратчето е 0.3мпиксела, с две копчета, дисплей с течни кристали и 16мб вградена памет. Много е приятно защото не виждаш какво снимаш и имаш 25 кадъра, малко го има усещането за филм. Жалко че от тези 0.3мпкс нищо не става.

Интересно ми е дали този Ренесанс в любителския клас ще продължи и ще има някакво развитие днес, когато технологиите се усъвършенстват с всеки изминал ден.
[beer] [shtrak]

Чета си аз тази сутрин немското списание Der Spiegel и какво да видя...на една страница реклама за годишния им абонамент, и подаръците, с които зарибяват, и един от тези подаръци- Rolleiflex. Досущ като същинския Rolleiflex, в черно и червено...за 129 евро...дааа-да! Зачетох се в характеристиките му, за да открия че апаратчето е цифрово, 5мпиксела,автоматични настройки и бял баланс, с 1.1 инчов дисплей. Ужасно приятното е, че снима на 2304х2304- квадратен кроп. За всеки следващ кадър трябва да се превърти ръчката, паметта може да се увеличи до 4гб. Единствената визуална разлика с оригиналното средноформатно бижу е, че това е доста по-малко. Тази реклама ме накара да се замисля, че като че ли напоследък сред любителите се е появила тенденция към завръщане към старото. Четох една статия в 24 часа как в япония имало бум на продажби на Holga и подобни прости лентови камери и как сред потребителите имало нещо като "пренасищане на технологии" и все повече хора се забавлявали с по-простички камери.
Онзи ден баща ми донесе една камерка на National Geographic, пратили им я като зарибявка в офиса. Апаратчето е 0.3мпиксела, с две копчета, дисплей с течни кристали и 16мб вградена памет. Много е приятно защото не виждаш какво снимаш и имаш 25 кадъра, малко го има усещането за филм. Жалко че от тези 0.3мпкс нищо не става.

Интересно ми е дали този Ренесанс в любителския клас ще продължи и ще има някакво развитие днес, когато технологиите се усъвършенстват с всеки изминал ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: Manchev   
Дата:   17-07-08 11:08

Вместо да вмъкна картинката го копирах. :D


http://photo-zona.net/images/user21633/album3261/large/1216280992_wtin2286_DSC00404.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: didesignbg   
Дата:   17-07-08 11:17

Гледам, че са взели да продават и в България Минокс. Само че не варианта за които ти говориш, а копие на лайка.
Бум като в Япония няма как да докараме, но си е оригинална играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: Manchev   
Дата:   17-07-08 11:21

Сега видях още снимки на апаратчето, ужасно малко е. За стрийт би било доста удобно обаче.


http://www.rollei.jp/e/pd/imgmd/MiniDigiAF_Top.jpg




http://www.rollei.jp/e/pd/imgmd/MDAFstyle_ph11.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: IDA   
Дата:   17-07-08 11:27

Натам вървят нещата, като се има предвид, че опростачаването на хората по целия свят върви с пълна сила.

Аз често снимам млади хора по улицата с EF 50/1,4, като се старая да подбирам подходящ фон, за да се получава добър рисунък и боке в дефокуса и снимката да въздейства. После като им я покажа на екранчето, реакцията в 99% от случаите е:

"Хе хе, че ние такива си ги снимаме и с мобилните телефони".

И като попитам - точно такива ли, а те без дори и да се загледат в снимката, казват:

"Моят мобилен струва 600 лв. и е с 5 мегапиксела ... "

Какво да говорим повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: IDA   
Дата:   17-07-08 11:47

От гледна точка на фотографията, това може би не е и чак толкова лошо. Когато целият свят до такава степен се залее с посредствена фотобоза от мобилни телефони и всякакви евтини пластмасови щракала, тогава неминуемо ще се появят и достатъчно хора, които ще започнат да ценят труда на сериозните фотографи, инвестирали много средства и време, не само в скъпа техника, но и в своето усъвършенстване.

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: boni   
Дата:   17-07-08 11:50

Аз пък като гледам какъв стилен мъник с обектив 24-60/2.0 се задава ...Че му сложили и сменяеми визьори, кожено ретро калъфче и т.н... Ама айде, на 21-ви ще е новината.

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: Manchev   
Дата:   17-07-08 11:52

Бабата на Никсън знае ли нещо по въпроса? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: didesignbg   
Дата:   17-07-08 11:55

лх3?
супер[smilie24]
фуджи ще се отчетат на 24

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: boni   
Дата:   17-07-08 11:57

Ааа, нищо не съм казал за модели:)
Бабата на жена ми всичко знае, но е подписала много тежка декларация за мълчание до 21-ви:)

Отговори на това съобщение
 Re: Модерни времена
Автор: ffwd   
Дата:   17-07-08 12:25

Manchev, този сувенир го притежават съфорумци от година и половина [smilie6]. Камерата му е като на мобилен телефон, но е смешно такова.. :-) [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »