Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: mtsachev   
Дата:   14-07-08 00:55

Здравейте,

имам Pentax K100D, интересно ми е какво би било по-добре да си взема за макро Reverse Ring или Extension Tube. Не търся някакви огромни увеличения, по скоро по качествено изображение и възможност за снимане с по малко светлина.

От това което съм изровил мисля че Reverse Ring ще ми свърши по добра работа, защото тубите намаляли количеството светлина. Освен това с туба почти няма шанс да ми работят автофокус, aperture и т.н. докато с някои пръстени май става номера.

ПС. Преди някой да ме е посъветвал да си взема макро обектив, ще споделя че с удоволствие бих го направил ако някой понади разликата в цената :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: borisyankov   
Дата:   14-07-08 01:12

Май се бъркаш какво е 'reverse ring'.

Точно с макро 'туба' има шанс да ти работи електрониката (при положение че е с електроника).

Ревърс пръстенът просто ти позволява да закачиш обектив на обратно.

Екстеншън тубите наистина намалят светлината, така че ако нямаш твърд светлосилен обектив забрави за авто фокуса дори и с електроника - сензорът просто не му стига светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: tochnia   
Дата:   14-07-08 02:35

Не е вярно това за светлосилният обектив.. дори и с обективи с бленда 5.6 има автофокус стига да не се накачат и трите extension tubes [smilie5] [smilie18]

Но за добри резултати е желателно използването на качествени твърди обективи..
Лично за мен за зуумове от типа на китовите няма особен смисъл.. както и за широкоъгълни обективи или за обектви с минимално фокусно разстояние над 1.3 метра... [smilie8]



Публикацията е редактирана (14-07-08 02:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: mtsachev   
Дата:   14-07-08 09:32

Хм, да. Аз само бях преписал това което съм видял ама сигурно съм недогледал нещо. Сега като се замисля наистина едва ли има начин понеже те контролите ще са от външната страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: IDA   
Дата:   14-07-08 12:07

Веднъж ползвах EF 70-200/2,8 L IS с макро пръстени за снимане на плашливи насекоми. При разстояние 70-80 см до обекта всичко работеше (AF, бленда и особено IS !!!) и резултатите бяха просто фантастични. Това с обръщащ пръстен просто няма как да стане.

Препоръчвам пръстените, дори и при работа с по-тъмни (F5,6) варио обективи. В този случай, ако снимаш подвижни обекти от ръка, ще ти е нужна и светкавица, работеща на отразена светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: djart   
Дата:   14-07-08 21:10

Добре, да питам и аз за Canon EF 50mm f/1,8 с revesre ring ще ми вършили работа при макрото ? (тъй като сега го прикрепвам с ръката :)))) и каква цена върви ? този reverse ring ?
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: mtsachev   
Дата:   15-07-08 10:58

Можеш да видип цени в БГ на http://www.photopavilion.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Macro - Reverse Ring vs Extension Tube
Автор: denyo   
Дата:   15-07-08 11:17

Моя macro reverse ring ми го докараха хората от павилоона за 15 лева след една седмица обяснения какво искам ;) Също, един майстор - slav61 прави такива неща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »