Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: PhrozenCrew   
Дата:   16-07-08 10:36

Здравейте,

Бих искал да попитам има ли фирма, която би могла да ми достави този апарат и колко пари ще ми излезе:

Проверих, че цената за доставката до България е около $47, но си нямам на идея какви други такси се начисляват.

Благодаря ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: Davidoff   
Дата:   16-07-08 10:59

20% ДДС върху цената, застраховката и доставката. За апарата мито няма, за обективите 6-8% някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: bobo21   
Дата:   16-07-08 11:01

Пратката пристига на Софийска митница, плащаш ДДС върху цената на пратката+цената на доставката+мито и заминаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: doca   
Дата:   16-07-08 11:52

Мито за цифрови апарати няма от 2 години.
От ТУК може да изтеглите раздела от Митническата тарифа за фототехника и фотоматериали.



Публикацията е редактирана (16-07-08 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: PhrozenCrew   
Дата:   16-07-08 12:24

doca, благодаря за интересния документ. Значи ако си харесам DSLR апарат K100D с 2 китови обектива за $550, всичко би трябвало да ми излезе около (600 + 20%)*1.25 = около 900лв.
Сметнато е грубо за да има аралък за някакви такси, като изпускам мито за обективите, защото не видях да има мито за обективи в документа.
Обърках ли нещо или правилно смятам?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: doca   
Дата:   16-07-08 12:34

Получавал съм апарат внесен от САЩ, но като ръчен багаж и не е обмитяван, затова не зная подробности.
Със сигурност има 20 % ДДС и някаква минимална такса за митническата обработка на документите.
Не трябва да се изпускат транспортните разходи, които обикновено са за сметка на купувача и варират между 75-150 долара, зависи от фирмата, която е свързана с продавача или интернет магазина.
Разгледай този сайт: http://www.adorama.com/
там има автоматичен калкулатор за транспортни разходи, които се включват в крайната цена при закупуване.



Публикацията е редактирана (16-07-08 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100D, има ли фирма, която да ми го достави от www.tristatecamera.com
Автор: ibk   
Дата:   16-07-08 12:39

А защо първо не почетеш малко.

http://www.resellerratings.com/store/TriState_Camera_Video_and_Computers



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »