Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 K10D или K20D
Автор: icarus   
Дата:   17-07-08 09:41

Здравейте,
Първо да се извиня, че пускам такава тема (aka Intel vs AMD). Понеже се колебая между 2-те тела, а имам възможност да си взема по-скъпото и да окомплектовам с хубави стъкла ... та дали плюсовете на К20 са "достатъчно осезаеми" или са просто "цвят металик" спрямо К10. И понеже ще питате, снимам "любителски" пейзажи, цветя и животни, сега съм с 40Д и 400Д и куп Канон-ска оптика. Смятам да запазя 40Д с 3 Л-стъкла и да пробвам с друга система (Пентакс). За да не звуча (пиша) съвсем като лаик, интересуват ме по-конкретно и други странични въпроси :
- не питам за 10 спрямо 14 Мпиксела, а за разликата в "шума" в матриците (май Самсунг);
- здравина на тялото (чета по ревюта, че К10Д е "едвалине найздравия даси... майката корпус");
- съвместимост "надолу" за стъкла, напр. М42 (с преходник).

Благодаря предварително за отговорите и извинявайте за досадата (която може би ще възникне в някои с "аре пак лаици неразбрали ...") [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: ahaya   
Дата:   17-07-08 10:01

Не се замисляй вземай К20.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: Myth   
Дата:   17-07-08 10:03

Щом имаш възможноста, за по-доброто тяло и добрата оптика не ти е проблем взимай К20Д.
Ама нека и zaiko си каже думата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: ahaya   
Дата:   17-07-08 10:09

По добре мнение от този, който е снимал с К10 и сега пoлзва К20.Не мисля, че за 30мин. можеш да оцениш предимствата на К20.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ahaya   
Дата:   17-07-08 10:15

Но за мнението на zaiko.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: deathzone   
Дата:   17-07-08 10:28

К20Д е превъзходен апарат снимал съм с него докаран от чужбина, шума му е доста малък, но детайла му е доста голям. Просто Пентакс с този апарат изби конкуренцията. Бърз и точен фокус и ако имаш пари за СДМ обективи, просто не се замисляй изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: Rebellious   
Дата:   17-07-08 11:32

Ако наистина имаш 40Д е уместно да споменеш и с каква оптика точно си го използвал и в какво точно не те е удовлетворил! Защото аз, с немалкия си вече опит с Пентакс тела (истД, К10Д), плюс почти цялата гама обективи 67, както и повечето от т.н. Лимитед серия, си позволявам лукса да твьрдя, че те като цяло с нищо не превьзхождат! Напротив! Разбира се изклчючение правят ситуациите с гореспоменатите 67 обективи, ама МФ при тях не е льжица за всяка уста и ситуация... Снимането с тях вьрху цифрово тяло си е по-скоро мазохизьм, отколкото с лекота , прогнозируемост, а да не говорим за удоволоствие! Иначе резултата отвреме на време е страхотен, но пак повтарям, че това е непрогнозируемо в динамиката на ситуациите, на каквито ни се налага да се подлагаме.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-08 11:41

М? имаш 40д и изкаш да земеш к20д?

Интересно решение защо не инвестираш в качествена канонска оптика която би разширила възможностите ти? [smilie11]

Така ще имап 2 системи с не големи разлики смисал като тела....смисал един клас приблизително + - някой предимства

Не те разбирам защо ще пръскаш пари за друга система? [smilie11]

Странну

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: icarus   
Дата:   17-07-08 12:03

pd,

И за мен първоначално беше странно, но импулсивно решение. После си припомних фразата на Вожда от Параграф 22 ("А защо не ?") и реших. Т. е. решено е вече ... а ако не ми хареса, ще разпродавам (или едната или другата система). Да, ще загубя пари. Ама нали през целия си съзнателен живот харчим пари за да си "чешем крастата" ...

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: deadscreem   
Дата:   17-07-08 12:13

от няколко дена снимам с к20д и все повече се "влюбвам в него"... досега съм снимал сериозно само с оли система (която си я пазя и си снимам и снея). с пентакса първия ден ми беше мъка докато започна интуитивно да натискам копчетата и да контролирам машината... снимам най вече стриит и спорт и ми трябва бързо решение на "проблемите", което беше доста сложно с хилядите копчета на пентакс, в сравнение с олипуският дизайн на менютата и копчетата, но се свикава бързо...
а от RAW-а не съм вярвал че може да се изкарат такива детайли и цветове! камерата е с доста висока динамика и има страхотни разработки и в тъмните и светлите част на кадрите... за чувствителността, чак велика не е, но през деня с компромис за малък принт и 3200 исо става... а inside на 800исо шума се показва... трябва да направя сравнение с олито...
а щом можеш да си го позволиш отнасяй 20ктата, малко съм снимал с 10ката (20-30 кадъра), има къдели които мисля че оправдават разликата в цената :)
но и аз мисля че Зайко трябва да си каже мнението... пиши му ЛС [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-08 12:19

незнам за мен си е пръскане на пари за нищо :)
за тия пари ще си земеш 2-3 прекрасни обектива за канончето дето много ще те радват [smilie7]

Иначе ако ще зимаш пентакс си земи к20д поне ще видиш разлика к10д ня смисал...

Като шум нямам опит зайко най добре да каже
Но по тестовете е доста шумен ...

Но оправданието е че от пентакс нарочно са намалили шумоподтискането...
така има шум но има и много детайл и оставят на потребителя сам да избере дали да чисти шума и до колко [beer]

Лично това няма как да знам дали е оферта

Иначе определно к20д ме кефи и аз се бях запътил към него по едно време [beer]

А и в някой отношения е по добър от 40д [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: Rebellious   
Дата:   17-07-08 12:31

Зайко ли е гуруто на пентаксаджиите вьв ФФ? Ами тогава да вземе да основе клуб и да почерпи![beer]
А иначе вече сериозно, пд, би ли споделил какви точно предимства ти видя в К20Д пред 40Д?

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: apollo   
Дата:   17-07-08 12:35

Какъв е смисъла от две системи [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-08 12:39

Виж аз нямам опит не мога да изразявам лични мнениея просто казвам какво съм чул и прочел

Преди месец усърдно четях за к20д питах хора които го притежават...
(щях да купувам него)
1-2 пентаксаджии ми казаха че за тях к20д надминават 40д в отношения на практически решения...

И според ме са прави има чудесни режими(програми) които в 40д отсъстват [smilie24]
резолюцията също е някакъв +
Също така 11 аф с/у 9 на канон

Смисал това е което знам не ми се вързвай за да се заяждаш с мен [beer]

А и този с едни 16-45 4.0 и 50-135 2.8
Са доста добро даже бюджетно донякъде решение за един начинаещ или напреднал любител [smilie7]

Лошото е че е само 3к/сек с/у 6 за канона

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: icarus   
Дата:   17-07-08 13:38

Значи не търся разлики между К20Д и 40Д и не искам преки сравнения. Както писах по-горе решено е че ще е Пентакс и въпросът ми е формулиран точно :

К20Д или К10Д, като парите не се определящи ...

т.е. кой е с помалко шум, с по-добра механика (или качественна сглобка), за оптиките и съвместимосста прочетох достатъчно (еднакви са) и т.н.

И най-вече ако някой е използвал и двата и има преки впечатления от работата им, мнение 10 или 20 и защо ...

Иначе благодаря на всички писали до тук ... засега ще си оставя и 40Д

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-08 14:04

Прати лично съобщение на зайко [smilie24]
BXmarkov може да ти каже някоя дума също тои е с к10д [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: ahaya   
Дата:   17-07-08 14:07

kirile също той има и двата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: darksorrow   
Дата:   17-07-08 14:34

мале, само заека ли има к10, бе, той някакъв гуру тука [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: K10D или K20D
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-08 14:35

Само че те са Пентакс ФАНАТИЦИ [smilie18]
няма да ти кажат лоша дума де това имам в предвид....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »